reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ból brzucha we wczesnej ciąży

Dołączył(a)
24 Marzec 2009
Postów
5
boli mnie brzuch w ciąży (jestem w 5 tygodniu) jak na okres. od dnia w któym miałam dostać miesiączkę minęło 6 dni. bóle mam w różnych natężeniach i o różnych porach dnia. wczoraj już mnie nie bolało, a dzisiaj znowu... :no:
wiem, że początkowo takie bóle są normalne, ale mimo wszystko zaczynam się obawiać. do którego tygodnia ciąży te bóle powinny się utrzymywać? jak to było u was?
 
reklama
Mnie zaczal bolecc brzuch od 5 tygodnia ciazy. Do 8-go tygodnia bolal mnie tylko od godz. 16 do 21 . Potem bylo gorzej przez 3 i 4 miesiac bolal mnie codziennie przez caly dzien i czesto w nocy..... Potem bolal mnie co raz rzadziej i teraz sa to naprawde sporadyczne bole.....
Trzymam kciuki zebys miala inaczej....:-)
 
mnie tak bolał do mniej więcej dziewiątego tygodnia... czułam sie jakbym miała przez miesiąc miesiączkę... a moje były baaardzo bolesne...

teraz jest już luzik :tak:
 
dzieki dziewczyny za odpowiedz :-) wzielam nospe, gdzies wyczytalam, ze w ciazy mozna, ale dalej boli. naprawde dzisiaj uporczywy jest ten bol, w dodatku jestem bardzo wilgotna tam i ciagle mam wrazenie, ze za chwile dostane okres:no: czy wy tez mialyscie takie uczucie? bo juz zaczynam sie bac :no:
 
balonka
Jeśli chodzi o ból brzucha to niestety nie pomogę, bo nie miewałam.
Ale w kwestii mokrości ;-)
Jak jeszcze nie wiedziałam czy jestem w ciąży a już zaczynałam coś podejrzewać, objawów typowych (mdłości) nie było, ale właśnie pamiętam jak w necie wklepywałam w poszukiwaniu: "śluz+objawy ciąży" :-) Znalazłam tylko wzmnianki o czopie śluzowym (ale jak wiadomo, to dotyczy objawów zbliżającego się porodu).
Tak czy siak, mimo, że może nie jest to tak powszechne jak inne doleglowości, to ja mogę podać Ci rękę, bo u mnie śluz był codziennie naprawdę dość obfity :tak:
 
idz do gina jak cie bardzo boli brzuszek - przepisze ci duphaston albo luteine, 2x1tabl rano i wieczorem. i oczywiscie no-spe, i powie ile mozesz max tych no-sp wziasc dziennie. chyba ok 6ciu - ale moge sie mylic.
ale idz do gina koniecznie, w koncu to on/ona zna sie na tym najlepiej :).
trzymam kciuki.
 
Mnie bolał brzuch w poprzedniej ciąży cały czas- potwierdziłam ciąże dopiero w 7 tygodniu i brzuch nadal bolał, kilka tygodni później miałam usg i okazało się,że dzidzia jest martwa :-(
ale ;-) jestem w kolejnej ciąży i brzuch zaczął mnie już boleć na 9 dni przed spodziewanym okresem,wogóle objawy bardzo szybko mnie powitały,bo już 4 dni po owulacji zaczęły boleć mnie piersi i brzuszek ;-)
gdy obecną ciążę potwierdziłam to poszłam do lekarza i moja ginekolog przepisała mi duphaston i luteine z powodu wcześniejszego poronienia. Brzuch przestał mnie boleć po 3 dniach brania tabletek,teraz dzidzia ma gdzieś 7tyg i 1 wg usg i pięknie bijące serduszko.

Ale każda z nas jest inna,moją koleżankę bardzo bolał brzuch,a nie miała wogóle problemów.
Ale każdą niepokojącą dolegliwość należy skonsultować z lekarzem-dla świętego spokoju :-)
 
wiecie, Dziewczynki, bole brzucha moga miec rozna przyczyne. najczesciej chodzi o to ze macica powieksza sie i naciąga więzadła i to tak boli.. wiec nie nalezy sie zamartwiac, tylko isc do lekarza i wyjasnic te sprawe.
 
reklama
Mi ginekolog zalecił mieć zawsze przy sobie nospę i brać w przypadku bóli, bo mogą być skurczami, nie tylko naciągającymi się więzadłami. No i dzwonić gdyby bóle się pojawiły i nie przechodziły po wzięciu nospy. Tak więc proponuję szybką wizytę u gina, który szybko rozwieje Twoje obawy.
 
Do góry