reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciązy

reklama
ja dzis sprawdzę na wizycie, co do puchnięcia ja nabrałam wody dopiero pod koniec dziewiątego miesiąca, za to jak teraz patrzę na zdjęcia z tamtego okresu to gębę mam na nich jak dobrze wyrośnięta kajzerka :-D
 
U mnie póki co 9kg+ czyli aktualnie koło 62kg i coś mi się wydaje, że będzie podobnie jak w poprzednich ciążach (w pierwszej +19kg, w drugiej +17kg). Widocznie taka moja uroda i tyle muszę przybrać na wadze, podobnie jak pisze ewa86 i LeRemi.
Ze swojego doświadczenia wiem, że ostatnie miesiące najwięcej dobiły kg.
Póki co nowych rozstępów brak. W pierwszej ciąży rozstępy pojawiły się na piersiach, kilka na pośladkach i z 2-3 na brzuchu. W drugiej doszło 2 rozstępy na brzuchu, teraz cisza.
Tak jak piszecie na udach też widzę cellulit wrr...
Ale powiem Wam na pocieszenie, że mi dwukrotnie udało się wrócić do swojej wagi sprzed ciąży, nawet raz zeszłam z wagą poniżej, więc i teraz wierze że mi się po porodzie uda, nie od razu ale stopniowo :tak:.

Niestety nie doradzę nic w kwestii zatrzymywania wody i opuchlizny, bo nie doświadczyłam tego, może z racji tego że rodziłam w listopadzie i w grudniu, zobaczymy jak to teraz będzie.
 
Ostatnia edycja:
swoje trzeba przytyc ;)
ide wejsc na wage..
uwaga 68.8 ...
co oznacza mniej wiecej 12.5na plusie
moze wolniej ale dalej tyje, do tego puchne :)
taki paczus :D
M mowi ze chcialby zeby mi taka pupa zostala, wiec trzeba bedzie po porodzie zaczac cwiczyc aby tluszczyk przerodzil sie w miesnie :) moze zostanie :D taki zadek fajny :D
 
kruszki pisze:
M mowi ze chcialby zeby mi taka pupa zostala, wiec trzeba bedzie po porodzie zaczac cwiczyc aby tluszczyk przerodzil sie w miesnie :) moze zostanie :D taki zadek fajny :D
:-D Przypomniał mi się jeden odcinek "Boso przez świat" Cejrowskiego. Był chyba w Brazylii (w każdym razie gdzieś w Ameryce Południowej) i zachwycał się tym, że tam dziewczyny mają kształtne pupy i robią wszystko, żeby takie okrąglutkie były. I faceci właśnie takie lubią. Nie to co w Polsce - szczypioreczki ;-). A te, które są "mniej obdarzone przez naturę" mogą kupić takie specjalne majtki z wkładkami na pośladkach - i już mają okrąglutkie pupy :-).

A u mnie waga od początku ciąży +9kg. Tragedii nie ma, ale ciężko mi jak cholera. No i ten okropny podbródek. To najgorsze jest. No i jak ja potem z rąk zrzucę te nadkilogramy? :szok: Mam nadzieję, że jest jakiś sposób, żeby mi takie fafle nie wisiały do końca życia...
 
Ostatnia edycja:
Dzag jest jeden sposób ... macierzyństwo :-D nawet nie zauważysz jak Ci samo wszystko zejdzie.

A ja wyczytałam, że największy przyrost wagi jest na początku 3 trymestru. Co mnie nie powiem pocieszyło bo u mnie ostatnio w 3 tygodnie +kg czyli w sumie 3,7 (ale ostatnie 3 tyg t 1/3 całości)
 
To ja poza tą teorią. Najwięcej tyłam w drugim trymestrze. Wczoraj doszłyśmy do wniosku z moją gin, że widocznie taka moja natura w ciąży i podobno niektóre kobiety tak mają, że bez względu na dietę i tak tyją. Przyjęłam to z pokorą i trochę daję na luz w tej obserwacji wagi;-)
A z tą pupą, to ja się czuję jak by mi z tylu ktoś coś doszył i nie chcę, żeby mi zostało:szok:
 
reklama
ja to chyba najwiecej w pierwszych tygodniach ciąży, bo jakos wczesniej to ja moglam dzien przeżyć nawet na jednym jogurcie, a jakos nagle mi sie tak zrobilo, za odczulam potrzebe jedzenie porzadnych 3posilkow kazdego dnia plus przekasek, choc jeszcze nic nie wiedzialam o dzidzi... wiec automatycznie przybylo kilka kg..
 
Do góry