Strona 1 z 61 1211 Ostatni
1. do 10. z 609
    Babka z laską
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    6
    Dziękuję (Otrzymane)
    29
    Lubi (Dane)
    14
    Lubi (Otrzymane)
    4
    Osiągnięcia Żywa legenda forumPierwsza rocznica! Otwieram szampanaUwaga! Rozkręcam się

Domyślnie Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Badania w ciąży:

Przydatne linki:
    Uwaga: przy czytaniu artykułów i norm proszę wziąć pod uwagę, że w Internecie czasem mogą być błędne informacje!!! Zawsze należy skonsultować się ze swoim lekarzem!
    Ostatnio edytowane przez Melulu : 21-10-2008 - 13:17

TP 15.01.2009 r. Avatar Melulu
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    5
    Dziękuję (Otrzymane)
    26
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Domyślnie Odp: Styczeń 2009

Cytat Napisał(a) mamjakty Zobacz post
    a mam pytanko, jakie badania macie robione na rutynowej wizycie, bo rozumiem, że na razie Wy też chodzicie co miesiąc do ginekologa, prawda?
    Ja miałam przed ciążą aktualne badanie ginekologiczne i cytologię, więc lekarz mnie w ogóle ani razu nie badał na fotelu, żeby nie podrażniać wrażliwego brzucha na początku ciąży. Dopiero ostatnio powiedział, że od 16-stego tygodnia będę już na każdej wizycie badana, bo pojawia się zagrożenie nietrzymającą szyjką macicy i w razie czego trzeba zakładać szew zapobiegawczy.
    Za to za każdym razem pytał mnie o wagę i notował. Do tego dwa razy miałam standardowe badania krwi (morfologię) i moczu, a raz na początku komplecik hormonalnych + toksoplazmozę + żółtaczkę + glukozę i już nie pamiętam co jeszcze. No i oczywiście dwa razy beta HCG :)

styczniówka 2009 Avatar mamjakty
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    19
    Dziękuję (Otrzymane)
    51
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

no to troszkę inaczej niż u mnie. Ja jak pierwszy raz poszłam do ginekologa, byłam w 3/4 tyg ciąży, to lekarz zrobił mi tylko USG żeby potwierdzić, a że było mało co widać, to za dwa tygodnie znowu przyszłam na USG. Przed ciążą daawnoo nie byłam u ginekologa, ostatnio to ponad rok temu, więc nie miałam robionej ani cytologii ani zwykłego badania. Na kolejną wizytę miałam taki zestaw badań: USR (albo OWA, tzw odczyn Wassermana), HBs, mocz-badanie ogólne, morfologia. glukoza. Na następną wizytę, czyli na dziś miałam tylko mocz zbadać, a na kolejną mocz, morfologię i toksoplazmozę (późno mi się jakoś wydaje, że tą toksoplazmozę będę mieć robioną....). Lekarz mi powiedział, że na następnej wizycie będę mieć robioną cytologię. I tyle.... tak mi się wydawało, że mało jakoś, to moja pierwsza ciąża, więc kompletnie nic nie wiem :)
    a mam pytano, Melulu, co to znaczy: dwa razy beta HCG :) nic mi to nie mówi :)

''Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.''

Mama Bartusia i Adasia Avatar celinka83
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    23
    Dziękuję (Otrzymane)
    61
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0
    Osiągnięcia Żywa legenda forumZ pewną  taką nieśmiałościąPierwsza rocznica! Otwieram szampana

HCG to taki hormon gonadotopina kosmowkowa. Ma dwie "wersje"- alfa i beta. Jesli beta jest wieksza, niz 5 jest., tzn., ze jest sie w ciąży. Na tej podstawie z moczu ( test ciazowy) lub z krwi mozna ocenic, czy kobieta jest w ciazy. Taki zwykly test ciazowy z apteki wykrywa ciaze przy stezeniu betaHCG w moczu rownym lub wiekszym od 25 jedn.

styczniówka 2009 Avatar mamjakty
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    19
    Dziękuję (Otrzymane)
    51
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

ano tak, coś mi w uszach dzwoniło, przecież jak robiłam sobie test to w instrukcji było napisane, co on wykrywa :)) skleroza :)
    dziękuję za odpowiedź :))

''Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.''

Wdrożona(y) Avatar tola159
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Jejku wy tyle badań macie już za sobą a ja jak na razie mocz raz sprawdzony czy cukru w nim nie wykryła. Zgroza.
    Wg OM

Wg USG

Początkująca(y) Avatar wecik
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

ja miałam- na I wizycie -5tydz.-bad.ginekologiczne, cytologie,usg,wage i ciśnienie, zlecony mocz i krew(morfologia, toxopl., grupa krwi,WR,HIV, glukoza -chyba tyle), na II wizycie 8tydz.- bad ginek., waga, ciśnienie, usg, zlecony mocz, teraz ide w 13 tyg na kolejną wizytę -na pewno z usg- z badań do tej pory tyle

TP 15.01.2009 r. Avatar Melulu
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    5
    Dziękuję (Otrzymane)
    26
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Mój gin na pierwszej wizycie powiedział mi, że obowiązkowo USG robi się trzy razy w czasie ciąży: 12-14 tyg., 20-24 tyg. i 32 tyg. Dodatkowo można jeszcze w celu potwierdzenia ciąży w 6-8 tyg. oraz w 38 tyg. A pozostałe to w razie jakiś wątpliwości. Przynajmniej taka jest jego wersja :)

Entuzjast(k)a Avatar daga23
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    7
    Dziękuję (Otrzymane)
    9
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

mi gin robi na kazdej wizycie usg. Z Oliwia tez tak mialam.

Entuzjast(k)a Avatar cammi
    PierwszaDrugaTrzecia
    Dziękuję (Dane)
    0
    Dziękuję (Otrzymane)
    0
    Lubi (Dane)
    0
    Lubi (Otrzymane)
    0

Moj gin wyraźnie mi powiedział że nie jest udowodniona szkodliwość USG ale to, że nie jest szkodliwe też nie jest pewne więc jak nie ma powodów to robi się go 3-4 razy w ciągu całej ciązy.. i tak tez miałam robione w poprzedniej ciązy.. jakoś mi brakowało pamietam, ze za mało zwłaszcza póżniej jak juz było ok 30 tyg i miałam ostatni raz robione... ale skoro tak trzeba..:) ale filmików nigdy nie miałam jak fajnie przynajmiej wszyscy moga zobaczyć.. bo te zdjęcia czasem udane czasem mniej... moja koleżanka się smiała że u niej na żadnym zdjęciu z ciąży nic nie widać..a u mnie za każdym razem tak fajnie :) stwierdziłyśmy że fotograf miał gorszy dzień :)

Strona 1 z 61 1211 Ostatni

Zasady pisania postów