reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieimmunologiczny Obrzęk Płodu Oraz Chore Serduszko.

Women23

Mama Dorianka
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2007
Postów
3 140
Miasto
Bydgoszcz
Hej dziewczyny proszę o pomoc porady,jestem w 21 tyg ciązy,moja wizyta Usg nie zakonczyła sie dobrze,mianowicie lekarz stwierdził nieimmunologiczny obrzęk płodu.Dostalam skierowanie do szpitala na patologie wczesnej ciazy,po czym nastepnego dnia udalam sie do szptala.Okazało sie ze musze miec zrobiona amniopunkcje czyli badania prenatalne,zgdzilam sie na nie gdy usłyszałam ze z dzieckiem jest zle i szanse na przezycie dają od 5-10%,przeraziłam sie.Po badaniach powiedziano mi ze musze czekać 3 tyg. na wyniki.Wczoraj i dzis od samego rana poruszyłam niebo i ziemie aby zdobyc wiecej informacji,jakos przyspieszyć,ale niestety sie nie.Na amniopunkcji stwierdzono wstepnie równiez chore serduszko u dziecka ,powiekszenie lewej komory serduszka.Jestem załamana,byc moze któras z was przechodzila przez cos takiego zna finał lub rokowania?Dodam jeszcze ze w jamie brzusznej i opłucnej i osierdziu uwidoczniono przesięg.Niesymetrycznosc komór i pogrubienie sciany komorowej lewej.Poszerzenie lewego przedsionka.BDP-50mm(21,3Hbd).Czy ktoras z Was słyszała o czymś takim,zna finał?Bede wdzieczna.
 
reklama
Monisu, myślami i sercem jestem z Tobą i Twoim synusiem:-:)tak:
Wierzę że wszystko będzie dobrze.MUSI BYĆ!!!!
 
od dziekuje wam bardzo juz napisalalm prywatną wiadomosc. mam nadzieje ze dostane odpowiedz.dziekuje wam za wsparcie.całuje
 
Witajcie Kobietki
Mam dobre nowiny.Wczoraj byłam na echo serduszka płodu.Wyniki rewelacyjne.
Serduszko prawidłowe,położenie i wielkość w normie połączenia zgodne i komory również.Przepływy pępowinowe prawidłowe.
Co do obrzęku to:
W osierdziu czyli wokół serduszka całkowite cofnięcie,czyli w normie,w jamie opłucnej niewielka ilość płynu około 2-3 mm oraz troszeczke w brzuszku.Czyli drogie Panie jak by obrzęk sie cofał samoistnie.Uwierzycie! Pani dr. Kruś która wykonywała echo serduszka była zdumiona ze bez leczenia i przyjmowania leków obrzęk sie cofa i jak by wracał do normy,a co do serduszka to opinia poprzedniego lekarza dr. Szymańskiego który wykonywał amniopunkcje wydawałaby sie błedna.
Jestem bardzo bardzo szczęśliwa normalnie nie wierzyłam w to co słyszałam.
Przede mną jeszcze wyniki badania z amniopunkcji które około 10 lipca powinny juz byc.
Będe na bieżąco pisać o wszelkich informacjach/Pozdrawiam Was wszystkie i gorąco całuje,pogłaskajcie swoje brzuszki.JA mojego szkraba codziennie czuje jak kopie i daje mi znaki ze jest tam w środku,hihi.

Szczęśliwa MAMA Monia.....
 
Witam kobietki.
Wczoraj otrzymałam telefon od pani dr.Panisnskiej z informacja odnosnie wynków amiopunkcji.
Wynik jest pozytywny,nie ma zmian genetycznych,wiec to najgorsze wykluczyli,bardzo sie ciesze.Treaz mam wizytę 25 lipca,na której będa domniewać skąt pojawil sie obrzęk u dzidzi.Ja nie musze domniewac bardzo duzo czytałam,i doszłam do wniosku ze bylo to wirusowe,czyli w pierszych 3 miesiacach ciazy,złapałam jakies przeziębienie i dostalo sie do płodu,który reaguje wlasnie obrzekiem,który po jakims czasie samoistnie sie cofa,wiec ja jestem przekonana ze wlasnie tak jest.No cos 31 lipca mam jeszcze raz echo serduszka płodu wiec tez sie czegos wiecej dowiem.Tymczasem całuje was waszystkie i dziekuje za wsparcie.Napewno sie tu jeszcze pojawie.
 
Women 23 strasznie się cieszę:-):tak:Teraz już będzie wszystko dobrze:-)
 
reklama
Women23 przeczytałam Twoją historię,Bardzo Cię podziwiam!!!:shocked2:, Jesteś bardzo dzielna, i masz racje mamy się nami opiekują!!!.Twoja ma opiekę nad Twoim jeszcze nie narodzonym synkiem:tak:

Buziaczki i na pewno wszystko dobrze się skończy :-)
 
Do góry