reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Miejski 2 w Bydgoszczy

My rodzimy za jakieś 6 tygodni :) też w 2. 2 tyg temu trafiłam tam na patologię, przy okazji obejrzałam porodówkę i nie mam żadnych wątpliwości gdzie chcę rodzić ;) mam kilka pytań do mam które rodziły niedawno w dwójce odnośnie wyprawki do szpitala ;)

1. 1. Czy brałayście swoje podkłady higieniczne i wkłady poprodowe? Różnie słyszałam, że niby szpital daje, inne babki mówią, że lepiej mieć swoje… ??
2. 2. Kupiłam dwie pary takich siatkowych majtek do tych wkładów. Są jeszcze takie jednorazowe – fizelinowe, ale podobno w tych nie wszędzie pozwalają chodzić, jak już to w tych siatkowych. Jak jest w dwójce?
3. 3. Do samego porodu miałayście swoją koszulę czy szpitalną ? Zastanawiam się czy brać jakaś do wybrudzenia, czy tylko nowe do założenia po porodzie ??
4. 4. Jak jest w dwójce z lewatywą i goleniem ? Też się naczytałam, że najlepiej zabrać ze sobą jednorazową maszynkę do golenia i kupić w aptece lewatywę żeby położna zrobiła w szpitalu ??
5. 5. Jakie ciuszki brałyście dla dzidzi do szpitala ? Kumpela rodziła w Świeciu i tam nie pozwalali zakładać noworodkom body, żeby pępek lepiej się wietrzył… A ja zamierzam zabrać głównie body, półśpiochy i kilka pajacyków, skarpetki i czapeczki. Może być?
6. 6. Co z kosmetykami dla malucha ? Podobno wystarczą tylko pampersy, krem na pupę i chusteczki nawilżone. Zabrać coś jeszcze ?

Liczę na waszą pomoc ;)
 
reklama
hej ja rodziłam w dwójce 2 tygodnie temu. jestem bardzo zadowolona z opieki ,wszystko było super. dla dziecka nic nie musisz brac zadnych ciuszków tylko na wyjscie ze szpitala. dobrze zebys miała pampersy i chusteczki nawilzone dla malenstwa. podkłada tez daje szpital a majtek poporodowych nie wolno zakładac , ja dopiero uzywałam jak juz wyszłam ze szpitala. rodzisz w swojej koszuli. spokojnie ogolnie szpital super!
 
Mila, czyli żadnych oliwek, kremików, ręczników...nic takiego nie trzeba dla maleństwa brać ? a kocyk albo rożek ?
orientujesz się jak to wygląda z tymi zabiegami przed porodem, lewatywą i goleniem ??
 
Rodziłam w 2 tydzień temu ogólnie oki, niektóre Panie położne trochę naburmuszone ale na szczęście nieliczne.
Mam pytanie wychodząc ze szpitala otrzymałam zestaw kilku ulotek i próbkę kremiku, moje koleżanki dziwiły się że nie otrzymałam takiej dużej wyprawki ze szpitala, czy wy coś takie od czego to zależy.
 
Mam pytanie- czy można miec swoją położną? 4 lata temu tam rodziłam i można było opłacić położną a teraz słyszałam że nie- prwda czy fałsz?
Jeśli można to proszę o namiar na miłą i kompetentną położną.
pozdrawiam
pap (3 tyg do godziny 0)
 
nie wiem czy można mieć swoją położną, ale podobno coś tam pozmieniali, że już na IP każdej rodzącej przydzielana jest położna, która sprawuje opiekę nad mamą i dzieckiem przez cały pobyt w szpitalu. ja rodzę na dniach w 2 i nie chcę opłacać położnej, szkoda mi pieniążków. koleżanka rodziła kilka tyg temu i była baaaaaardzo zadowolona.
 
Hej dziewczyny:) Ja od początku ciąży jestem zdecydowana na "Dwójkę", gdyż pracuje tam moja ciocia jako położna:) Poza tym byłam zwiedzać oddział po remoncie i przypuszczam, że można go porównać do warunków panujących w prywatnych szpitalach:) Naprawdę byłam zachwycona i jeszcze bardziej skłonna do porodu właśnie w Szpitalu Miejskim. Do terminu zostało mi już zaledwie 1,5 tygodnia, więc siedzę na walizkach :p
 
:-)Witam, jestem tu pierwszy raz! Bardzo fajne forum i ciekawe tematy! Mam pytanie: jestem ze Świecie i tu chodzę do lekarza w poradni przyszpitalnej, czy jak nadejdzie godzina 0 mogę jechać do 2? Czy może powinnam już wcześniej przenieść sie do poradni przy 2?
Pozdrawiam wszystkie Ciężaróweczki:):-)
 
reklama
Z czystym sumieniem i szczerze... odnosnie doktora Lach... Jak kazdy moze miec zle dni... No i ma ciety humor... Niezawsze smieszny... Ale jako lekarz jest bezbledny! Nie musi ze wszystkimi pacjentkami byc przyjacielem (choc milo miec kogos uprzejmego podczas porodu). Dla mnie lekarz nr 1!!! Natomiast szpital jako instytucje odradzam! Co niektorzy lekarze nie znaja swoich mozliwosci! Spia podczas porodow! Polozna zalatwila kiiiilka!!! dziewczyn jednej nocy!!! Nie wyczyscila po porodzie i potem spotkalysmy sie dziwnym trafem na chirurgii :) Nie chce nawet myslecco sie dzialo w dniach poprzednich i nastepnych :/ WARTO MIEC SWOJA!!! powtarzam SWOJA!!! nie oplacona tylko!! POLOZNA!!! Dla wlasnego i dziecka bezpieczenstwa!!! Poza tym jak cos sie dzieje i popelniaja bledy, to nastepuje zmowa milczenia i robienia wariata! Tyle na ten temat! Szkoda tylko, ze te kobiety...dziewczyny, ktore przezyly przez ten szpital traume nie opowiedza o bolu i bezsilnosci jaka je tam spotkala... Latwiej jest zapomniec..ale czy mozna? Ja nie zapomne :/
Oczywiscie dwie kobiety dziennie potraktowane jak mieso na tyle porodow, to nic... Ale pomyslcie... Ktoras z Was moze sie w tej dwojce znalezc...
Zycze szczesliwych i bez powiklan rozwiazan... dla Was Kobitki i dla Waszych malenstw!
 
Do góry