reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

dzięki Wam za odpowiedzi ja już doła mam ogromnego, cały czas myślę pozytywnie ale wiecie to czekanie... pół nocy nie przespałam dziś
 
reklama
Cześć dziewczyny..

Kilka miesięcy temu też szukałam tu u Was pocieszenia, pewnie niektóre z Was mnie pamiętają. Sprawa dotyczyła ciązy mojej przyjaciółki, u której wykryto liczne wady na USG genetycznym.. Wysokie NT, powiększony brzuszek, prawdopodobieństwo że urodzi się z jelitami na zewnątrz wysokie.. testy Pappa złe.. na szczęście po ok miesiącu od aminopunkcji przyszedł wynik : kariotyp prawidłowy - męski :) ZD wykluczony, ale i tak do rozwiązania martwiłyśmy się o zdrówko malucha..
I tu, ku pocieszeniu dla martwiących się swoimi wynikami mam napisze, że ostatniego dnia grudnia 2014 na świat przyszedł 100% zdrowy chłopiec!!!! Zero problemu z brzuszkiem, jelitkami itp...
Nadzieja.. warto ja mieć... Dziękujemy Bogu za tak piękny dar..
Trzymam kciuki, żeby wasze historie tez miały pozytywny finał..:tak:
 
Dawno mnie tutaj nie było,a tu takie cudne wieści :-) gratuluję Wam pewności,zdrowych bobasków itp. :-)
Ja się nie zdecydowałam na amniopunkcję,a nawet więcej:zupełnie zapomniałam,że miałam ją mieć i że nasze dziecię może być chore.Nawet o tym nie myślę,cieszę się ciążą,ot co :-)
Jesteśmy po pierwszym połówkowym,w 18 tygodniu,wszystko w normie :-) ale płeć nieznana.Drugie dokładniejsze połówkowe na początku kwietnia,trochę się boję...ale wierzę,że wszystko jest dobrze :-)
Kilka z Was było na genetycznym usg u Roszkowskiego ,więc mam pytanie: ja też u niego byłam dokładnie w 13 tygodniu i 6 dniu,i stwierdził,że raczej chłopczyk.A teraz jak byłam w 18 skończonym tygodniu to już chyba powinny być jajeczka widoczne albo siusiak?A lekarz nic nie dojrzał....chociaż mały się wystawił pupą do ekranu ;-) Czy dr Roszkowski kiedykolwiek się myli co do płci? :p
Pozdrawiam :-)
 
Dziewczyny witam Was i gratuluję wyników amniopunkcmi. Wszystko to przede mną. W najbliższy piątek. Strasznie się boję samego badania i czekania na wyniki. Opowiecie coś o samym badaniu.
 
Witaj Katarynka 1976, wiem że ciężko to sobie wyobrazić ale amniopunkcja sama w sobie nie jest taka straszna... a wygląda to tak: najpierw usg żeby ocenić jak ułożone jest dzieciątko i wybrać najlepsze miejsce wkłucia, później (cały czas pod kontrolą usg) lekarz nakłuje Ci brzuch igłą i pobierze 20-30 ml płynu owodniowego. W odczuciu jest to nieprzyjemne ale niebolesne... ja czułam to tak jakby delikatny skurcz macicy...ciężko to opisać. Potem musiałam godzinę posiedzieć w poczekalni i jeszcze kontrolne usg, jeśli wszystko ok to do domu. Przez parę dni po amnio musisz się oszczędzać, najlepiej sobie 2-3 dni poleżeć. Obserwuj czy nie sączą się wody płodowe, zmierz od czasu do czasu temperaturę. Parę dni przed i parę dni po amnio możesz brać magnez tak na wszelki wypadek, a w razie bólów brzucha weź no-spę.
Jakie masz wskazania do amnio jeśli można wiedzieć?
Co do wyników to czeka się ok3-4 tygodnie, ale można zrobić test FISHa i wtedy wynik masz już po 2 dniach, tylko kosztuje to ok 1000zł. No i FISH może wykluczyć ( lub potwierdzić) tylko trisomie 13, 18, 21 i zespoły związane z chromosomami płciowymi, no i określa płeć dziecka .
Pozdrawiam i życzę spokoju i oczywiście pozytywnych wyników :)
 
Czesc Dziewczyny
jestem w trzeciej ciazy i pierwsze badania usg nie wykazalo zadnych nieprawidlowosci.mialam robiony test pappa,ktory tez wyszedl dobrze,przeizernoosc karkowa tez.dodam,ze mieszkam w danii i tutaj przez cala ciaze robione sa tylko dwa usg,pierwsze w 13 tyg,drugie w 20.w zeszlym tyg bylismy na drugim usg i okazalo sie,ze synek ma tetnice dwuzylna i plamke na sercu i lekarz od razu skierowal mnie na aminopunkcje, powiedzial, ze to jest tutaj standardowa procedura jezeli wykryja u dziecka dwie wady, ale tez zeby sie zatsanowic co zrobimy,zesli okaze sie, ze dziecko jest chore.tutaj oczywiscie lekarze sa bezposredni i niestey na mnie nie dziala to dobrze...
w zeszlym tyg w czwartek mialam robiona aminopunkcje i teraz mamy czekac na wyniki.jestem przerazona i mam tysiacie mysli,nie potrafie sie na niczym skupic...znacie moze jakies podobne przypadki???
pozdrawiam
 
reklama
Witam dziewczyn!
Trzymam kciuki za wszystkie z was,które czekają na wyniki,bądźcie dobrej myśli.....
Ja niedawno jeszcze tez bylam pelna obaw a teraz pisze zeby sie pidzielic z wami swoim szczesciem. Wczoraj urodziłam slicznego i zdrowego synka!!!!! Sama nie moge uwierzyć ze juz lezy obok mnie....warto miec nadzieje.....
 
Do góry