reklama

Piosenka, która cudownie uspokaja noworodka

Ta mama znalazła sposób na uspokojenia płaczącego synka. Nie jest to ani przytulanie, ani używanie grzechotki, czy karuzelki. Maleństwu wystarcza włączenie ulubionej piosenki i... nastaje cisza.

Prawie 73.000 osób w ciągu 4 dni obejrzało film, na którym widać, jak po włączeniu utworu "Country Girl" , piosenkarza Luke'a  Bryan'a  noworodek praktycznie natychmiast przestaje płakać i zasypia.

Jaki jest sekret?
Piosenka "Country Girl" towarzyszyła mamie przez całą ciążę i tym sposobem stała się "ulubionym przebojem" maleństwa.
Pamiętaj, że chociaż na początku rozwijający się płód słyszy jedynie bicie swojego i Twojego serca, pracę układu trawiennego, szum wód płodowych, czy twój oddech, to już po 5 miesiącu zacznie odbierać dźwięki zewnętrzne. Dlatego robienie rzeczy wykonywanych podczas ciąży może być kojące dla noworodka. I tak, np: puszczanie muzyki, kołysanie, szum suszarki, owijanie kocykiem mogą mu kojarzyć się z bezpieczeństwem w łonie mamusi.

Jeśli jesteś w ciąży możesz zacząć eksperyment i przez najbliższe miesiące słuchać wybranego utworu. Jeśli już urodziłaś być może w ciąży miałaś ulubioną muzykę i możesz to wykorzystać.
W sumie ciekawa jestem, czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia?