reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

ja stwierdziłam, że ani niani ani monitora nie kupuję ;-)
jeśli młoda okaże się wcześniakiem to pewnie kupię monitor, ale ja się nieustająco trzymam wersji, że młoda przyjdzie na świat po skończonym 38 tc ;-) i do tego pewnie nie dobrowolnie :cool2:
 
reklama
Ja dziś upolowałam na necie używany monitor z nianią w bloku obok, mam nadzieję, że jutro będzie mój:-)

Czekam też od wczoraj na kuriera z koszulami do karmienia. Wczoraj status przesyłki "wydano do doręczenia" ale nie doręczono, dziś powtórka. Myślicie, że przejął moje koszulki i się w nie stroi ?:-D

Mam tą wygodę, że pod blokiem stoi paczkomat i zwykle wszystko tam zamawiam. U nas taka moda, że listonosz paczek nie nosi!!!!! Nawet tych wysłanych Pocztexem:wściekła/y:. A jak ma list to zawsze awizo wrzuci, nawet nie zadzwoni domofonem i nie sprawdzi czy ktoś jest.

Wicie ja jak wczoraj usłyszałam 23 kwietnia to się przestraszyłam, bo kto wie czy zaraz po zdjęciu niebieskiego nie urodzę. A to już tylko 49 dni:szok:


jeśli któraś z Was, szuka jeszcze wanienki to polecam Ok Baby Wanienka - ONDA EVOLUTION - www.ninoshop.pl

Moja mała do dziś się w niej kąpie, bo to chyba jedna z największych wanienek. Często siada na górze i robi sobie zjeżdzalnię. Wanienka jest niezniszczalna, z bardzo dobrego plastiku, łatwo się myje. Pomimo różnych ewolucji dziecko nigdy mi się w niej nie przewróciło.
 
Ostatnia edycja:
Mitaginka, no ja pod tym względem to cieszę się tym etapem jak dziecko:) wreszcie mam brzuszek, nie bardzo duży, ale ukryć się już nie da:) w poprzedniej ciąży co wizytę pytałam się lekarza kiedy będę mieć brzuszek, ale się go niestety nie doczekałam i kopniaki Małej, to coś czego ostatnio też za bardzo nie doświadczyłam, a teraz jak kopnie to czasami aż jęknę, a potem się śmieję:D a w przyszłą sobotę moje pierwsze w życiu KTG:)
My jeszcze imienia nie wybraliśmy i mamy zupełnie rozbieżne typy, jak tak dalej pójdzie to będziemy wymyślać w drodze do szpitala:D Wiktoria to bardzo ładne imię, u nas odpada, bo już jest kilka w rodzinie i wsród znajomych.

Gratuluję Wam dziewczyny udanych zakupów. Ja jeszcze się za nie nie zabrałam, ale w sumie to muszę kupić tylko wyprawkę dla siebie do szpitala i kosmetyki dla Małej. A mam pytanie do tych już rodzących, w czym wracałyście ze szpitala? Wiem, to głupie trochę pytanie, ale ja nie mam żadnych ciążowych ciuchów poza dwiema parami spodni. W domu ok, opękam ten czas w tym co mam, i tak nie wychodzę, ale obawiam się że w moje jeansy ciążowe niedługo się nie wcisnę i nie wiem czy wygodniejsza sukienka czy lepiej spodnie?
 
Ja chyba wracałam w ciążowych legginsach, chyba, bo nie pamiętam ;-) wybierz coś wygodnego, w co na pewno się zmieścisz a wiadomo ze te kilka dni po to brzuch nie będzie jeszcze super płaski ;-) a Twoja Iga z jaką waga się urodziła? Nie miałaś wtedy jeszcze brzuszka? :-)
 
Iga, urodziła się z wagą 700 g., ja jak poszłam do szpitala to byłam w 22 tc i wtedy właściwie nie miałam brzuszka, niektóre dziewczyny mają takie w 3-4 mc, a w szpitalu cały czas leżałam, wiec nie mogłam zobaczyć czy coś urósł, ale wątpię, wiec teraz jestem pewnie jedna z niewielu ciężarnych którym nieprzeszkadza ani brzuch ani dodatkowe kilogramy:D zreszta, czekam na większy, bo uważam że i tak mam mały:)
 
Monisia, rodziłam na Tysiącleciu, niestety :( mam nadzieje ze w razie W na Parkitce bedzie lepiej, a przede wszystkim oddział neonatologiczna jest na miejscu i jest naprawdę bardzo dobry, maja fantastycznych lekarzy. Urodziłam w 26 tc 2 d, z powodu właśnie szyjki:/
 
Ja Natalię rodziłam na mickiewicza ale w tamtej ciąży nie miałam żadnych problemów i wszystko było ok, do lekarza prowadzącego chodziłam całe życie ale niestety teraz w tej ciąży nie chciał już prowadzić ze względu na możliwe powikłania, teraz mam zamiar urodzić na parkitce gdzie obecnie pracuje mój lekarz, tam też zakładał mi szew na szyjkę, mam tylko nadzieję że na położnictwie jest lepiej niż na ginekologii.
 
reklama
Byłam wczoraj z zebem, ale to jeszcze nie koniec :-/ kanałowe niby zakończone ale ponieważ niewiele zostało to trzeba jeszcze w to co jest wkręcić wkład, żeby się już całkiem nie polamalo a potem, już po porodzie koronę :-/ normalnie jak babcia.

Dzisiaj M. Wziął urlop i zamierza rozpocząć operację malowanie sypialni ;-) czeka nas spanie w salonie wiec pewnie znów sobie nie pospię zupełnie ;-)
 
Do góry