reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usuwanie zebow mlecznych

Witam:) jestem tu nowa i jak widzę nie tylko ja mam problem z ząbkami mlecznymi... pojutrze jadę do kliniki aby usunąć kilka ząbków 6 letniemu synkowi... Mieszkam w Anglii od niedawna i gdybym była w Polsce to mój stomatolog nie usuwałby tylko leczył:) gdy byłam miesiąc temu na urlopie zaleczył kilka ząbków ale niestety nie wszystkie ponieważ było za malo czas. Mam też inny problem ponieważ synek ma odruch wymiotny nie mógł zaleczyć ząbków z tyłu tak więc musimy je usuwać. Powiedział mi że ktoś to wymyślił i by poddać się tej decyzji. Mam pomimo to ogromne wątpliwości jeśli chodzi o narkozę...
 
reklama
Witam

Mam problem z zabkami 3,5-letniego synka.We wszystkich czworkach ma dziury i dentysta tutaj (mieszkamy w Londynie) powiedzial ze nic nie moze zrobic a jedynie usunac.Syn ma termin do szpitala na uspienie.Niestety strasznie sie boje i nie wiem czy jest potrzeba usuwania ich bo przeciez kiedys same wypadna.Nie wiem tylko czy moge czekac czy najlepiej usunac jak ma dziury.Syn czasami narzeka na bol zeba albo mu sie wydaje.Ma problem takze z zabkami z przodu (prochnica) i takze te chca mu usunac(nie zgodzilismy sie z mezem).Mam wrazenie ze tutaj nie lecza zebow mlecznych a jedynie usuwaja i dlatego sie zastanawiam czy tylko tutaj tak jest:sorry2:Prosze o jakas rade bo nie chce nie potrzebnie meczyc synka.Co najlepiej zrobic w takim przypadku czy mu usunac czy zostawic?Maz twierdzi ze jezeli zostawie mu zeby z dziurami to popsuje sie korzen i pozniej bedzie mial od samego poczatku chorego stalego zeba.Prosze o rade bo naprawde nie wiem co robic:-(





Witaj Kama

Pisze do Ciebie, poniewaz zalozylas ten watek i chcialabym sie dowiedziec, czy zdecydowalas sie na usuniecie zebow swojego synka. Ja niestety mam ten sam problem i nie wiem czy sie na to zdecydowac....Moj maz jest na tak, ale to mnie jakos nie przekonuje, zwlaszcza, ze chca mu usunac wiekszosc zabkow mlecznych a ja sie boje, ze nie poradzi sobie z jedzeniem.
Dziekuje jezeli mi odpiszesz
Pozdrawiam
 
Drogie mamy

Wiem , ze dla Was to jest trudna decyzja zdecydować się na usunięcie zebów mlecznych u Waszych dzieci.

Jeśli stomatolog , u którego byliście tak zadecydował to znaczy, że faktycznie nie ma juz możliwosci leczenia danego zeba, a nie może zepsuty zostac w buzi, bo stanowi bardzo duże zagrożenie dla zdrowia dzieci z sepsą włącznie oraz z uszkodzeniem zęba stałego, który znajduje się pod spodem.

Najrozsądniej byłoby posłuchać Waszego stomatologa. Jeśli zaplanowano usuniecie wielu zębów to znieczulenie ogólne(narkoza) oszczędzi Waszym dzieciom sporo niemiłych wspomnień.

Sama mam takich małych pacjentów , u ktorych trzeba bylo wykonywac takie zabiegi . Po fakcie rodzice zawsze byli zadowoleni z podjętej decyzji a aktualnie dzieci nosza protezki dziecięce lub aparaty ortodontyczne z zabkami aby dobrze rozwijał sie narząd zucia i zeby nie bylo komplesów społecznych np. w przedszkolu oraz aby można było normalnie jeść.

Życzę Wam podjęcia dobrych decyzji dla zdrowia Waszych maluszków

Pozdrawiam
KBM
 
Witajcie

Sporo czasu mnie nie bylo tutaj i widze ze nie tylko ja mam taki problem. Napisze wam ze ja Dominikowi ostatecznie usunelam wszystkie 4 czworki a jedynki i dwojki pozostawilam mimo ze tez byli za tym aby usunac.W tej chwili chodzimy regularnie do bardzo fajnej dentysti i wspomnialam tylko raz ze proponowali usunac pozostale zeby .Dominik nie ma idealnych zabkow jednak nic nie mowia o usuwaniu a caly czas lecza.Po usunieciu 4 stwierdzilam ze jednak trzeba tak bylo po dziury byly juz tak duze ze plomby nic by nie pomogly:-(. Syn mial plomby na jedynkach jednak odpadly juz po 2 tygodniach wiec teraz pozostalo nam jedynie czekanie az same odpadna .
 
Mój dentysta w klinice Bonelli Dental zawsze mówił, że trzeba ze wszystkich sił starać się, zeby zachować własne zęby. Nie powiem, moją siódemkę udało się koniec końców uratować (choć na wizytach i poprawkach byłam z nią milion razy), ale synek miał taką próchnicę, że najrozsądniejszym rozwiązaniem było usunięcie kilku ząbków.
 
o tak, co swoje to swoje. mi w warszawskim impladencie też powtarzają, że o swoje zęby warto walczyć - widzę, że mieli rację. bo już chciałam rwać :)
 
reklama
Do góry