reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

reklama
Malutka, jak pomoże to daj znać - pewnie i ja kupię. Nie chcę żeby ta drobinka którą ma na głowie Justyna zrobiła się skorupą na całej powierzchni....
 
Justynka ma taką lekką ciemieniuszkę jakby na przodzie owłosienia głowy, przy czole. Nie rozszerza się to na resztę główki, nie wiem czy z tym coś robić czy olać to...? Włosy ma gęste i nie wycieraja się.


Bartuś od dawna ma ciemieniuchę ale była tak delikatna że nic z tym nie robiłam. Praktycznie nie było jej widać ale od kilku dni pogorszyło się. Miejscami jest taka jakby spulchniona skorupa. Oliwka jakoś średnio działa. Dzisiaj zamówiłam coś takiego Oceanic AA Therapy Ja i Mama, krem, na ciemieniuchę, 75 ml - Apteka Internetowa Dbam o Zdrowie. Zobaczymy czy pomoże.

Mój Patryk też miał malutko właściwie tylko z przodu głowy i na początku myślałam że to tylko sucha skóra ale po pewnym czasie zrobiły się takie jakby łuski i zaczęło robić się twardsze, więc smarujemy oliwką Zajki 30 min przed kąpaniem a potem jeszcze smarujemy oilatum w kąpieli i wyczesujemy. Teraz już prawie nic nie ma :)
 
Dobranocka Laura ma identycznie z ciemieniuchą. Ja kupiłam wczoraj szampon z musteli. Mam nadzieję, że pomoże.

Mój Patryk też miał malutko właściwie tylko z przodu głowy i na początku myślałam że to tylko sucha skóra ale po pewnym czasie zrobiły się takie jakby łuski i zaczęło robić się twardsze, więc smarujemy oliwką Zajki 30 min przed kąpaniem a potem jeszcze smarujemy oilatum w kąpieli i wyczesujemy. Teraz już prawie nic nie ma :)

Więc muszę się sprężyć i spróbować to zlikwidować zanim się rozrosnie...
 
reklama
Mamuśki a prałyście już może ubranka w proszkach typu Persil czy Vizir sensitive. Mi sie kończy właśnie lowella płyn i tak się zastanawiam czy nie zmienić bo nasze ubrania też piorę w sensitive.
 
Do góry