Szczęśliwa rodzina, spokojna ciąża, uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, łatwiejsze wychowanie. Jesteśmy blisko. Zawsze.
reklama

TYDZIEŃ 7 (5. tydzień po poczęciu)

Objawy, objawy!

Kolejny ważny tydzień w rozwoju Twojego dziecka. Również Ty możesz silniej odczuwać objawy ciąży. Jeśli należysz do 70% kobiet, którym dokuczają poranne  mdłości i nie wiesz, jak sobie z tym radzić, napisz na nasza grupę, a na pewno zostaniesz zasypana dobrymi radami od bardziej doświadczonych mam (lub po prostu otrzymasz wsparcie od innych "towarzyszek niedoli").
 
Przyjrzyj się temu, co jesz, bo wraz z Tobą je Twoje dziecko. Przy komponowaniu diety kieruj się zdrowym rozsądkiem i przestrzegaj kilku podstawowych zaleceń:

Dieta w ciąży - podstawowe zalecenia

1. Zróżnicowanie: każdego dnia spożywaj różnorodne potrawy z każdej grupy pokarmowej.
2. Słodycze: staraj się ograniczyć słodycze, który powodują zbyt duży przyrost wagi ciała, a zawierają mało substancji odżywczych.
3. Tłuszcze: unikaj potraw smażonych i utrzymuj spożycie tłuszczu na umiarkowanym poziomie.
4. Woda: wypijaj dziennie przynajmniej dwa litry płynów.
5. Używki i alkohol: wyklucz je ze swojej diety.


Produkty niezalecane w trakcie ciąży

Ty

Możesz odczuwać takie objawy jak mdłości, dziwny smak w ustach, powiększenie i bolesność piersi, huśtawka nastroju , ale równie dobrze... żaden z powyższych objawów może się nie pojawić Niektóre kobiety zaczynają już przybywać na wadze, inne - z powodu mdłości - tracą nawet kilka kilogramów. I jedno, i drugie, jest częste i całkowicie prawidłowe.
 
Być może zastanawiasz się, czy Twoje życie będzie takie jak dawniej. Dla niektórych kobiet myśl o zmianie w życiu może być smutna, nawet, gdy pojawienie się dziecka było dokładnie zaplanowane. Oliwy do ognia dodać może w takim momencie rozmowa z osobą, która nie rozumie sensu Twoich rozważań, roztaczając wizję najpiękniejszego okresu w Twoim życiu... Pamiętaj, że natura daje Ci jeszcze ponad 30 tygodni na uporządkowanie tych spraw.

Twoje dziecko

Dziecko osiąga 6 milimetrów wzrostu i waży około 1 grama. Jego głowa powiększa się. Tworzy się przysadka mózgowa. Wykształcają się pęcherzyki płucne. Powstają dwa przedsionki i dwie komory serca. Na zawiązkach kończyn są widoczne dłonie i stopy. Rozpoznać można zawiązki gruczołów płciowych dziecka.

Uwaga ! Każda ciąża jest inna, dlatego podawane przez nas fakty pełnią jedynie funkcję orientacyjną. W razie jakichkolwiek wątpliwości, skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Jesteś w ciąży, dołącz do forum dla przyszłych mam

Uważasz, że ten tekst jest wart przeczytania? Poleć go znajomym:
Oceń:
Trwa wysyłanie Twojej oceny...
Ocena: 4.3 z 5. 131 ocen.
Kliknij pasek ocen aby ocenić wpis.
blog comments powered by Disqus
reklama
Serwisy partnerskie
Newsletter

Chcesz wiedzieć o nowościach w babyboom.pl? Zapisz się do naszego newslettera!

reklama
Lubią nas

Nowości