reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza, badania i zdrowie naszych Fasolek

reklama
Inomama, Tobie to akurat się przyda, ty chudzielcu ;p

Ela, ja najpierw schudłam ze 2-3 kilo, teraz odbiłam do starej wagi czyli jestem na 0. A jem naprawdę sporo, tylko dalej nie mam smaka na słodycze, może dlatego jeszcze nie tyję.

Ale wczoraj - wstydzę się - pochłonęłam McDonaldsa :zawstydzona/y: to pierwszy raz od początku ciąży... teraz idę na targ po świeże owoce, żeby się dzidzi nie przyzwyczajało :-)
 
Dona, fajnie że to piszesz, bo mnie po duzych tabletach np centrum materna albo po kapsulkach witaminowych z tranem jak pregna plus - dodatkowo naciąga na wymioty.
Zjadam tylko kwas foliowy i magnez (choc tez nie codziennie ten magnez).
Mam nadzieję że moja niecheć do witamin nie odbije się na maluszku, na szczescie to co jem, staram sie bardzo różnicowac, duzo owoców, mięso, bialko, może więc wystarczy.....

malinka, mam podobnie,
przez moje koszmarne wymioty, (jak moze pamietacie bylam nawet kilka dni w szpitalu z niedożywienia) na poczatku schudlam 2 kg, teraz jestem znowu na 57, jak bylam przed ciążą. No nic, pocieszam sie moze bede jak księżna Kate, praktycznie tyle samo przed ciąza co po ciazy ;)?
 
Kaha w takim razie już zaciskam kciuki zeby maluszek nie był wstydliwy!!! :-D:-D



Elusia
ja też nic nie przyjmuję oprócz kwasu (choć ostatnio przestałam bo jest on potrzebny w I trymestrze) Mam na ten temat takie same zdanie jak Dona... koncerny nabijają kase a wystarczy jeść nabiał, warzywa i owoce... Te suplementy to chemia nie można zapomnieć a im mniej chemi tym lepiej dla maluszka..
 
Normalne witaminy ok, ale czy ten cały kwas DHA jesteśmy w stanie dostarczyć w odpowiedniej ilości? ja np. nie jem tyle tłustych ryb więc wolę już łykać tabletkę...

no i biorę żelazo, bo ja z tych anemicznych od zawsze :)
 
Mi ginka powiedziała żebym brała jakieś witaminki. Najpierw brałam FEMIBION 1 a teraz FEMIBION 2. One są z kwasem DHA, kwasem foliowym i innymi witaminami. Trochę drogie bo ok 60 zł za tabletki na miesiąc, ale polecają je:)

Dziękuję fifka :* na pewno się przyda :p
 
Gratuluję Anisen i innym dziewczynom wizyt i dobrych wieści:)

Ja jutro wizytuję, ale tylko kontrolna - usg to na parę minut żeby szyjkę zlukać - jako, ze ostatnio brzuch pobolewa czasem to się zaczynam nią martwić, więc dobrze, że mam wizytę, bo za tydzień jade na wesele, potem 2 tyg. urlopu i wolę wiedzieć, ze wszystko jest dobrze czy mam się oszczędzać ;)

Fifka: zależy co się je - są takie witaminy, co chemii nie mają i sa na naturalnych składnikach robionych np. ja łykam Pola Zieleni - to są sproszkowane warzywa zielone - ale one po 20-40 zł nie są i w aptece nie leżą - wiadomo ;) Jeszcze omegę łykam i minerały, ale te bez chemii - jak ktoś zainteresowany to mogę polecić;-) ja wychodzę z założenia, ze żeby wszystko zjeść w proporcjach takich żeby wszystkie składniki zapewnić sobie i dziecku to bym szafą trzydrzwiową musiała być, a ja raczej jem niewiele... owoców to nawet dużo, bo mam ciągle ochotę, ale warzyw po 10h poza domem to mi się gotować nie chce za bardzo w domu bo jestem padnięta, a tu jeszcze córa na zabawę czeka z mamą ;)

Byłam 0,5kg na plusie, teraz ostatnio znowu na zero jestem. Chyba za dużo pracuję - wszystko spalam :-D
 
Ja na początku miałam - 6kg, teraz ciut przybyło więc w ogólnym rozrachunku -5kg póki co :) Jak na słoniątko to nieźle:D

Ja biorę tyko kwas foliowy i magnez :) A powiedzcie mi miłe panie, ile tego magnezu dziennie przyjmujecie? Bo ja jakieś kosmiczne ilości przez tą moją padaczkę. Biorę Magne B6 3x2 tabletki (choć zdarza mi się coraz częściej po południu nie brać)
 
Malinka a jak kiedyś radziły sobie nasze babcie bez tabletek? Tam dopiero dieta była nieraz uboga a chorób dziecięcych było o wiele mniej niż teraz.... dlaczego? Właśnie przez tą chemię którą jemy we wszystkim co jest w sklepach...


Każdy ma inną opinie i doświadczenia... z Konradem też nic nie brałam, jadnam zdrowo i bardzo urozmaicałam dietę... nie przytyłam dużo (pisałam ze 4kg) a wyniki i ja i Konrad mieliśmy wzorowe bez żadnych anemii niedoborów itp. Teraz trzymam się tego samego...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hejka dziewczyny ja tylko na moment, jestem zabiegana ale jesli chodzi o witaminki, to oczywiscie najlepiej dostarczac je w warzywach i owocach czego akurat latem nie brakuje, wiec dziewczyny napadajcie na warzywniak czesto, tudziez ogrodek swoj najlepszy. A jesli chodzi o suplementy, sa one napewno mniej przyswajalne, ale lykam tez, taki zestaw dla ciezarnych. Bardzo wazne jest zelazo teraz i do konca ciazy!!!! Lozysko juz sie u nas uksztaltowalo a to kosztuje nasze cialo wiele zelaza, zaczyna byc tez wiecej krwii u nas, takze te zelazo to podstawa teraz, bo folik to juz przeszlosc po 12 tyg, nic juz nie pomoze jakby co;) ja biore, bo mam wielka butelke z tymi multiwitaminami i nie bede teraz zmieniala.
ja po 1 ciazy mialam duza anemie, dziecko tez, a to dlatego,ze jak bralam zelazo to sie zle czulam,i omijalam je z daleka nie podejrzewajac az takich konsekwencji,takze juz teraz naprawde pilnuje tego, kupuje takie,ktore nie powoduje problemow zoladkowych:-)

Anisen gratuluje!!!
trzymam kciuki za wizytujace dzis i biegne dalej
buuziaki dla Was!!!!
 
Do góry