reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo krepujacy problem :( - kłucia :(

to ja was i siebie dobije...
mój gin dzisiaj powiedzial, ze to normalne, gdyż są to żylaki odbytu - czyli najzwyklej mówiąc HEMOROIDY! Przy złym odżywianiu, zaparciach i innych, żyły w odbycie (zwłaszcza w ciąży w momencie gdy macica naciska na jelito grube i odbytnice i żołądek oraz jelita nie pracują tak samo jak przed ciążą) są narażone na złe krążenie itp...... i robią się żylaki, wystające "pęcherze krwi" pokryte błona śluzowa.....
na poczatku towarzyszy temu klucie w odbycie....
z czasem gdy staja się one większe i przy wysiłku lub wypróżnianiu się krwawią i mogą bolec.... wiec :-(.
 
reklama
Mnie spotkalo i to klucie, a potem hemoroidy - jednak obydwu dolegliwosciom towarzyszace odczucia jak dla mnie - inne.
A hemoroidy nie byly takie zle, kuło przy wyproznaniu i samo minelo po jakis 2 miesiacach [bez leczenia] ..
 
Mnie spotkalo i to klucie, a potem hemoroidy - jednak obydwu dolegliwosciom towarzyszace odczucia jak dla mnie - inne.
A hemoroidy nie byly takie zle, kuło przy wyproznaniu i samo minelo po jakis 2 miesiacach [bez leczenia] ..
one nigdy nie znikaja, tylko jak juz to poprostu przestaja bolec.... kochaj powracac przy kolejnych ciazach.... moja mama jest po 3 ciazach i teraz ma laserowo wycinane, bo z bolu juz nie wytrzymuje.... tez mowila ze po mnie jej minelo, po ance tez, ale michal to byl ogromny i sie masakrycznie nasililo.....
 
Hejka
Jestesaniolkiem mam czasami i mialam to samo...
Potworne krotkotrwale klucia!
Zdarzaja mi sie raz na tydzien moze.
Ja tez twierdze, ze to rozciagaja sie macica.Malo tego ...po porodzie w 2008..miewalam takie same tylko, ze mega dlugie...O rany co za bol..Poszlam do proktologa, ktory stwierdzil szczeline odbytu..a ja byłam przekonana, ze to hemoroidy..
Fakt..szczeline mam do dzis..na szczescie nie tak bolesna jak wczesniej.
Takze jestesaniolkiem nie stesuj sie za wczasu...!!!
Bedzie ok!!!
Pozdrowionka:rofl2:
 
moj gin powiedzial ze moga byc one genetyczne.... moja mama tez miala po pierwszej ciazy i po kazdej nastepnej... a teraz to jest na lekach przeciwbolowych dozylnych bo z bolu nie daje rady i jedzie na ich wyciecie...

dzisiaj w sklepie, az kucnelam bo mnie zaczelotak kluc ;(.... i zaczelam chyba plamic z odbytu... ale czy to nie za wczesnie?? a nie chce by mi w du...e zagladano.... :(
 
Mam podobne klucia... tyle ze rozchodzi to sie bardziej po posladku... Ale jak ucisne w okolicy kosci ogonowej :/eeee... to czuje w srodku... :( To tez hemoroidy? Czy cos innego? Bo naczytalam sie o jakis szczelinach odbytu i innych takich, ze nie wiem... A na dodatek wykryli u mnie HPV :((( A to jakies klykciny sie robia od tego??? i to moze mam w srodku? Miala ktoras z Was HPV??

:((((((
 
i ja mam dokładnie to samo i w moim przypadku oznacza to hemoroidy niestety, które pojawiły się już przed ciążą :( chyba będę musiała udać się do proktologa, chociaż nie uśmiecha mi się ;)
 
Też miewam takie kłucia (miałam nawet przed ciążą, już jako dziecko). Badania nic nie wykazały. Zauważyłam jednak, że te kłucia zdarzają się wtedy kiedy długo już się nie wypróżniałam i na dodatek kał jest taki twardy. Wypróżnienie się to wtedy męka bo zapewne zauważyłyście, że tego typu wysiłek sprawia jeszcze większy ból. Po wypróżnieniu jestem jak nowo narodzona. W moim przypadku to chyba raczej ucisk na jakiś nerw.
 
niestety taki nasz juz ja na poczatku kazdym kluciem i bolem sie strasznie przejmowalam co wcale nie pomagalo ale jak lekarka mi powiedziala ze jak mnie bardzo nie boli to mam sie nie martwic bo to normalne lepiej sie czuje bo sie tak nie stresuje czasami jak mi dzidzius dlugo dokucza klade sie na godzinke i jak reka odjal takie klucia tez mam nie ma co sie martwic wszystko sie rozciaga i ugniata inne narzady a jak jestes delikatna to sie to czuje...
 
reklama
Hemoroidy:( Popros moze o czopki ktore troche usmieza bol a sa bezpieczne w ciazy.Pozdrawiam cieplo.
 
Do góry