reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Na poprzedniej wizycie badał mnie i powiedział "no nie ciekawie, dość krótka szyjka" ale ile miała nie mówił. Kazał leżeć i odpoczywać.

Diuśka dokładnie tak, zjedz słodkości i zobaczysz, że będzie ok.. u mnie była cisza ale przed chwilą wsunęłam Liona i mały zaczął się ruszać:)
auralka a ja uważam, że Twoje podejście jest super.
 
reklama
Małgos, to pewnie szyjka miała tyle samo ;-) he, he

Auralka, takie podejście na pewno Ci pomaga. Ja myślę że wszystko jest wypadkową kilku czynników: wrodzonych cech charakteru, wcześniejszych doświadczeń...
 
Jup spytaj swojego lekarza czy możesz zmienić - mi wręcz w szpitalu gin powiedziała, że powinnam skoro no-spa nie pomaga. I buscopan jest bezpieczniejszy w ciąży. Co do luteiny - ja teraz biorę 200. Ona sprzyja infekcjom więc może dlatego nie kazali Ci brać? Nie jestem lekarzem więc w tym temacie się wypowiedzieć nie mogę niestety :( może zapytaj dlaczego nie możesz jej przyjmować? Na pewno będziesz się wtedy lepiej czuła jak lekarz uzasadni jakoś swoją decyzję - a pewnie ma ku temu powody.


DiuśkA żelazo utrudnia przyswajanie lewotyroksyny, dlatego należy robić odstęp w przyjmowaniu tych leków :) im większy tym lepiej. Co do wyników cukru - co laboratorium to inne normy. Zobaczysz co gin powie :) u mnie z niedoczynnością tarczycy było tak, że wg laboratorium norma jest do 4,5 bodajże. Ja miałam coś ponad 3 więc jak najbardziej mieściłam się w normie, a jednak mój gin powiedział, że jest to za wysoki wynik i w ciąży powinno być max 2,5 , a najlepiej 2 :)

Małgoś83 super wieści! Widzę, że nie tylko u mnie jakieś czarny mary się dzieją z szyjką, a ile to nerwów. Jeśli o pomyłkę gina chodzi to u mnie jakoś nie wydaje mi się, żeby się pomylił, bo ma zdjęcia z usg i zauważyłby to. Może naprawdę szyjka może się wydłużyć? Mi gin w szpitalu powiedziała, że może, a jak jest naprawdę tego nie wiem. Na moim przykładzie można powiedzieć, że może..

Jutro na 11.15 mam wizytę :) Ja to już trochę wyluzowałam. Nawet jakby się okazało, ze szyjka się skraca to nie będę płakać :) zaczynam 32tc , w ciągu 2 tygodni szyjka się nie skróci raczej tak gwałtownie, a za 3 tyg. mogę rodzić ;)
 
JUP, jak się czujesz?

Powiem Wam, że dotąd brałam żelazo z jedzeniem. Wczoraj pisałyscie o odstępach, wiec wzięłam przed samym snem. I mdli mnie teraz. Nawet nie mam ochoty nic jeść. Nie wiem czy to akurat powód ale dawno tak nie miałam.
 
Poranek byl piękny bo moglam się przytulic do męża,ma dzis urlop.
Ale trzeba bylo się obudzić z tej bajki.

Wczoraj trochę skurczy po myciu tradycyjnie,dziś żołądek szaleje z nerwów, jeszcze mi tego brakowalo,jakieś rozwolnienie blee...

Ja zelazo biorę jakies pol godz przed jedzeniem, na wieczór to może za duze obciążenie, mize lepiej na czczo rano ?
 
Chyba na razie poszukam w czym żelazo występuje i może spróbuję to jeść. Trochę nie uśmiecha mi się albo siedzieć w WC, albo walczyć z mdłościami.

Dobrze, że mąż ma urlop i ze spędzicie dzień razem :-) zwłaszcza ze do tej 17 to pewnie będzie się trochę dłużyc. Pamiętaj ze my tu myślimy o Was i trzymamy kciuki!
 
Mnie lekarz przed przepisaniem żelaza powiedział zebym piła sok z marchewki jabłka i buraka. Najważniejszy jest burak. Ale dobrze dać wiecej jabłka i to kwaśnego wtedy niweluje smak buraka. Piłam no ale niestety hemoglobina spadła. Może za mało... Chociaz on powiedział raz na tydz. No ale i tak skonczylo sie na żelazie. Czytałam ulotkę dzisiaj i chyba bede po obiedzie brac go bo mam 1 tabl na dzien brac. Bo rano faktycznie euthyrox plus jakies produkty i trzeba 2 h czekac :/ Ja jestem mala apteka i braknie mi czasu na te wszystkie tabletki ;)

Jup super że masz męża przy sobie ;)

I czekam na dobre wiadomości po wizytach ;)
 
reklama
Do góry