Szczęśliwa rodzina, spokojna ciąża, uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, łatwiejsze wychowanie. Jesteśmy blisko. Zawsze.
reklama

Pierwszy tydzień

Gdzie ta ciąża ?

Trwająca średnio 40 tygodni ciąża oficjalnie rozpoczyna się... jeszcze przed poczęciem, bo pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

W naszym kalendarzu stosujemy dwa sposoby obliczania "wieku ciążowego" - liczonego "tradycyjnie" oraz od zapłodnienia (według tego ostatniego Twoje dziecko jest o dwa tygodnie "młodsze"). Wydaje Ci się to skomplikowane ? Spokojnie, dzięki naszemu kalendarzowi wkrótce będziesz "ciążowym ekspertem".

Tak więc pierwszy tydzień ciąży to w rzeczywistości "rozgrzewka". Jeśli planujesz poczęcie, postępuj tak, jakbyś już zaszła w ciążę.

Zdrowo się odżywiaj i łykaj preparaty zawierające kwas foliowy. Uważaj na alkohol w ciąży , papierosy i inne używki. No i oczywiście jeśli masz ochotę na seks w ciąży nie unikaj go! Jeśli już jesteś w ciąży, przejdź do właściwego tygodnia.


Uwaga ! Każda ciąża jest inna. Podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Starasz się o dzidziusia, dołącz do forum.

 

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:
Oceń:
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.3 z 5. 35 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
blog comments powered by Disqus
reklama
Serwisy partnerskie
Newsletter

Chcesz wiedzieć o nowościach w babyboom.pl? Zapisz się do naszego newslettera!

reklama
Lubią nas

Nowości