reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja niemowlaka od A do Z

reklama
U nas odpukać jeszcze udaje się utrzymać pozycje poziomą, szczerze to sobie innej póki co nie wyobrażam :sorry: Smarujemy dupke taką maścią robioną bo kiedyś mielismy odparzenia i jakoś teraz dmucham na zimne, ale zastanawiam się czy by nie zacząć rzadziej stosować bo tak naprawde po tym co było kilka miesięcy temu już nigdy nic się nie powtórzyło :rolleyes2:
sudocremu nigdy nie uzywalismy bo jak były odparzenia to tylko pogorszył sprawe, wiec dla nas ok nie jest :no:

Ciałka wogóle nie smarujemy, tylko buźke jak są jakieś krostki, plamki alergiczne, no i oczywiście przed wyjściem z domu, kremem albo na wiatr i zimno albo na słoneczko :-)
 
Ostatnia edycja:
makucinku ano jest w domu raz na ruski rok i "on nie ma czasu na takie głupoty" albo przyjdzie poda mi Iś z tekstem bo ma mokro/bo smierdzi :/ A jak ja jej nie przewine to on jej nie ruszy, a mi dziecia szkoda więc dla świętego spokoju ide z nią na przewijak. Wiem źle robie że mu odpuściłam ale wiecie, my tak rzadko sie widujemy nie chce sie kłócić z nim o takie głupoty, zwyczajnie szkoda mi czasu na to. Zobaczymy ja teraz będzie (bo przyjeżdża dziś po południu) bo dziś mogłabym sie w sumie pokłócić bo rocznice świętujemy dopiero jutro więc może zdążylibyśmy sie pogodzić :-p
 
HAPPY mialam napisać identyko :-p ALICJA sprzeczka a potem efektowne "godzenie" w rocznicę. yhymmmm :laugh2: u nas swojego czasu też D. stanowczo przewijaniu się sprzeciwiał. Ale nie ma, że boli. Nasze dziecko to i kwestie czystości wspólne. Z tym, że my ze sobą cały czas przebywamy, więc akurat na kłótnie czas mamy ;-)
 
alicja to mnie zaskoczyłaś z tym uciekaniem przez męża od przewijania pieluchy. U nas to przewijamy oby dwoje i podobna zasada co u makuc, nie ma że boli.
Ja smaruję pupę Łukaszowi na noc linomagiem. W ciągu dnia nie smaruję przy każdej zmianie pieluszki, no chyba że jakieś podrażenienie się pojawiło. Kiedyś jak przy antybiotyku miał czerwoną pupę to mu smarowałam bardzo często i wtedy na przemian linomag z sudocremem.
U nas przewijanie też odbywa się w "locie". Nauczyłam się przewijać na stojąco, gdy Łukasz stoi przy czymś, daje mu wtedy coś do zabawy do ręki i jedziemy z tym koksem :)
 
A mój małżonek wyraził ostatnio opinie, że on lubi przebierać "nawet" Julcki kupkę :-D kiedyś jak była mała, to mnie wołał jak kupa była, a teraz ani słowa nie piśnie, tylko bierze ją do zmiany pieluchy, po czym z dumą oznajmia, że kupa była :-D
 
Mój tez się nigdy nie sprzeciwia co do zmiany pieluch,ale jak jest kupa to zakłada koszulkę na nos:-D


Co do smarowania to u nas linomag po każdej kupce i na noc po kąpieli.A jeżeli chodzi o smarowanie całego ciałka to raz na tydzień oliwka była a teraz kupiłam mleczko z Nivea i jest ok.Jak był malutki to też bardzo rzadko smarowałam,może kilka razy,( z tym że codziennie robiłam masaże brzuszka z użyciem oliwki)a w zimie chyba ani razu,uzywaliśmy płynu do kąpieli z oliwką też z Nivea.

A mam pytanie: Czym najlepiej,jakim kremem smarowac buzię dziecku jesli jest skłonność do małych, drobnych,nawracających krostek na policzkach?Używamy Nivea na każda pogodę,zamiennie ze zwykłym NIvea dla niemowląt(ale tylko od czasu do czasu po kąpieli) i na słonko - Ziajka.Co polecacie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
my też póki co poziomi jesteśmy :-). Oczywiście dzięki Misiowi, Małpce, mojej spince, chusteczkom, kremem itp..... a pieluszkowanie oczywiście oboje. Ale przeważnie daddy kupowy jest i ostatnio nawet się śmieje, że jak tylko ma wolne i mam małą na rękach i wiem, że jest qpa to mówię- " Zuziu popatrz tatuś oj Ty chcesz do tatusia - prawda ;-)"
na noc się smarujemy nawilżającym balsamem nivea, i linomagiem zielonym, a w ciągu dnia mokre chusteczki
 
Do góry