reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

loli

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Marzec 2005
Postów
1 303
Miasto
Kraków
No właśnie ,kiedy powinny wypaśc mleczaki?
Igorek ma już 5,5 roku i jeszcze wszystkie zęby ....a inne dzieciaki w jego wieku już dawno zaczęły "wymiane". :laugh:

 
reklama
Loli - spokojnie jeszcze macie czas. Matiemu zaczęły wypadać jak miał 5 lat i 7 miesięcy. U nas w przedszkolu jedne mają już 6 a inne jeszcze wszystkie mleczaki. A tu masz tabelkę kiedy i jakie zęby wyrastają (skopiowana z jakiejś strony internetowej)
Zęby mleczne Zęby stałe
Siekacze przyśrodkowe 6-8 miesiąc życia 7-8 rok życia
Siekacze boczne 8-12 miesiąc życia 7-8 rok życia
Kły 16-20 miesiąc życia 9-11 rok życia
Pierwsze przedtrzonowe Brak 10-12 rok życia
Drugie przedtrzonowe Brak 11-12 rok życia
Pierwsze trzonowe 12-16 miesiąc życia 6-7 rok życia
Drugie trzonowe 20-30 miesiąc życia 11-13 rok życia
Trzecie trzonowe Brak 17-22 rok życia
 
to i ja sie wtrace - michal ma prawie 5,5 roku a jakies 2 tyg temu wypadl mu dopiero pierwszy zab - teraz rusza sie drugi - wiec tez wcale nie tak wczesnie
 
Dzieki dziewczyny ! Bo ja już sie martwiłam czy coś nie tak z tymi zębami ,ale ma chyba jeszcze troszkę czasu.
Tylko nie wiem co te dzieciaki u nas takie dojrzałe że juz nowe użębienie mają.
 
loli
mojej siostrze ciotecznej dopiero teraz zaczęły wypadać ma 6lat i 8miesięcy(i mamę dentystkę)
a żeby ci chumorek poprawić to dodam że ja w zeszłym roku pozbyłam się czwórki mlecznej
disney9zy.gif
(miałam 26lat)
 
Juleczka zaczęła ząbkować "siekaczowo-przyśrodkowo" w okresie kiedy powinny jej pierwsze trzonowe wyrastać ;) Tak więc popieścimy mleczaki chyba do pełnoletności ;D
Ja straciłam ostatniego mleczka w 3 klasie liceum a trzecie-trzonowe (mądrościowe ;) ) zaczęły mi rosnąć tuż przed maturą :)

Julci rówieśnicy w przeważającej części to już "kasowniczki" ;)


 
reklama
A U NAS WLASNIE SIE ZACZELO JEDYNECZKA SIE RUSZA A Z TYLU JUZ DRUGA JEDYNECZKA WYSZLA MOWIE WAM JAK TO SMIESZNIE WYGLADA A JA SIE PRZESTRASZYLAM I DO DENTYSTY Z MALYM ; A PANI DOKTOR SIE ZASMIALA I POWIEDZIALA; ZE TO NORMALNE I JAK TEN PIERWSZY WYPADNIE TO JEZYK PODCZAS MOWY I JEDZENIA WYPCHNIE MU TEGO ZABKA NA PRZOD A MAURICE MA DOPIERO % LAT I TRZY MIESIACEALE ON ZAWSZE BYL SZYBKI PIERWSZE DWA ZABKI WYSZLY MU JAK MIAL 3,5 MIESIACA
 
Do góry