reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność w ciąży!!?

olcia ja biorę magnez od 3 tyg i nic :no:

To widocznie u Ciebie jakas inna przyczyna. Ja miałam dodatkowe sensacje w formie kurczów łydek i mrowienia pod skóra, które doprowadzało mnie do szału..... I zaczynało się wraz ze zgaszeniem światła w sypialni... taka bestia!
 
reklama
Ashika ja też spałam w staniku, zresztą śpię w nim do tej pory - wygodniej. Niestety na te bolące piersi niewiele można poradzić :( teraz już na szczęście mniej mnie bolą - tylko przy nacisku.

a co do spania, to w ciągu dnia warto też trochę poćwiczyć (byle nie tuż przed snem - ja ćwiczę zawsze wieczorem, codziennie koło 20tej), po tym się lepiej śpi, zdecydowanie, i to też naukowo potwierdzone że aktywność fizyczna dobrze robi na sen.
 
ćwiczenia mi nie zaszkodzą na pewno ;) może synka w to wciągnę tylko muszę poszukać czegoś sensownego chyba że masz jakiś namiar?
 
ja w Kraku chodzę na zajęcia dla przyszłych mam w studio tańca Pasja, dzięki temu też wiem jak mogę bezpiecznie ćwiczyć w domu. Do domu polecam piłkę do pilatesu, super sprawa :) no i rowerek stacjonarny, też używam :)
możesz też sprawdzić bo chyba mieli tam zajęcia dla mam z dziećmi, ale to już nie te ciążowe.
 
a to może zamiast nudzić się w domu też się szurnę na jakieś zajęcia może niekoniecznie do pasji wybierałam się na jogę do anady ale jakoś nie udało mi się namówić koleżanki ale myślę że od stycznia muszę coś robić bo zgnuśnieję na tej sofie oprócz weekendów na desce;) już nie mogę się doczekać :)
 
i znowu nici ze spania a plany były wzniosłe ehh chyba sobie odpuszczę to spanie. A przygotowania były aż się M śmiał że ceremonię urządzam. Wykąpałam się wywietrzyłam sypialnię i salon (tak na wszelki wypadek bo jest zaraz obok a nie zawsze zamykamy sypialnię), zrobiłam herbatkę poszłam grzecznie do łóżeczka z herbatką i gazetką. Zanim udało mi się dobrnąć do połowy pierwszego art szanowny M już chrapał, poczytałam i zaczęłam ziewać. Odłożyłam gazetkę zgasiłam lampkę zamknęłam oczka przygotowana na spanie ;) Nic bardziej mylnego po 5 min. miałam oczka jak 5-cio złotówki i ani w głowie mi było spanie. Chciałam wstać i włączyć lapka żeby za czymś poszperać ale postanowiłam się wyciszyć, muszę się przespać bo dziś wigilia w przedszkolu i jakoś trzeba wyglądać wśród ludzi. Wyciszałam się i wyciszałam i tak mi zeszło do 5 rano :( szkoda gadać
 
no ja dzis pospalam moze ze 3 godzinki z przerwami na siusiu:-(
wory pod oczami.....lezec nie moge....nie moge znalesc pozycji wygodnej....zimno mi i goraco na zmiane.....wierce sie i nie zasypiam.....:-(
sniegu unas strasznie napadalo i caly czas pada,syn do szkoly idzie dzis i trzeba mu kupic prezet dla kolegi,losowali kto komu....wiec musze sie ruszyc w tej zaspie i isc kupic...:wściekła/y:zeby tego bylo malo zostalam bez auta dzis bo wczoraj szyba mi pekla:-:)crazy:
 
No więc magnez mogę brać w dawce 6 tabl dziennie i jest to dawka bezpieczna i moge brać dłużej. Z tym, ze w połowie stycznia absolutny szlaban na magnez, bo, jak powiedzial lekarz, magnez hamuje też czynności skurczowe macicy, a to przed porodem nie byłoby wskazane.
Póki co śpię dobrze....
 
reklama
nie spie nic nie dziala :(
dodatkowo mam chyba wyostrzony sluch bo wszystko slysze nawet jak sasiad w srodku nocy idzie do lazienki :(
może stopery? nie śmiać się poważnie mówię :) jak gdzieś jadę, gdzie nie wiem czy nie będzie hałasów, to zawsze je ze sobą biorę. wiele razy mi się przydały - np kiedy w hotelu gdzie nocowaliśmy na dole akurat było wesele. A jak przeszkadzają Ci różne dźwięki to może będzie Ciwtedy łatwiej zasnąć?
 
Do góry