reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

reklama
czesc dziewczyny, mam ptanie.
jestem w koncu 18 tygodnia ciaży i od 16 tygodnia czułam delikatne ruchy mojego dzieciaczka a przynajmniej tak mi sie wydawało :) bulgotanie, jakby falowanie i cos jakby delikatne kopniaczki , z tego co piszecie to tak wygladaja pierwsze ruchy dzidzi :)ale tak od jakichs 2 dni czuje albo bardzo słabiutkie te bulgotki itp. albo wcale a w dodatku te pare dni strasznie zaczał mnie swędziec brzuch wiec (tak sobie tłumacze) brzusio zaczyna rosnac znowu (bo tak jusz miałam jakis czas temu) i w chwili obecnej dzidzia ma mało miejsca i niema jak sie ruszac... 3 tyg temu byłam u lekarza i wszystko było oki i słyszałam jak bije serduszko a wizyte mam 6.04 wi3c za pare dni. czy wy tak miałyscie czy mm sie zaczac martwic? pomóżcie, prosze...
 
Dzis poczulam pierwszy raz ruchy mojego dziecka ;) Jestem w 18 tygodniu i do pory nie czulam nic...... zadnego bulgotania ani nic podobnego. Moj maluszek "wypalil" od razu "z grubej rury" bo poczulam silne kopniecie po lewej stronie i brzuch mi w tym miejsc stwardnial ;) To bylo fantastyczne uczucie i juz nie moge sie doczekac nastepnego kopniaczka ;)


Nie moge wkleic suwaczka!!! Pomozcie!
 
cześć dziewczyny :) jestem w 23 tygodniu ciąży ( pierwsza ciąża) i nadal nic nie czuje:( ok 2 tyodni temu czułam wieczorem jakieś smyranie ...miałam nadzieję, że "zaczęło sie" a tu nadal nic:( Na II badaniach prenatalnych wyszło, że wszystko jest w porządku ale mimo wszystko martwi mnie dlaczego tak długo musze czekać aż poczuje maleństwo.
 
cześć dziewczyny :) jestem w 23 tygodniu ciąży ( pierwsza ciąża) i nadal nic nie czuje:( ok 2 tyodni temu czułam wieczorem jakieś smyranie ...miałam nadzieję, że "zaczęło sie" a tu nadal nic:( Na II badaniach prenatalnych wyszło, że wszystko jest w porządku ale mimo wszystko martwi mnie dlaczego tak długo musze czekać aż poczuje maleństwo.

Karola ja swoje poczułam tak na pewniaka też w okolicy 23 tyg. Wcześniej tylko bąbelki i smyrania. Po 22 tygodniu już powinnaś cos czuć, ale nie ma też co panikować jak na badaniach było ok. Wszystko zalezy od ułożenia łożyska, indywidualizmu mamy i dziecka. Jeśli jednak mocno się niepokoisz idź do lekarza na wcześniejszą kontrolę niech zrobi usg.
 
reklama
Ja jestem w 18tc i jak leżę przykładam rękę do pobrzusza to czuje takie delikatne kopnięcia to na bank jest dzidziuś bo wcześniej nic takiego nie czułam 😍 to moja 1 ciąża i jestem dosyć szczuplutka nawet brzuszka jeszcze nie mam a wczoraj na wizycie 202g maleńka już ma 😊 nie zawsze czuje ale jak się położę na plecach to czuje jak mi się ktoś tam rusza 😊
 
Do góry