reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ANTYKONCEPCJA w czasie karmienia piersią

kora10

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Październik 2007
Postów
37
:confused::sorry2:Karmię Adrianka 5 miesięcy ,po 2 miesiącach dostałam miesiączkę .Chciałabym się zacząć zabezpieczać bo mam już 2 szkrabów i 2 cesarki więc nie chciałabym więcej.Mój lekarz powiedział ,że tylko globulki i prezerwatywy ,niestety jestem uczulona na lateks a globulki są strasznie niewygodne:)baffled: bo trzeba je założyć pół godziny przed):no: Może poradzicie mi coś może są jakieś BEZPIECZNE tabletki
 
reklama
jedyne plastry dostepne plastry na polskim rynku to plastry EVRA ale ich nie wolno stosowac podczas karmienia piersia.
Tak jak pisalam z takich metod (hormonalnych) mozna stosowac jedynie cerazzete (ma najmniejsza dawke hormonu).
Ja ich nie bralam, bo krotko karmilam piersia. Teraz biore yasmin.
a wiecej na temat tych tabletek znajdziesz tutaj:
https://www.babyboom.pl/forum/troche-intymnosci-f15/co-sadzicie-o-tabletkach-cezarette-3875/




przypomnialam sobie ze mozesz zalozyc spirale.
A poza tym proponuje szczera rozmowe z ginekologiem.
 
Wiem ze Minipigulka jest Ok podczas karmienia piersia..tylko jesli chodzi o polykanie to trzeba z nia sie pilnowac jeszcze bardziej niz ze zwyklymi tabletkami :-p
Zapytaj lekarza o spiralke bez hormonow..
 
reklama
.. Biore Cerazette juz ponad rok..do tej pory karmie piersia (50% posilków), nasz Synek ma 16mcy. Nie narzekam, zadnych dolegliwosci..no i brak okresu tez mi odpowiada. Mamy juz dwojeczke, wiec na razie nie chcemy wiecej ;-))..pozdrawiam!
 
Do góry