reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Acard

polianna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Wrzesień 2008
Postów
1 434
Czy któraś z Was brała/ bierze ACARD w ciąży? Ginekolog zapisał mi to ostatnio ze względu na zaawansowane żylaki i spore ryzyko zakrzepicy. Trochę się boję to brać... choć wiem,że muszę.
Jaki macie doświadczenia z tym lekiem?
No i druga kwestia... gin chc mni na aspirynie trzymać do końca ciąży a na acardzie wyraźnie jst napisane,że w III trymestrze nie wolno go brać,wiecie moze dlaczego?
 
reklama
Ja biorę acard od początku ciąży ponieważ trzy poprzednie ciąże poroniłam... dzięki acardowi udało mi sie utrzymać tę... i mimo tego i tak mam podwyzszoną krzepliwość krwi
ja na twoim miejscu bym nie odstawiała, a na ulotkach tak pisze poniewaz dopiero od niedawna lekarze przekonali się jak bardzo może pomóc stosowanie aspiryny w ciąży
 
Czytałam coś, że acard może powodować niedomykalność zastawki u dziecka (??) ale teraz nie wiem za bardzo czy chodziło właśnie o ten III trymestr, czy ogólnie, czy to były poprostu kolejne "internetowe wywody" i to mnie tak przeraziło. Ale dziękuję za odpowiedź, skoro bierzesz nadal to może faktycznie nie jest tak groźnie..
 
Ja tez brałam Acard od 6 tyg do 13 tyg ciązy w zwiazku ze zebyt wysoką wartościa Hematokrytu, teraz Acard często jest stosowany, wieć myśle, że możesz go spokojnie brac:tak:
 
Ja rowniez biore acard podobnie jak Alutka poronilam swoje 4 ciaze, Teraz dzieki acardowi jestem juz w 17 tyg. Ale po 34 tyg zamierzam go odstawic.
Aspiryna jest grozna ale w wiekszej dawce Acard to jest tylko 75 mg. Mysle , ze nie poleca sie aspiryny w 3 trym ze wzgledu na mozliwosc wystapienia krwotoku przy porodzie.
A nie wiem czy wiesz , ze krolowa Angli urodzila nastepce tronu tez dzieki aspirynie, poprzednie ciaze wszystkie stracila.
 
Ostatnia edycja:
Polianno ja bralam w ciazy z corka i teraz tez od poczatku to prawdopodobnie jemu zawdzieczam zycie córciaka i ta ciaze.
Zmniejsza krzepliwość krwii..lepiej krąży szczególnie przez łożysko ktore sama mam grube.
a w 3 trymestrze nie zaleca sie ze wzgledu na poród..i możliwe duze krwawienia..mi od 36 tyg ciąży zmienił gin acard na fraxyparyne w zastrzykach.
 
Dziękuję Wam!! Teraz to już w ogóle spokojna jestem ;) Z argumntem królowej Anglii nawet nie zamierzam polemizować :p
Porozmawiam więc z lekarzem jedynie o tym trzecim trymestrze, bo coś napewno będę musiała brać, i tak poród mam zapowiedziany z bandażach a nie chcę miesiąca na wyciągu spędzić...
Fraxyparyna to też aspiryna? Również na rozrzedzenie krwi?
 
ja biorę accard+clexane, ze względu na przeciwciała antykardiolipidowe, mam nadzieję,że tym razem będzie wszystko dobrze.....
 
Dziękuję Wam!! Teraz to już w ogóle spokojna jestem ;) Z argumntem królowej Anglii nawet nie zamierzam polemizować :p
Porozmawiam więc z lekarzem jedynie o tym trzecim trymestrze, bo coś napewno będę musiała brać, i tak poród mam zapowiedziany z bandażach a nie chcę miesiąca na wyciągu spędzić...
Fraxyparyna to też aspiryna? Również na rozrzedzenie krwi?


właśnie te zastrzyki brałam jak miałam nogę w gipsie, zpobiegło to zakrzepom
do 20tg ciąży brałam rówież acard
moja znajoma przy 2 ciążach własnie ze względu na okropne żylaki do 35tc brała acard i wszystko oki
przeszla 2 cesarki
 
reklama
Witam,
od początku ciąży przyjmowałam acard 75mg (1x1) i clexane 0,4 (1x1), koło 22 czy 24 tc. lekarka kazała mi już odstawić acard, ze względu na możliwe późniejsze powikłania (prawdę powiedziawszy nie dociekałam co dokładnie miałą na myśli).
 
Do góry