reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepionka na pneumokoki dla wcześniaków

izyda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Sierpień 2007
Postów
566
Witam mamy wcześniaczków, ja też mam synka który przyszedł na świat za szybko. Mam do was pytanie- czy szczepiliście swoje maluszki na pneumokoki i czy miałyście refundowaną tą szczepionke? Ja słyszałam że wcześniaki powinny mieć ją w ramach NFZ? Ale moja lekarka zaprzecza? Wiecie coś na ten temat?
 
reklama
Witam
tak jest refundowane dla wcześniaków to szczepienie, ja musiałam mieć zaświadczenie ze szpitala, w którym dziecko się rodZiło i przebywAŁO NA NEONATOLIGII, i ztym zaświadczeniem udałam się do lekarza rodzinnego i to tyle.
powodzenia :)
 
Witam.U nas tez sa refundowane te szczepionki.Ja nawet nie wiedzialam ,ale pani w rejestracji u mojego lekarza objawila te mila nowine.Normalnie zaplacilabym 100 euro za kazda a musza byc 3.Jestem szczesliwa:-)
 
No to macie fajnie.Ja szczepiąc małą płaciłam.Szczepiłam małą jedną szcepionką na pneumokoki i meginokoki.
 
Witajcie
Ja również słyszałam że szczepionka powinna być za darmo i kilka razy wspominałam pediatrze ale żaden z nich nie pokierował mnie co powinnam zrobić, wszyscy mówili że sama powinnam zapłacić , czy wystarczy zaświadczenie ze szpitala???, dlaczego pediatrzy nic nie wiedzą na ten temat?? pomóżcie !
 
Wg tego co mi na ten temat wiadomo, szczepionka ta powinna być refundowana wcześniakom, zmiana w tym temacie nastąpiła jakoś na koniec 2008 roku (chyba) ale większość pediatrów nie ma na ten temat zielonego pojęcia. Zaświadczenie niezbędne do wykonania tej szczepionki i jej refundacji może również wystawić neurolog, u którego jak sądzę praktycznie wszystkie wcześniaki mają kontrolę po urodzeniu.
Ja szczepiłam odpłatnie bo szczepień nie wykonuję w rejonowej przychodni tylko w ramach pakietu w prywatnej przychodni. A przychodnie rejonowe ( przynajmniej moja) nie są chętne do szczepienia na pneumokoki w ramach refundacji z NFZ jeśli inne szczepienia są wykonywane w innym miejscu (nie u nich).
 
A my szczespiliśmy i mieliśmy refundowane pneumokoki, wystarczylo zaświadczenie ze szpitala z neonatoligii, że dziecko ma wskazania do tej szczepionki
 
witam
ja również jestem mamą wcześniaka urodzonego w 33 tc. chciałam zaszczepić synka przeciwko pneumokokom i meningokokom, ale moja pediatra nie słyszała o darmowych szczepieniach wcześniaków. szukałam informacji w internecie i znalazłam, że dotyczy to tylko wcześniaków z jakąś konkretną chorobą płuc. czy ktoś ma jakieś inne informacje na ten temat?
pozdrawiam
 
reklama
Ja też płaciłam za 3 dawki (po 310zł) została tylko dawka przypominająca w 18 m-cu życia. Dodatkowo jeszcze płaciłam za 5w1 150zł.Pani z sanepidu od szczepień powiedziała mi, że powinnam mieć za darmo. Lekarz powiedział że nie ma wskazań-chciał zaświadczenie ze szpitala, a kiedy mu je dostarczyłam to powiedział ze on i tak nie widzi wskazań i musiałam płacić. Ale była afera. Miałam przez niego nieprzyjemności. A w ustawie jest napisane że po uszkodzeniach i urazach OUN jest bezpłatnie. A Zuzia miała wylew IV stopnia. Zastanawiam sie gdzie z "tym" iść-może chociaż czwarta dawkę miała by za darmo??? A no i powiedział mi jeszcze że gdyby miała białaczkę albo dysplazję oskrzelowo-płucna to by wyraził zgodę na darmowe szczepienie...
 
Do góry