reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Niebieskooka jak sytuacja ?

Annaka44 a jak usg ?
Napisz coś wiecej.
Ja mialam 1:9 zd i mamy zdrowego juz prawie rocznego synka ;)
 
Witam ja mam sytuację tego typu iż w 19tyg. wykryto u mojego synka przepuklinę oponowo rdzeniową czyli przerwanie rdzenia kręgowego 2 lekarzy to potwierdziło natomiast wczoraj zadzwoniła położna ze szpitala że są już wyniki amniopunkcji ale nie była zbyt wylewna powiedziała tylko tyle że kariotyp wyszedł prawidłowy nie wiem co myśleć po odbiór wyników mam zgłosić się dopiero za 3 tygodnie i wtedy mamy wizytę z genetykiem... Dodam że w 12 tygodniu na usg nic nie było widać na teście papa-a również
 
Katarzyna - amniopunkcja nie będzie w stanie potwierdzić przepukliny bo to nie choroba genetyczna. Zrobili amnio by sprawdzić czy dziecko dodatkowo nie jest obarczone chorobą. Przepukline można operować już w łonie matki. Nie wiem czy w Polsce wykonuje się takie zabiegi.
 
Wykonują ale z tego co mi wiadomo żaden jeszcze się nie udał... U nas rozszczep kręgosłupa jest bardzo nisko dlatego nie zdecydowałam się na taką operacje... Bardzo dziękuje za informację:)
 
Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. USG wyszło u mnie OK, ale z podwójnego mam ryzyko trisomii 18 1:67. Zdecydowałam się zrezygnować z amniopunkcji, bo jestem przekonana, że wszystko jest dobrze. Za miesiąc mam USG połówkowe i zobaczymy. Pozdrawiam!

Dodam, że mam 34 lata i to moja pierwsza ciąża. Zero paniki :-)
 
reklama
Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. USG wyszło u mnie OK, ale z podwójnego mam ryzyko trisomii 18 1:67. Zdecydowałam się zrezygnować z amniopunkcji, bo jestem przekonana, że wszystko jest dobrze. Za miesiąc mam USG połówkowe i zobaczymy. Pozdrawiam!

Dodam, że mam 34 lata i to moja pierwsza ciąża. Zero paniki :-)


Witaj!

Jestem w bardzo podobnej sytuacji. U mnie ryzyko wyszło mniejsze, ale ze względu na wiek. Ja mam 29.
Jakie Ci wyszły wyniki białka pappa i bety hcg?

U mnie USG też było dobre- robione dwa razy- nt 1, 4, kość obecna, przepływy dobre.

Lekarze namawiali na amnio ale ja również nie robiłam. Przymierzałam się do NIFTY ale w pewnym momencie po pełnym ochłonięciu stwierdziłam, że na tym etapie nie chce wiedzieć,

Teraz mam 25 tc

Co Ci mówili lekarze? Mi mówili, że zdarza się, że wady ujawniają się później, ale, że zwykle z. Edwardsa widać na usg w 13 tc.

Dodam, że podziwiam Cię za brak paniki bo ja niby podeszłam na luzie, rzeczowo rozmawiałam z lekarzem, ale po przyjeździe do domu przepłakałam całą noc. Potem ochłonęłam i było lepiej.
Teraz miewam napady paniki i nerwów choć wiem, że raczej powinno być dobrze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry