reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy dziecka

ja wlasnie zaczelam 16 tydzien wiec wiem ze za wczesnie ale od dwoch dni czuje jakby smieszne niby bulgotanie, i mi siostra mowi ze to jelita ale lubie sobie wyobrazac ze to cos zupelnie innego!:-)
 
reklama
ja w pierwszej 20 tydz i też często długo nic nie czułam bo mi łożysko tłumiło
teraz ok 14 tyg pierwsze pojedyncze ruchy, potem parę dni nic a dzis pierwszy raz miałam poranną dyskotekę w brzuchu - jestem w pracy , pomiędzy 9 a 11 prowadziłam warsztaty z technik skutecznego uczenia i normalnie co chwila maluch robił jakieś akrobacje - pierwszy dzień kiedy tak naprawdę porządnie i długo to czułam :)
teraz za to chyba już odpoczywa :)
 
Pierwsza ciąża i koniec 16tc początek 17tc ! Czy to oznacza,że urodzę przed terminem? Dodam iż należę do szczupłych osób.
 
nie sadze, zeby pierwsze odczuwane fikolki naszych maluchow mialy wplyw na termin porodu, ale szczuple osoby zazwyczaj wczesniej je odczuwaja, wiec 16/17 tydz. to tak w sam raz.
Dzieciaczki ktore w brzuchu mamy bardzo rozrabiaja, to po urodzeniu tez sa ruchliwsze niz te co cala ciaze spokojnie lezakuja, u mnie i u moich kolezanek to sie sprawdzilo
 
mitemil jeszcze wczoraj chcialam Ci odpisc, ze chyba za wczesnie zebys czula cos pod palcami, a tu wieczorem mialam taka sytuacje: leze sobie w lozeczku i powoli zasypiam a tu nagle czuje jak mi sie skora na dole brzucha naciaga,dotykam tego miejsca i jakbym miala twardego guza wielkosci sliwki ,nie bylo go widac ale pod palcami byl wyczuwalny, sprawdzam symetrycznie z drugiej strony ale tam nic nie wyczuwam, nagle guz zrobil fiku-miku i juz go nie bylo, jestem pewna ze to nie byl zaden skurcz ani stawianie sie macicy, po prostu w brzuszku rosnie mi maly rozrabiaka, ktory jeszcze nie raz mnie zaskoczy. Wiec jesli faktycznie cos czujesz i wiesz ze to nie jest burczenie w brzuchu wiec pewnie to fasolka daje znac o sobie

Guzki czułam już od paru dni. Nawet mężowi pokazywałam i też czuł je pod palcami. Natomiast nasz malec nawet na usg nie kwapił się pochwalić rodzicom jakie fikołki potrafi i przespał całe badanie. Spokój pewnie po tatusiu ;-)
 
Powiem wam ze ja tez czuje juz dzidziulka
Narazie czuje to tak jakby sie w srodku sora naciagala i cos po tej skorze sie przesowalo ale ja wiem ze to dzidziulek , bo wg usg dzidzius jest o tydzien starszy niz wg om a poztym jestem szczupla i to bardzo i to moja juz czwarta ciaza wiec macica dosc wyczulona
 
JA w pierwszej to gdzies od 18-20 tydzien poczulam ruchy Gosi,a teraz juz zaczynam czuc slabe musniecia,tj.13 tydzien dopiero i jestem troche zaskoczona,a jelita to nie sa napewno....
 
Im większe nadze dzidziusie, tym więcej będziemy czuć. Ja już nie moge się doczekać, choć podobno czasami kopniaki wcale nie należą do przyjemnych.
 
Moja coreczka bardzo czeka az dzidzius bedzie juz kopal
Nie sadzilam ze ona tak bardzo bedzie to przezywac wszystko
Z ostatniej wizyty mam nagrany filmik i ona codziennie chce go ogladac i sluchac serduszka
Jest przekochana :-)
 
reklama
Ja nie wiem czy to możliwe?? :szok: ale dziś rano coś mi tam zadudniło po lewej stronie dolnego brzuszka, jakby od środka ktoś mnie pacnął :szok: w życiu takiego czegoś nie czułam, a potem drugi raz po chwili ale już słabiej i teraz cisza, nie wiem jak to opisać, czy to jest możliwe że to już dzidzia rozrabia????? normalnie uśmiecham się sama do siebie i gadam do brzuszka i już mojemu M. sie pochwaliłam przez telefon, on też już by chciał poczuć :-D
 
Do góry