reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Imiona dla naszych styczniowych maluszków :)

reklama
Tina, czemu miałybyśmy się śmiać? :) To jakie imię się podoba jest bardzo indywidualną sprawą :) Mi się podobają takie imiona jak Antek, Baltazar, Antosia :)
 
No jak ktos uslyszał to czasem sie smiaŁ;p ANtonina sliczne iimie!:) Na moja mame mówią Tosia:) Jak bede kiedys miałą drugą córke to chciałabym, zeby miała tak na imie, ale pewnie mój tez sie nie zgodzi;/!!!!!:angry::angry::angry::angry:
 
Ok, u nas chyba juz podjęta decyzja :) Będzie Jaśminka (skrót: Inka) :) tylko chyba nie ma gdzie mnie wpisać bo na liście nie jestem w ogóle :D:D (jakby co jestem na saaaaaaaaaaaaaaaaaamiutkim końcu, bo oficjalny termin z karty mam i tak na luty wpisany...)
 
Ivi proszę podaj mi swoje dane (choć termin i rok urodzenia dzieci) to dopiszę cię na listę! My z Bandytą mamy terminy na koniec grudnia a też jesteśmy na liście!
 
Tina usmialam sie jak napisalas ze podoba ci sie Stas I Franek bo to imiona moich dwoch siostrzencow :) Mnie sie tez te imiona bardzo podobaja. Zrestza to indywidualna sprawa rodzicow jak daja dzieciom na imie I co nimi kieruje przy podejmowaniu decyzji I nikt nie powinien tego komentowac :) Pamietam jak szwagier szedl zarejestrowac franka do urzedu I mu babsztyl w okienku powiedzial daje pan synkowi na imie jak staremu dziadowi...wyobrazacie sobie??!!?? URZEDNICZKA heheh jak z koziej d...py ...
 
Ja wczoraj z mężem miałam luźną rozmowę o imionach. Dziad jeden odrzucił wszystkie moje propozycje.
Jedynie chłopczyk jest już raczej pewien bo będzie Filip, a jak dziewczynka to zupełnie nie wiadomo. Ja stawiałam na Liliankę lub Laurę, ale mężowi się żadne nie podoba. Ale jemu pozostawiam ostateczną decyzję bo ja wybierałam przy starszej córci. Wiem, ze Lena mu się podoba, mi zresztą też, ale przeraża mnie trochę zbytnia popularność tego imienia.
 
Ja wczoraj z mężem miałam luźną rozmowę o imionach. Dziad jeden odrzucił wszystkie moje propozycje.
Jedynie chłopczyk jest już raczej pewien bo będzie Filip, a jak dziewczynka to zupełnie nie wiadomo. Ja stawiałam na Liliankę lub Laurę, ale mężowi się żadne nie podoba. Ale jemu pozostawiam ostateczną decyzję bo ja wybierałam przy starszej córci. Wiem, ze Lena mu się podoba, mi zresztą też, ale przeraża mnie trochę zbytnia popularność tego imienia.
Ja na Twoim miejscu bym sie tym zbytnio nie przejmowala jesli Wam sie podoba to ok. Imiona maja to do sieie ze ich popularnosc przychodzi falami I mija... Ja np. jestem z pokolenia Bas, Kas I As :) U mnie w klasie bylo 5 Basiczek I jakos nikt nie uwazal ze to jakos szczegolnie dziwne :) Kuba tez dostal to imie w "szczycie popularnosci" :) No ale nam to imie sie od zawsze podobalo I nie moja wina ze akurat teraz przypadl szczyt jego popularnosci :)
A poza tym czy to cos zlego ze dziecko nosi popularne imie? :)
 
Kochane uzupełniłam listę! Sprawdźcie poprawność danych!!!!!


Ja akurat mam jakąś fobie na punkcie popularności... a to dlatego że widzę co się dzieje w szkołach i przedszkolach - no cóż... taki zawód... - i jakie dzieci wymyślają przezwiska dla osób o tych samych imionach. Muszą ich jakoś odróżnić nie? Więc takim sposobem mamy Tomek Gruby, Tomek chudy... "Ten okularnich" "Ten maluch" albo mówienie po nazwisku... itp itd. Mój mąż jako Krzysztof z tego bumu Krzyśków jest tego przykładem... jednemu dziecku to nie przeszkadza inny ma jednak traume a taką nalepkę ciężko zdjąć.

Owszem nie trzeba imienia zeby komuś podpaść ale jednak mając 4 Julie w przedszkolu ja sama jako pani musiałam używać nazwisk żeby nie reagowały wszystkie na słowo "Julka" i siłlą rzeczy coś takiego wymusza różne "przezwiska"
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myślisz Anbas? Dzięki kochana. W sumie w moim regionie Lena nie jest jeszcze popularna, osobiście nie znam ani jednej dziewczynki, która miałaby tak na imię. Zobaczymy w ogóle czy chłopczyk czy dziewczynka mieszka w moim brzuszku, wtedy pomyślimy bliżej nad imieniem.
 
Do góry