reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Mi rowniez proponowano amniopunkcje, ktora spedzala mi sen z powiek i ostatecznie sie nie zdecydowalam. Mam 37 lat , jestem po 5 poronieniach , 3 nieudanych ivf , w 2022 roku urodzilam zdrowego synka z ciazy naturalnej, aktualnie jestem w 26 tc, u coreczki stwierdzono prawostronny luk aorty , poza ta anomalia zadnych odchylow, rozwija sie prawidlowo , nifty wyszly bardzo dobrze. Zalecano mi amnio zeby wykluczyc zespol diGeorge ale strach byl tak ogromny ,ze 'stchorzylam' . Caly czas boje sie o coreczke i modle sie zeby byla zdrowa ale intuicja mi podpowiada ,ze bedzie wszytsko dobrze i tego staram sie trzymac!
U mnie tez syn prawostronny luk aorty :) było to samo podejrzenie :) zrobiłam aminopunkcje , syn zdrowy :)
 
reklama
U mnie tez syn prawostronny luk aorty :) było to samo podejrzenie :) zrobiłam aminopunkcje , syn zdrowy :)
super !!! Gratuluję zdrowego synka i wierzę ,że nasza córeczka też będzie zdrowa! A powiedz proszę czy synek ma jakieś dolegliwości z powodu prawostronnego łuku aorty?
 
super !!! Gratuluję zdrowego synka i wierzę ,że nasza córeczka też będzie zdrowa! A powiedz proszę czy synek ma jakieś dolegliwości z powodu prawostronnego łuku aorty?
Na pewno tak będzie ♥️ Absolutnie żadnych. Pierwsze echo serca syna miałam mniej więcej w połowie ciazy, kolejne pod koniec i następne od razu po urodzeniu. Powiedziano mi, ze muszę sprawdzać na etapie rozeznania diety czy dziecko nie dławi się jedzeniem ( tu chodzi o jakiś ucisk na tchawicę przy tym prawostronnym łuku) . Syn ma 10 miesięcy, nic się nie dzieje, nie dławi się, nie ulewa, brak refluksow etc. Absolutnie żadnych odchyleń. Lekarz mi powiedział ze jeśli nie ma tego nacisku , to jest zwykła anomalia i nie robi się w zadnej operacji. Około roku kolejna wizyta u kardiologa tak kontrolnie ;)
 
super !!! Gratuluję zdrowego synka i wierzę ,że nasza córeczka też będzie zdrowa! A powiedz proszę czy synek ma jakieś dolegliwości z powodu prawostronnego łuku aorty?
W Warszawie jest rewelacyjny kardiolog Joanna Szymkiewicz - Dangel. Przyjeżdzają do niej z całej polski. Wizyta nie jest tania, ale w okresie prenatalnym można postarać się o wizytę u niej na NFZ. Spędziłam praktycznie cały dzień w jej przychodni bo długo czekałam na wizytę ( pomimo ze byłam umówiona na konkretna godzinę), a potem bardzo długo czekałam na opis. Ale opis wyglądał tak, ze wzięła mnie do gabinetu, wyjęła przekrój serca i wszytko dokładnie opowiedziała o prawostronnym łuku aorty :)
 
Na pewno tak będzie ♥️ Absolutnie żadnych. Pierwsze echo serca syna miałam mniej więcej w połowie ciazy, kolejne pod koniec i następne od razu po urodzeniu. Powiedziano mi, ze muszę sprawdzać na etapie rozeznania diety czy dziecko nie dławi się jedzeniem ( tu chodzi o jakiś ucisk na tchawicę przy tym prawostronnym łuku) . Syn ma 10 miesięcy, nic się nie dzieje, nie dławi się, nie ulewa, brak refluksow etc. Absolutnie żadnych odchyleń. Lekarz mi powiedział ze jeśli nie ma tego nacisku , to jest zwykła anomalia i nie robi się w zadnej operacji. Około roku kolejna wizyta u kardiologa tak kontrolnie ;)
Genialnie! Dajesz nadzieję ,że i u nas będzie wszystko dobrze ! My pierwsze echo mieliśmy w 22tc , za 2tyg mam kolejne. Ja mieszkam w UK i byłam bardzo miło zaskoczona jak bardzo się tu mną zaopiekowali pod tym kątem! Też mam super kardiolog , niesamowicie dokładna , identycznie przedstawiła mi sytuacje jak Twoja pani kardiolog - na przekroju serca 😊 za dwa tyg musi jeszcze zlokalizowac jedno ujęcie bo ostatnio się nie udało a właśnie od tego będzie zależało czy będzie tworzył się ten ucisk na tchawicy i czy mała będzie potrzebowała małej operacji . Ale jestem dobrej myśli .
Jeszcze raz gratuluję zdrowego synka 🩵i dziękuję za podzielenie się swoją historia!
 
reklama
Genialnie! Dajesz nadzieję ,że i u nas będzie wszystko dobrze ! My pierwsze echo mieliśmy w 22tc , za 2tyg mam kolejne. Ja mieszkam w UK i byłam bardzo miło zaskoczona jak bardzo się tu mną zaopiekowali pod tym kątem! Też mam super kardiolog , niesamowicie dokładna , identycznie przedstawiła mi sytuacje jak Twoja pani kardiolog - na przekroju serca 😊 za dwa tyg musi jeszcze zlokalizowac jedno ujęcie bo ostatnio się nie udało a właśnie od tego będzie zależało czy będzie tworzył się ten ucisk na tchawicy i czy mała będzie potrzebowała małej operacji . Ale jestem dobrej myśli .
Jeszcze raz gratuluję zdrowego synka 🩵i dziękuję za podzielenie się swoją historia!
Co u Ciebie Kochana?
 
Do góry