reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

dziewczyny... do tej pory kąpałam w zwykłym płynie i używałam zwykłych kremów, ale tak sobie myślę, że chyba z moim alergikiem przy tak suchej skórze jaką on ma i wrażliwej powinnam przejść na emolienty... któraś z Was używa i może coś konkretnego polecić? bardzo Was proszę o pomoc
 
reklama
Dziewczyny czy wy codziennie smarujecie dzieciom buzię oliwką albo kremem?BO ja w sumie jak wychodzimy tylko z domu.Nie wychodzimy codziennie,czy to nie za mało?
Co do oliwki to używamy bambino raz na kilka dni po kąpieli dlatego, że używam do kąpieli płynu Nivea i on jest już z oliwką.Dziś jak smarowałam Krzysia pod paszkami to się rozpłakał(zawsze lubił wszystkie zabiegi związane z kąpielą).Dotknęłam mu tych paszek i wyczuwam taką szorstką skórkę tam i są lekko zaczerwienione,a właściwie jedna.Nie wiem czy to może się zrobiło małe odparzenie czy to od podnoszenia pod paszki jest taki szorstki naskórek. Zawsze jesteśmy bardzo delikatni.... :-( Ale się człowiek musi nagłowić przy takim małym człowieczku.
 
Powiedzcie mi,jaka oliwka jest dobra na bardzo suchą skórę? Do tej pory używałam bambino,ale skóra dalej się łuszczy. Najbardziej na jednym policzku,szyi i z tyłu głowy? Co możecie mi polecić?
emiś, z tego co ja słyszałam to oliwka może czasem skórę przesuszyć... może spróbuj kąpać Franka w Oilatum albo Oillan??? do nich już nie trzeba dodatków w stylu balsamu czy oliwki.
dziewczyny... do tej pory kąpałam w zwykłym płynie i używałam zwykłych kremów, ale tak sobie myślę, że chyba z moim alergikiem przy tak suchej skórze jaką on ma i wrażliwej powinnam przejść na emolienty... któraś z Was używa i może coś konkretnego polecić? bardzo Was proszę o pomoc
tak jak napisałam wyzej: Oilatum albo Oillan - ten drugi tańszy, a różnicy w działaniu nie zauważyłam - oba świetnie nawilżają:D
 
Ja tez myję buźkę maluszka Oilatum i potem kremuję tez kremikiem z tej serii - wlasnie ze wzgledu na to , ze maluszek mial ciagle jakies chrostki na buźce ... pomoglo :-)

Ja spróbowalam tez kosmetyków Emolium i nie ma róznicy , a tez są tansze :-)

A jak wychodzimy na dwór to kremuję wlasnie tym kremem Oilatum ,albo Nivea kremem na kazda pogodę. Zwlaszcza jak jest mróz :-)
 
a ten oillan nie jest od 6 mies życia? i używacie dokładnie? bo tam są jakieś różne z różnym stopniem zatłuszczenia czy coś takiego... :/
 
dzięki dziewczynki kochane za odzew. myślę, żeby emolium kupić, bo mam już krem, który dostałam, a czytałam, że najlepiej wszystko jednej serii. ale w innym miejscu czytałam też, że emolienty wszystkie rozleniwiają skórę, ale czy to prawda?
a, i nie wiem czy kupić emulsję czy olejek do kąpieli, bo kompletnie nie wiem czym się to różni.
 
Ostatnia edycja:
My używamy Oilatum Soft. Pytałam położnej o to rozleniwianie skóry bo też o tym słyszałam i powiedziała że to nieprawda. A stosujemy Oilatum bo mały łuszczył się strasznie po powrocie ze szpitala i błyskawicznie pomogło. Kupujemy na allegro, tam jest dużo taniej. Za ok 100 zł z przesyłką można kupić 2 razy po 500 ml.
Co do buźki to ja czasem po kąpieli smaruję mu kremem Oilatum. Ale sporadycznie. No i oczywiście przed wyjściem na dwór kremem Bambino. Nie wiem czy krem Oilatum jest dobry na dwór, on chyba nawilża wiec nie bardzo. A co do kremów na mróz to możecie coś polecić? Ten Bambino nie pozostawia takiej tłustej powłoki na buźce a chyba kremik na mróz powinien.


Czy któraś z Was używa pieluszek Dada? My dostaliśmy jedną paczkę i wczoraj na próbę założyliśmy małemu na dupkę. Wydaje mi się że z tej pieluchy kupka to cała wylądowałaby na pleckach bo wcale nie przywiera tył do plecków. Nie sprawdziłam tego bo mały kupki w nią nie zdążył zrobić. Poza tym strasznie mi nielubiane Bella Happy przypominają. Czy któraś używa i jest zadowolona?
Nam skończyły się Pampersiaki i zaczynamy używać Huggisy bo mamy 2 wielkie paki dwójek i trzeba zużyć. No i jeszcze te Dada.
 
Ostatnia edycja:
co do kremowanie, ja kremuje po kapieli-kremem Rossmanowskim Babydream, czasem tez rano po przemyciu buzki, ale to nie zawsze. Na wyjscia mamy krem ochronny z Alphanova bebe- polecam! Krem ochronny - Czas pielęgnacji - Kosmetyki do higieny
Mamy tez zel do mycia. Rownie fajny.
Moze nataolin, tobie sprawdza sie te kosmetyki, sa polecane dla skor alergicznych i atopowych

Pampki Dada wyprobowalam jak zabraklo nam pieluch i u mamy na szybko nie mozna bylo zdobyc Pampersow 2. Mi sie sprawdzily bardzo dobrze, prawie cala paka poszla i obylo sie bez wpadki. W przeciwienstwie do Huggisow,ktore co jakis czas funduja nam przeciek nogaweczka:(( O Belli nie wspomne, to byla porazka.
Na pewno do Dada jeszcze wrocimy, bo sa dobre i tanie:))) chce tez sprobowac te Lidlowskie, bo tez ponoc ok.
 
reklama
My kąpiemy małego w Oilatum Soft bo miał suchą skóre na nóżkach i brzuszku, ale nie powiem żeby było jakoś rewelacyjnie. Myśle że i bez używania tego sucha skórka by znikła, więc jak tylko skończymy opakowanie wracamy do Bobini, które używaliśmy od samego początku :)

Tak poza kąpielą niczym mojego synka nie smaruje, wydaje mi się że nie trzeba a co za dużo kosmetyków to nie zdrowo dla takiego maleństwa.

Oczywiście smarujemy buźke i rączki przed wyjściem na dwór, teraz używamy Nivea na każdą pogode i uważam że jest super bo zostawia taką powłoke dzięki której wydaje mi się że dobrze chroni przed mrozem. Wcześniej używaliśmy bambino różowy ale jakoś nam nie podpasował :/
 
Do góry