reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chrzciny, urodziny i inne uroczystości

N

nataliak

Gość
chrzciny, komunie, sluby, urodziny, swieta i inne uroczystosci. pomysly, inspiracje i dobre rady jak zorganizowac.
 
reklama
Dziewczyny ile płaciłyście za chrzest? Chodzi mi jedynie o opłatę za kościół, czyli przysłowiowe "co łaska" :p My się przymierzamy do pójścia do kościoła aby zamówić chrzest w Boże Narodzenie i chciałabym mniej więcej widzieć jak się ceny kształtują aby wiedzieć jak gadać :p
 
alis ja dałam 100 zł, mnie ksiądz powiedział, ze jest to dobrowolna ofiara na kościół

skoro mamy już taki topic, to mam pytanie: czy kupowałyście jakieś specjalne szatki do chrztu i świece, znaczy gromnice:p?
 
Szatki to chyba wolny wybór, ale gromnicę to wydaje mi się że trzeba kupić...tak przynajmniej było kiedyś :p
 
My daliśmy 50zł.Gromnicę kupił chrzestny a szatkę chrzestna.wydaje mi się,że szatka jest obowiązkowa,bo podczas ceremonii matka chrzestna kładzią ją dziecku na piersi.
 
Córcia nie miała szatki, no ale ona była chrzczona jak miała 6 lat - płaciłam wtedy 200zł.

Aha zapomniałam napisać, że u nas prawdopodobnie chrzciny będą 14 maja 2011, bo córa ma komunię 15 maja, więc zrobimy za jednym zamachem 2 uroczystości, bo po co mam 2 razy kasę wydawać na jakieś obiadki itp.

Bardzo dobry pomysł :) I łatwo będzie daty zapamiętać ;)
 
reklama
u nas placilismy 100zł..świece kupił chrzestny...a biala szatke chrzestna obie rzeczy wlasnie sa potrzebne w czasie obrzedu chrztu św.
Szatka to kawałek białej szmtaki z roznego materialu ktora sie zawiazuje dzieciatku
szatki do chrztu i świece do chrztu - Szatka do chrztu wstążka biała np taka

A po co jest ta szatka wogóle i gdzie się ja zawiązuje? Matko ja nic nie wiem o chrzcie :p No ale chrzestną jeszcze nigdy nie byłam a swojego chrztu też nie pamiętam jako że miałam 2 miesiące ;)
 
Do góry