Poznaj inne nasze serwisy:
Strona 2 z 3 Pierwszy 123 Ostatni
11. do 20. z 26
    Szczesliwa mamusia! Avatar Pianistka
    Podziękowania / Polubienia

Domyślnie Odp: ból brzucha we wczesnej ciąży

Cytat Napisał(a) balonka Zobacz post
    jestem w 5 tygodniu ciąży, boli mnie brzuch jak na okres. od dnia w któym miałam dostać miesiączkę minęło 6 dni. bóle mam w różnych natężeniach i o różnych porach dnia. wczoraj już mnie nie bolało, a dzisiaj znowu...
    wiem, że początkowo takie bóle są normalne, ale mimo wszystko zaczynam się obawiać. do którego tygodnia ciąży te bóle powinny się utrzymywać? jak to było u was?
    Witaj Balonka,
    Ja wlasnie zaczynam moj 6ty tydzien ciazy. Rowniez boli mnie czasem brzuch, z reguly poznym popoludniem i wieczorami, bo rano jest ok. Nie jest to tak silny bol, zebym musiala brac tabletke, ale taki jak przed okresem, kluje mnie w ktoryms jajniku albo podbrzusze. Jest to normalny, wczesny objaw ciazy, przewertowalam kupe wypowiedzi i nie ma sie czym martwic.
    Poza tym tez czase czuje sie ''mokra'' to te jest normalny objaw o ile nie ma plamien ani krwawienia nie ma sie czym stresowac.

Fan(ka)

ja właśnie domyślam się,że moje bóle mogą świadczyć o rozciąganiu się macicy,bo na samym początku już mnie bolał brzuch,ale zaczęłam brać luteine i duphaston i przeszło.Teraz znowu pobolewa,ale jajo płodowe rosnie wraz z dzidzią,więc teraz napewno się wszystko wewnątrz rozciąga.Bo gdy dzidzia miała 6,6 tyg to jajo płodowe miało już 2,1 cm

A po co ta no-spa ? jest konieczna,czy nie trzeba jej brać ?

Początkująca(y) Avatar Groch

No-spa jest lekiem rozkurczającym mięsnie gladkie (np. macica, jelita, drogi zólciowe, drogi moczowe) i dzieki niej przestajesz odczuwac bol - przynajmniej teoretycznie. Jest lekiem dopuszczonym w ciazy, pod warunkiem ze korzysci z jego stosowania przewazaja nad ewentualnymi dz. ubocznymi (tj. nudnosci, zaparcia, zawroty glowy, obnizenie cisnienia, reakcje alergiczne)..
    czyli jezeli cie boli to wez ale nei przekraczaj dawki maksymalnej.
    Ostatnio edytowane przez Groch : 29-03-2009 - 18:53

Fan(ka) Avatar tygrysek82

Idz do lekarza bedziesz pewna czy wszystko ok.Nospe mozna brac, dzienna dawka nie powinna byc wieksza niz 6 dziennie. dodatkowo moze przepisac np luteine (hormon podtrzymujacy ciaze) co do tego jak dlugo taki bol sie moze utrzymywac to jest indywidualna sprawa jedne kobiety cierpia tylko na poczatku innym tai bol zostaje juz do konca ciazy skromnym przykladem jestem ja il, co ja sie tego swinstwa nalykalam dostawalam az zastrzyki z nospy gdyz tabletki juz na pewnym etapie nie pomagaly.

Entuzjast(k)a Avatar daizee

i ja się dołączę. pierwszą ciążę straciłam w 5tygodniu. to było pod koniec listopada. w lutym już byłam w kolejnej ciąży. podejrzewałam to już tydzień przed spodziewaną miesiączką, bo bolał mnie brzuch, a nigdy wcześniej mnie tak szybko nie bolało. w dniu spodziewanej miesiączki i następnego dnia zrobiłam testy - oba pozytywne. jeszcze tego samego dnia udało mi się dostać do mojego gina. od razu dostałam duphaston i zwolnienie leżące - ze względu na wcześniejsze poronienie. brzuch bolał w sumie przez jakieś 3 tygodnie. teraz w sobotę zaczął znowu, ale w poniedziałek byłam u lekarza i powiedział, że to normalne, bo macica się rozciąga i że może boleć nawet bardziej niż przy okresie. tak więc mam się nie przemęczać i dużo odpoczywać. a w razie potrzeby wziąć nospę. więc nic się nie martwcie, wszystko będzie dobrze. już się nie mogę doczekać drugiego usg

Szczesliwa mamusia! Avatar Pianistka

Ja jestem w 6tym tyg. W zeszlym tyg (pierwszym w ktorym nie dostalam @) brzuch bolal mnie czesto, ale bardziej jakby w jajnikach, choc ciezko to opisac, ale bol nie byl tak silny zebym musiala nospe brac. Teraz chwlami mnie pobolewa, ale jest to raczej bol delikatny.

szczęśliwa żona i mama Avatar sawi

witajcie dziewczynki :)
    ja jestem w ciąży 5tydz. bardzo boli mnie brzuch mimo tego że biorę duphaston i ból najbardziej nasilony jest w godzinach wieczornych:)

Emilka ur.24.11.2009r
    Helenka ur. 25.08.2011r.
    http://manager-ogniska-domowego.blogspot.com

Fan(ka)

sawi mnie brzuch zaczął boleć już 8 dni przed spodziewanym okresem a piersi 4 dnia po owulacji
    wiedziałam,że to ciąża bo piersi bolały identycznie jak w poprzedniej ciąży.
    Dostałam duphaston do brania 2x1 i luteine dopochwowo 2x1 brzuch przestał boleć już 3 dnia brania tych tabletek, teraz jestem na początku 8 tyg wg usg i od soboty pobolewa mnie brzuch,ale tylko czasamii również wieczorami.

Sądzę,że wszystko zbiera się z całego dnia-przemęczenie i odbija się to na naszym samopoczuciu-brzuszka
    ale jeśli ból jest dokuczliwy poszłabym do lekarza

Fan(ka) Avatar Molitor

Witam Was))) jestem obecnie w 7 tyg. ciąży i też pobolewa mnie brzuch... jakby na okres.. ale taki bardziej tępy w podbrzuszu. Sporo też juz o tym czytałam, wynika z tego, że to dość normalne we wczesnej ciąży. Biorę Duphaston, ale narazie ból nie przeszedł. Oprócz tego i ciut bolących piersi nie mam żadnych dolegliwości. Oby tak dalej))
    Napiszcie czy juz czujecie sie lepiej))))
    Pozdrawiam

Fan(ka) Avatar Kubiaczka

Jestem w piątym tygodniu ciąży. Od około tygodnia (może dłużej) codziennie pobolewa mnie brzuszek. Ale nie boli on cały czas i nie jest zbyt intensywny. Boli mnie od kilku do kilkunastu razy dziennie ale tylko przez chwilę (do 60 sekund).
    Z każdym dniem mam coraz mniej takich napadów. tak naprawdę ciężko gO zakwalifikować, tzn. gdzie boli i co.

Strona 2 z 3 Pierwszy 123 Ostatni

Zasady pisania postów