reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Astma oskrzelowa a ciążą

wiem, że lekarka miała rację monia. ale człowiek w ciąży myśli inaczej.ja działałam intuicyjnie, jeśli nic mi się nie działo i czułam się świetnie, nie widziałam powodu do brania leków. zresztą....myślę, że ma to pewnie jakiś wpływ na dziecko.
moja lekarka sugerowała się wynikami spirometrii sprzed ciąży. ale jak mi zrobili badanie w ciąży--okazało się że jest dużo lepiej.myślę,
tak jak pisałam wcześniej- gdybym miała ataki-brałabym leki:tak:
 
reklama
czesc dziewczyny

ja postanowiłam ze kupie sobie pikflometr do mierzenia PEF.od dawna juz nie mam objawów astmy, jedynie od czasu do czasu czuje lekka duszność ale trudno przewidziec jak to bedzie jak bede w ciazy dlatego postanowilam kupic to urzadznie zeby kontrolowac astme.

czy ktoras z was tez uzywa w domu pikflometru?
polecam strone: Monitoring astmy przy pomocy pomiaru PEF - Przychodnia Internetowa - Żyć bez alergii

pozdrawiam
 
CZeść astmowe kobietki;-) czy ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego wycofali oxis? nie ma go w aptekach, nie sprzedają "zastępników" a ja się pewnie dostanę do mojego pulmo za jakiś miesiąc:-(
jestem trochę przerażona w związku z tym....
 
Na pewno astma nie jest wskazaniem do cesarki!!!!!!:szok::szok::szok:
To nie tarczyca albo duze problemy z oczami!
Ja tez mam astmę,w prawdzie miałam cesarką ale tylko dla tego,ze córka w trakcie porodu siłami natury nie chciała wyleźć ;-) po 12 godzinach podjeto decyzje o cc.
W czasie ciąży miałam ataki duszności w momencie styczności z alergenem(sierścią kota i królika) więc ich unikałam i wtedy było ok i nie brałam wcale leków-krótko przed ciażą stwierdzono u mnie astmę,bo przy kotach które ma moja mama strasznie się dusiłam.
Teraz biorę ALVESCO,SEREVENT DISC,a doraźnie mam BUVENTOL EASYHALER wiec tak sobie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny

ja postanowiłam ze kupie sobie pikflometr do mierzenia PEF.od dawna juz nie mam objawów astmy, jedynie od czasu do czasu czuje lekka duszność ale trudno przewidziec jak to bedzie jak bede w ciazy dlatego postanowilam kupic to urzadznie zeby kontrolowac astme.

czy ktoras z was tez uzywa w domu pikflometru?
polecam strone: Monitoring astmy przy pomocy pomiaru PEF - Przychodnia Internetowa - Żyć bez alergii

pozdrawiam
Ja tego nie uzywam,bo mój pulmolog stwierdził,ze moje ataki duszności są tak żadkie że szkoda na to pieniedy.Jeśli natomiast ktoś ma ataki dość czesto to z tego co on mówi a ja czytałam to warto to zakupić.Łatwiej wtedy lekarzowi prowadzić takiego pacjenta
 
Cześć,
ja tez mam astmę oskrzelową, stwierdzoną i leczoną od 3-4lat. Niestety w ciąży moja astma uległa zaostrzeniu. Czego pierwszym objawem było ostre zapalenie oskrzeli w 10.tygodniu ciąży, które musiałam leczyć w szpitalu. Na samym początku używałam Neplit i Berotec doraźnie. Aktualenie używam Berotec i Flixotide oraz Rhinocort. Ponieważ jestem w programie opieki nad kobietami w ciąży z astmą ,dlatego co miesiąc widuję się z alergologiem, mam spirometrię oraz pomiar tlenku azotu w oskrzelach. Przez cały miesiąc musze tez dokonywać 2xrazy dziennie pomiarów za pomocą pikflometru. Fajna rzecz, bo mogę dokładnie przewidziec kiedy przyjdzie gorszy dzien.
Oczywiście z tego co mówi moja alergolog, astma nie przeszkadza w naturalnym porodzie. I taki mam w planach. Jednak astma jest wskazaniem do zzo lub cesarki i można je dostać od alergologa. O tym, ze jest wskazaniem dowiedziałam się od swojego ginekologa, który stwierdził, że bez podpisu alergologa, sam nie zgodzi się na naturalny poród.
pozdrawiam
 
alija widać co lekarz to inna teoria. U mnie ginekolog powiedział, że muszę skonsultować się z moim alergologiem-pulmunologiem czy mogę mieć naturalny poród. Czytałam w czasie ciąży, że astma jest wskazaniem do zzo. Więc jak mogłam mieć je za darmo to poszłam do swojej pulmunolog. Mimo, iż chodziłam prywatnie ona powiedziała, że astma nie jest wskazaniem do zzo ani cc i wypisał mi tylko zaświadczenie do szpitala, że mam astmę i jakie biorę leki. W szpitalu położna, za którą płaciłam powiedziała to samo, że próba siłami natury musi się odbyć.
 
moniamonis, moja alergolog powiedziała to samo--astma nie jest wskazaniem do cc, to samo mi powiedziała kobieta, która mi oczęta operowała. i byłam zła, bo mimo, że chciałam rodzić naturalnie (i rodziłam) to musiałam łazić po tych lekarzach, prosić o zaświadczenia, a oni oczywiście niechętnie i jeszcze się podejrzliwie gapili że chcę naciągnąć nasz biedny nfz na cc;-):-)
 
Kasienka u mnie było podobnie, też się na mnie dziwnie patrzyła jak powiedziałam jej, że chce zaświadczenie do szpitala, że mam astmę. Ale to jakaś wredna baba była. Chodziłam do niej tylko dlatego, że miała dwie specjalizacje alergolog i pulmonolog no i było widać, że się znała, a że była jędzą to jakoś przeżyłam. Teraz na szczęście do niej nie chodzę. Po porodzie poprawiło mi się trochę, a że w czasie karmienia piersią starałam się nie brać inhalatorów to "przyoszczędziłam trochę" i teraz mam mały zapas:-)
A na temat nfz i polskiej służby zdrowia pozwól ale nie będę sie wypowiadać, po prostu szkoda słów :wściekła/y:
 
reklama
To prawda, co lekarz to teoria.
Tak jak napisałam, alergolog powiedziała mi, że nie ma przeciwskazan do porodu naturalnego przy astmie. Ja bym chciala wskazania do zzo, bo mieszkam we Wrocławiu i nawet gdybym chciała zapłacic za zzo, to mi go nie podadzą :( [to coś o naszej służbie zdrowia]Podczas tej samej rozmowy alergolog powiedziała mi, ze większość pacjentek chce od niej zaświadczenie o wskazaniach do cc i ona im je daje.jak widać dla mojego ginekologa tez jest to wskazaniem do cc. musze przyznać się, że sama się zdziwiłam, jak powiedział, ze wg niego to ja nie bede z astmą rodzić naturalnie. byłam pewna, ze bedzie chciał, zebym przy przyjeciu do szpitala okazała jedynie ksiazeczke z wizyt u alergologa z wynikami badan i lekarstwami, a tak na porod naturalny bez gadania.
 
Do góry