reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ż

żużaczek

Gość
Witam. Nareszcie udało sie nam! Mam w sobie cudowne maleństwo. Ale martwie sie ze cos jest nie tak, a akurat teraz mój le. jest na urlopie :( . Moze pomoc i uspokojenie znajde w waszych odpowiedziach? Z moich obliczen wynika, ze poczęcie nastąpiło ok 29 listopada, teraz (gdyby nie dzidzius) była bym w 4-5 dniu okresu. Od tygodnia czuję bóle w dole brzucha (jak przy okresie)i mam uczucie jakbym miała tam kamien, takie twardnienie połączone z wzdęciem. Nie jest to zbyt przyjemne. Może któras z mamuś mogła by mi powiedziec czy tak moze być? I ile może to trwać? Dodam, ze najsilniejsze sa po wysiłku i po stresie (tak jak miałam w normalnym cyklu w tzw. "syndromie przedmiesiaczkowym" który trwał ok. tygodnia przed okresem.
 
reklama
ja również miałam bóle brzucha ale nie w tak wczesnej ciąży, mnie zaczął brzuchal boleć w 2 miesiącu ciąży. Lekarz powiedział mi że to dlatego, że macica się powiększa i przepisał mi nospę. Ale w Twoim przypadku to radziłabym Ci jak najszybciej iść do ginekologa bo tylko on może stwierdzić czy wszystko jest ok. Nie warto ryzykować życia maleństwa opierając się tylko na radach innych przyszłych mam, bo każda z nas przechodzi to inaczej :)
Swoją drogą to ja w 2tc jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciązy.



.png
 
Dziś w południe dopadło mnie kłucie ... tak umiejscowione jakby głęboko w pochwie... ale myślę, że to może macica... i nie wiem co mogą oznaczać takie kłute bóle ... są bardzo silne wzięłam nospe i położyłam się do łóżka... ale teraz znowu mnie dopadło...
czy to mogą być jakieś skurcze... wizytę mam w piątek ale bardzo mnie niepokoją i jeżeli któraś z Was wie czy to groźny objaw to jutro rano popędzę do ginekologa
 
Ja tez mam od czasu do czasu klocia w dole brzucha ale jak sadze z tego co piszesz nie tak bolesne. Moj lekarz powiedzial, ze klocia powodeuje wciaz rozciagajaca sie macica i mialam brac nospe jesli beda mi dokuczaly. Sprobuj jednak zasiegnac rady specjalisty, to Cie z pewnoscia uspokoi.
powodzenia

 
Asiołku drogi ważne jest to co byś sie uspokoiła- ciąża niesie za sobą różne dolegliwości a przede wszystkim zmienia Cię :) ! Jeżeli dobrze patrzę to jesteś w 11 tc i pewnie zaczyna się rozciągać Twoja macica
niepokojącym objawem było by gdyby również bolały cię plecy- taki ciągnący ból w okolicach krzyżą i plamienie- no spa jest środkiem rozkurczającym i napewno pomoże a nie zaszkodzi. Jeśli objawy będą coraz intensywniejsze zadzwoń do swojego ginexa i poinformuj go :D
Pewnie wtedy zrobi Ci usg i sprawdzi jak tam Twoje bobo :) Trzymaj się cieplutko, jak możesz staraj się nie przemęczać i może do wizyty u lekarza poczekaj z igraszkami z partnerem :lol:
 
No my już od początku mamy nakazany celibat :-( ciaza zagrożona była na początku :-( macica spłaszczala pecherzyk... jutro pojde do lekarza .... nie wiem, które objawy są normalne a które nie to moja pierwsza ciaza... lekarz mowił o bolu brzucha że to normalne a nie o takim kluciu wewnatrz... jutro sie dowiem
 
Na szczęście dziś moj lekarz przyjmuję - na 19.40 mam umówioną wizytę - nie bede czekała do piątku :-)
pozdrawiam
 
reklama
Witaj Asiołku. Ja w zeszłym tygodniu miałam takie kłucie - jakby wysoko w pochwie, wcześniej też mnie podkłuwało, ale nie tak mocno, raczej łachotało, a tym razem to tak aż mi się ciemno przed oczami zrobiło. Oczywiście na drugi dzień poleciałam do lekarza, ale powiedział, że takie kłucie to nic groźnego, raczej jakiś nerwoból, że jakby coś się działo to bolało by mnie podbrzusze i w okolicach krzyża. Od tego czasu już się nie powtórzyło. Ale do lekarza zawsze warto iść, choćby po to żeby się uspokoić. Pozdrawiam.
 
Do góry