reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jakie gry edukacyjne dla trzylatka?

ava*

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Luty 2011
Postów
30
Miasto
Wrocław
Cześć dziewczyny :)

Jestem mama 3 letniej Ptysi. Córeczka uwielbia zabawę, zabawki, gry, kolorowanki, naklejanki... jak wszystkie 3 latki. Jak w temacie - poszukuje zajmujących, wciągajacych, wesołych gier edukacyjnych, poznawczych, towarzyskich, itp. dla niej, dla mnie, dla całej rodziny i znajomych dzieci. Tyle ich teraz na rynku, ze nie bardzo wiem którą wybrać. Córeczka lubi układać puzzle, memory, domino, grać w pchełki, bierki, przestrzenną grę w kółko krzyżyk, skaczące małpki. Powiedzcie, jakie jeszcze gry cieszą wasze dzieci? Bedę wdzięczna za kazdą propozycję.

Pozdrawiam :)
 
reklama
na poczatek polecam ci blogi
MĄDRE DZIECKO
Wczesna Edukacja czyli Antka i Kuby świata odkrywanie
Early Learning with Marta and Eaton
przegladalam je niedawno i zuwazaylam, ze jest na nich wiele propozycji zabaw i gier z dziecmi, wiele z nich jest edukacyjnych i rozwijajacych, wiekszosc mozna przygotowac sobie w domu, staram sie na mojej stronie tez opisywac spedzanie czasu z moim synkiem w domu (Flaviolandia), jezeli chodzi o gry to polecam ci serie Granna Smart Games (Kamelot i Mądry Zamek) są bardzo zajmujące i dobrze wykonane, często się nimi bawimy, niestety na rynku jest wiele zabawek, które szybko się nudzą dzieciom...nie mam ale myślę o zakupie Studni Jakuba i Mozaiki drewnianej (ma to EPIDEIXIS -www.pus.pl- :: Wydawnictwo Materia
 
A my prócz tego co ty wymieniłaś lubimy grać w Piotrusia- grę karcianą. Maciek wciąga w nią całą rodzinę :)
 
Te wspomniane wyżej teczki 2-, 3- i 4-latka są rewelacyjne i niedrogie, moja córka je uwielbiała :-)

A jeśli chodzi o gry, to można zacząć uczyć dziecko grać w Chińczyka - gra prosta, a jakże zajmująca. Trzeba tylko oswoić dziecko z kostką (ile oczek znajduje się na kostce) i umiejętnością liczenia do 6. Polecam takie (są śliczne).
 
a probowaliście "Buziaki smieszaki"? albo ksiazeczki z naklejkami Przygody Misia Krzysia?moja bratanica je uwielbia ;)
 
polecam "Mądry zamek" z serii smart games firmy Granna. Jedna z niewielu gier, którą chętnie bawi sie moja trzyletnia córka, ale i pięciolatka też na dłużej zainteresuje. Z tej serii dla maluchów jest jeszcze "noc-dzień" i auto. Gry mają różne poziomy trudności i "rosną" razem z dzieckiem.
 
reklama
A propos teczek. Czy wasze dzieci też mają tak że teczka 3 latka jest już za prosta a odpowiednia jest np teczka 5latka. U nas nawet 4 latka była za nudna bo on już wszystko umiał i szybko się nudzi. Nad 5 musi posiedzieć i pogłówkować. Umie już literki i cyferki. Słowa jeszcze nie złoży w całość ale powie ze w wyrazie ZOO jest Z i dwa O.
 
Do góry