reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Niki tak bardzo mi przykro... :-( Nie wiem co Ci napisać bo teraz to chyba żadne słowa nie przyniosą ulgi :-(
Teraz trochę dobrych wiadomości ode mnie: byliśmy dziś na echo serduszka naszej córeczki i Pani dr powiedziała, że mała jest okazem zdrowia, absolutnie nie ma się do czego przyczepić :-D. Powiedziała też, że ona na co dzień spotyka się z pacjentkami u których wychodziła zła biochemia i bardzo rzadko zdarza się, żeby ryzyko się potwierdziło :-D, niby wszystkie to wiemy, ale czy każde takie słowa nie dają nadziei kolejnym dziewczynom, które znajdą się w takiej sytuacji jak my ;)
Pozdrawiam wszystkich :)
 
Niki rowniez wspolczuje ;( trzymajcie sie.

Natalka super ze z dzidzia wszystko wporzadku ;)

Witajcie tez przez jakis czas pisalam w watku ale dzis wchodze zeby powiedziec ze
20.09 o godzinie 3.45 przyszedl na swiat nasz syn Dominik z waga 3500g i 54cm ;) jest caly i zdrowy ;)


Ryzyko Zd 1:67 z usg 1;9 test papa. Po amino zdrowy chlopiec .
 
Witam was wszystkie...
Przeczytałam wszystkie wpisy na tym forum przez ostatni tydzień czyli od momentu kiedy dostałam wyniki badań....
Bardzo wiele waszych wpisów podniosło mnie na duchu, ale mimo wszystko ciągle gdzieś z tyłu w głowie są czarne myśli...
Mam 27 lat, to moja pierwsza ciąża...wyczekana po poważnych problemach z tarczycą...
Moje wyniki to trisomia 21 1:388 po usg
po biochemii już jest 1:139, wolne bhcg 0,853 MoM, PAPP-A 0,370 MoM
Wiem że wiele z was miało gorsze wyniki i moje mogą się wydawać nienajgorsze. Jednak lekarz przedstawił mi to w taki sposób, że wyszłam od niego i się poryczałam:-(
Oczywiście powiedział o amniopunkcji......podjęliśmy decyzję, że ją zrobimy. Dużo pomogło mi to forum w podjęciu decyzji....
W czwartek będę dzwonić do Poznania na ul.polną żeby się umówić....ciekawa jestem jak długo będę czekać na badanie......wiecie jakie są terminy oczekiwania może?? i jak to wygląda na dzień dzisiejszy? czy będę musiała zostać w szpitalu??
 
Patyy głowa do góra, ja wiem, że takie wiadomości zawsze spadają na nas jak grom z jasnego nieba i rozwalają nam całe życie... sama chce jak najszybciej zapomnieć jak to było u mnie :(. Tak jak już zauważyłaś wiele dziewczyn (w tym ja) miałyśmy dużo gorsze wyniki niż Ty i okazywało się, że mamy zdrowe maluszki :). Twoje wyniki naprawdę nie są złe!!! Ja miałam ryzyko trisomii 21 1:58, przepłakałam wiele dni i nocy, szkodząc mojej córeczce... Popieram Twoją decyzję o amnio, tylko to badanie Cię uspokoi i da cieszyć się ciążą do końca ;) bo na pewno okaże się że wszytko ok z twoim maleństwem ;).
Jeżeli chodzi o sam zabieg to ja czekałam tydzień, ale tylko dlatego że miałam dopiero 14 tygodni ciąży a lekarz powiedział mi, że powinno być minimum 15. Ja nie musiałam zostawać w szpitalu, amnio robiłam w poradni badań prenatalnych.Przyjechałam chyba na 15:00, najpierw usg, potem cały czas pod kontrolą usg sam zabieg. Jest to całkowicie niebolesne, chociaż nieprzyjemne. Potem siedziałam sobie godzinę w poczekalni i po godzinie kontrolne usg, wszystko było ok więc do domku odpoczywać. Przez 2-3 dni leżenie i później jeszcze tydzień się ie przemęczać.
Wyniki są po ok 3-4 tyg, ale można wykupić sobie badanie metodą fish i wyniki są po 2-3 dniach, koszt 1000zł ale moim zdaniem warto. FISH daje Ci odpowiedź co do trisomii 13, 18 i 21 oraz zespołów związanych z chromosomami płciowymi no i określa płeć dziecka. Bandanie wykonuje się z tej samej próbki, trzeba pobrać tylko nieco więcej płynu, nie zwiększa to ryzyka.
Trzymam kciuki i czkamy na dalsze wieści :) oczywiście pozytywne :)
 
Patyy - głowa go góry, wyniki nasz dobre więc dzidzia napewno będzie zdrowa, nie zamartwiam się na zapas. Ja po badaniu też od razu poszłam do domu, w łożku pięć dni z czego trzy bite to leżałam, tylko do talenty wstawałam. Niestety czekanie na wyniki to masakra, jak możesz zrób fish żeby nie zwariować. Bo dla mnie to było ciężkich pięć tygodni, chcoiaż w głębi duszy wiedziałam że czekam na dobry wynik. Powodzenia:)
 
Patyy ja w tym roku bylam na polnej jest sie jeden dzien w szpitalu, ja zostalam wzieta jak najszybciej, biora gdzies 15 lub 16 tydz... to zalezy czy jest wystaraczajaco duzo wod plodowycb ...mnie wzieli w 15 tyg ciazy na badanie.
Wyniki nie sa zle u Ciebie wiec wierze ze dzidzia twoja zdrowa;-)

Ja bralam metode Fisha mialam wyniki po 3 dniach
 
reklama
Do góry