reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma oskrzelowa a ciążą

Witajcie dziewczynki!!
Jestem w 9 tyg i od dawna biore cortare i serevent- mój lekarz jak przed ciąża go pytałam czy te leki nie szkodzą w ciąży powiedział że mam przeczytać se ultokę:( biore je bo mam duszności ale ostatnio dowiedzialam się że cortare jest szkodliwe!! Macie namiary na dobrego alergologa na sląsku co by mnie poprowadził w ciązy??
Pomożcie prosze!!
 
reklama
wiem ze serevent mozesz brać bez problemu, bo mi lekarz powiedział że to nawet dobrze na początku ciąży bo działa rozkurczajaco. ale wiadomo z lekami nie ma co w ciąży przesadzać
 
Witam wszystkie mamy z astma.
Ja rowniez jestem astmatyczka ( w 19 tc), choc moja choroba jest zaleczona i od 15 roku zycia nie przyjmuje juz zadnych lekow na nia, a meczylam sie z nia od 1 roku zycia do 15.Wiem ze to chorubsko moze powrocic w starosci z tego co mowia lekarze.Jak narazie to sie zastanawiam czy mowic o tym ze jestem astmatyczka mojej dr prowadzacej, gdyz nie mam zadnych objawow ale wiadomo ze moze pojawic sie np podczas porodu.
 
Nadulec, mówić i to jak najbardziej bo z tą astmą jest różnie w ciąży. Czasem zanika i nie daje żadnych objawów a czasem nasila się bardzo i są ostre duszności ( tak było w moim przypadku). Lepiej żeby jednak lekarz to kontolował, bo w późniejszych miesiącach kiedy jest ucisk na przeponę mogą dość duże duszności, najlepiej by było wykonać spirometrie i obserwować. Jeśli nie masz żadnych objawów to nie bierzesz na szczęście leków i się cieszysz:tak:
U mnie astma się tak nasiliła, że miałam napady astmy przy zwykłym chodzeniu i musiałam brać pulmicord a poród był cesarski.
 
Saly masz racje w nastepny czwartek mam wizyte to powiem o astmie mojej doktor.Czlowiek jak nie bierze lektow i nie ma zadnych objawow tej choraby przez dlugi czas to naprawde moze o niej zapomniec...tak jak jest w mojim przypadku ale lepiej na zimne dmuchac.
 
Hej :)
Ja choruję na astmę od urodzenia czyli 20 lat i w ciązy było tak ze miałam najgorzej latem więc alergolog mi przepisała Pulmicort i Ventolin i mogłam to brac bez obaw....lecz...w szpitalu lekarz sie bardzo zdziwil ze moglam niby brac te leki wiec najlepeij zapytac gineko9loga i alergologa :)
 
Witam!

Jestem właśnie w trakcie badań etnograficznych poświęconych astmie. Inaczej niż badania socjologiczne opierają się one na indywidualnych rozmowach, a nie wypełnianiu ankiet. Taka rozmowa odbywa się przez Internet - za pomocą e-maila, gadu-gadu lub przez inny komunikator. Szukam osób chorych na astmę oraz ich bliskich, aby porozmawiać z nimi o tym, jaki mają stosunek do choroby, jak sobie z nią radzą, co sprawia problemy.

Mam nadzieję, że ktoś z Was zdecyduje się mi pomóc, a przy okazji jego opinia pomoże utworzyć obraz choroby, jaką jest astma.

Chętnych proszę o kontakt:
basiad7@op.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Basia
 
Cześć :)
Również choruję na astmę i to od urodzenia. My z mężem dopiero planujemy dzidziusia. Tak jak pisałyście co lekarz to inna opinia. Pytałam moją pulmonolog jak jest z braniem leków w czasie ciąży, powiedziała, że mogę brać bez obaw (Oxis, Pulmicort, Singular, Berotec). Napewno bardzo ważne jest żeby leki doraźne takie jak Berotec czy Venotolin brać z umiarem.Części z nas objawy zanikają, zmniejszają się lub też jest na odwrót u każdej z nas będzie inaczej, oczywiście oby było jak najlepiej dla nas wszystkich.
Czytając wasze wypowiedzi widzę, że macie problemy z dostaniem zaświadczenia, zastanaiwam się dlaczego tak to utrudniają. Ja mam astmę o ciężkim przebiegu i miałabym obawę czy dam radę urodzić naturalnie z powodu wysiłku.
Alija też jestem z Wrocławia mam prośbę czy możesz mi napisać u kogo się leczysz również do jakiego ginekologa chodzisz i czy jesteś zadowolona. Mieszkam tu dopiero dwa lata i rozeznania w kwestii lekarzy itd. mam średnie. Będę wdzięczna za info.
 
Cześć ,
Justin jeżeli chodzi o astmę to leczę się w Szpitalu Klinicznym przy ul. Traugutta u dr Gietkiewicz. Jeżeli natomiast chodzi o ginekologów to ja zdecydowałam się na lekarza spoza Wrocławia, ponieważ w moim mieście jest uznawany za najlepszego i szybko mogłam się do niego dostać. Niestety już jedną ciążę straciłam, a z tą też mam problemy od samego początku, dlatego poszłam do niego i jestem zadowolona. Chociaż teraz już wiem, ze następnym razem zdecyduję się na lekarza z Wrocławia, bo mam duże problemy z dojazdem, moje rodzinne miasto oddalone jest od Wrocławia 25kilometrów. Nie mam już kondycji i od 5 miesiąca mam zagrożonie przedwczesnym porodem.
Ponieważ jednak mam dosyć dużo koleżanek, które są aktualnie w ciąży. Taki mamy teraz okres :) Jeżeli jeszcze jesteś zainteresowana mogę Ci polecić paru lekarzy, napisz do mnie maila.
Pozdrawiam:-)
 
reklama
Do góry