babyboom. Szczęśliwa rodzina, spokojna ciąża, uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, łatwiejsze wychowanie. Jesteśmy blisko. Zawsze.
reklama
1. tydzień

1. tydzień ciąży

Trwająca średnio 40 tygodni ciąża oficjalnie rozpoczyna się... jeszcze przed poczęciem, bo pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

W naszym kalendarzu stosujemy dwa sposoby obliczania "wieku ciążowego" - liczonego "tradycyjnie" oraz od zapłodnienia (według tego ostatniego Twoje dziecko jest o dwa tygodnie "młodsze"). Wydaje Ci się to skomplikowane ? Spokojnie, dzięki naszemu kalendarzowi wkrótce będziesz "ciążowym ekspertem".

Tak więc pierwszy tydzień ciąży to w rzeczywistości "rozgrzewka". Jeśli planowałaś poczęcie, postępuj tak, jakbyś już zaszła w ciążę.

Zdrowo się odżywiaj i łykaj preparaty zawierające kwas foliowy. Odstaw alkohol, papierosy i inne używki. No i oczywiście jeśli masz ochotę na seks w ciąży nie unikaj go! Jeśli już jesteś w ciąży, przejdź do właściwego tygodnia.

Uwaga! Każda ciąża jest inna. Podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Starasz się o dzidziusia, dołącz do forum.

Jak liczyć tygodnie ciąży?

 • Kalendarz ciąży
 • 2. tydzień ciąży
 • Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:
  Oceń:
  Trwa wysyłanie Twojej oceny...
  Ocena: 4.3 z 5. 38 ocen.
  Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
  reklama
  blog comments powered by Disqus

  Nowości