reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Iza_Marta Fish daje pewność 99,7%. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło żeby nie pokrył się z wynikiem amnio! Masz pewność że twoje dziecko nie ma zd, tp, ze i innych wykrywanych metodą fisha. Nie masz jednak pewności czy twoje dziecko nie ma jakiegoś innego zespołu genetycznego i tak naprawdę nigdy nie będziesz jej mieć, bo amnio też nie wykrywa wszystkich wad. Są tak rzadkie choroby, że czasem nawet w dorosłym życiu sie je dopiero rozpoznaje albo wcale.
Prawidłowy wynik Fisha to bardzo dobra wiadomość i oczywiście, że należy się z niej cieszyć :).
Pozdrawiam i trzymam kciuki za wyniki końcowe.
 
reklama
iza_marta a kiedy będziesz miała wyniki te normalne. A co lekarze mówią na brak kości? Ja w maju miałam amniopunkcje i niestety wyszedł zespol Turnera.
 
Cześć Dziewczyny. Przede wszystkim Natalka !!! dziękuję Ci za tego linka. Bo ja szukałam, ale chyba słaba w szukaniu jestem. Faktycznie, tak jak napisałaś, mój wynik to marzenie z tego co tu czytam. Chociaż nie będę kłamać, że mnie to cieszy, może mniej przeraża - troszeczkę..

W piątek dostałam telefon od lekarza, który robił USG i interpretowal wyniki. Nic z tego nie rozumiałam, bo czym niby jest trisomia 21. Zrozumiałam tylko tyle że mam się udać na badanie do genetyka i zastanowić nad amniopunkcją. Po telefonie przewróciłam Internety do góry nogami no i już wiem czym jest trisomia... Jedną noc przepłakałam. Strach. Pewnie zupełnie niepotrzebnie napisałam o tym na forum. Faktycznie mogłam tylko zestresować dziewczyny, szczególnie te, które czekaja na usg genetyczne :( Chyba mi jest trochę wstyd, że o tym nie pomyślałam wcześniej i że było to mimo wszystko samolubne. Z drugiej strony, nie ukrywam, że mi pomogło.

Dzisiaj odebrałam wyniki.

Mam 32 lata
badanie w 12 tyg dniu


czynność serca - uwidoczniono
FHR 155 ud/ min
CRL. - 64,9 mm
NT 1,7

Anatomia płodu - wszystko ok

wolbe beta 89,9
PappA 2,150

Ryzyko podstawowe trisomii 21 1:471 (co to jest ryzyko podstawowe? z czego ono jest obliczane???)
ryz. skorygowane 1: 302

Nie wiem, według mojego laickiego oka, USG wyszło super. Lekarz też nic nie mówił, że coś go niepokoi.

Na dzień dzisiejszy ide do mojej gin... na amnio się nie będę raczej decydować, chcę zrobić szybko testy nieinwazyjne nifty, a potem mam nadzieję, że już nic nie będę musiała robić... Testy inwazyjne mnie przerażają do tego stopnia, że cała czuję się sparaliżowana.
Generalnie rzecz ujmując jestem przerażona :(
 
iza_marta a kiedy będziesz miała wyniki te normalne. A co lekarze mówią na brak kości? Ja w maju miałam amniopunkcje i niestety wyszedł zespol Turnera.

Przepraszam nie widziałam, że napisałaś. Po pierwsze strasznie mi przykro. Mnie lekarze mówili, że jeśli coś wyjdzie to, że z dwojga złego mają nadzieję, że ten zespół, bo jest najlżejszy z tych wszystkich. Wiem, że nie jest to pocieszenie. Szczerze to nie wiem co napisać, bo pamiętam jak jeszcze mnie było ciężko i przez co przechodziłam. U nas wynik wyszedł dobry. Mieliśmy nieoficjalnie, ale wiemy, że wszystko jest ok. Bardzo Ci współczuję i naprawdę jest mi przykro, że coś takiego Cię spotkało, ale wierzę w to, że będzie dobrze tylko potrzeba czasu.
 
Iza_marta to stare czasy... tzn w czerwcu straciłam córeczkę, ale teraz znów jestem w ciąży w 12 tygodniu i mam nadzieję że tym razem wszystko będzie ok. W środę mam genetyczne.
 
Jejku tym bardziej bardzo mi przykro :( Na pewno będzie dobrze. Zwłaszcza, że moim zdaniem to jest loteria i nie mamy na to wpływu.
Gratuluję ciąży :) Napisz po badaniach co i jak :)
 
Iza staram się nie myśleć o tym ale niestety czasem łapie mnie mega dołek. .. ale teraz musi być dobrze;) cieszę się że u Ciebie jest wszystko dobrze. Oby więcej takich dobrych wieści.
 
Mry witaj :) absolutnie nie było to samolubne z Twojej strony, szukałaś pomocy i po prostu nie do końca trafiłaś na odpowiednie forum :)
Ryzyko podstawowe to ryzyko obliczane w stosunku do wieku, im mama starsza tym większe ryzyko zespołu downa. Dalej wykonuje się usg ( u Ciebie jak najbardziej w normie) i testy z krwi po czym obliczane jest to ostateczne ryzyko.
Czy masz może te wyniki bhcg i pappa podane w jednostkach MoM? Bo niestety, po takich wynikach jakie podałaś niewiele da się powiedzieć. Lekarz powinien te wyniki wprowadzić w specjalny program i wtedy wyjdzie wynik w MoM. Twoja sytuacja wygląda bardzo dobrze, najważniejsze jest tu usg a u ciebie jest po prostu książkowe. Jeśli możesz sobie pozwolić finansowo to zrób nifty/harmony, ale to wydatek ok 2500zł.Pogadaj ze swoim ginekologiem, jak on to widzi bo twoje wyniki wcale nie są w grupie podwyższonego ryzyka.
Iza_marta czyli wynik wynik amnio ok? dobrze zrozumiałam? mogę gratulować? :D
 
reklama
Beta 3.363 Mom
Pappa 0.752 Mom

Nie wiem o co tu chodzi. Ja jak zobaczyłam dziś moje wyniki to na moje własne oko stwierdziłam ze wcale nie jest tak źle jak mi mówił w pt. Mam wrażenie, że ktoś tu szukał dziury (albo kasy) w całym. Mimo wszystko jesteśmy oboje mocno tym poruszeni i zrobimy testy, ale na pewno nie inwazyjne. Na pewno nie zaryzykuję zdrowiem dziecka... koszmar jakiś.

Dzięki Natalka. Nie wiem,głupio mi ze wprowadziła zamęt na naszym forum... no w każdym razie jestem Ci bardzo wdzięczna ze do mnie napisałaś :*
 
Do góry