reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Aletko przykro mi z powodu Twojej szyjki. U mnie też zaczęły się problemy. Byłam wczoraj u gina i stwierdził, że faktycznie moja macica jest zbyt twarda i mam brać 3 razy dziennie po 2 no-spy, a jak nie przejdzie to w poniedziałek znowu wizyta. Mam też starać się leżeć. Ale chyba ta no-spa nic nie działa, bo w nocy koszmarnie mi się macica stawiała. Szyjkę mam na razie domkniętą.
Powiedz Aletko w jaki sposób gin bada Ci długość szyjki? Mój nic nie mówił, że jest krótsza, mówił tylko, że jest uformowana i domknięta.
 
reklama
AgnieszkoM, u mnie też na początku nospa nic nie dawała, dlatego rozpoczęłam ten temat, zastanawiałąm się kiedy coś powinno zacząć przechodzić?, jaki czas czekać a czym się denerwować?, ale poleżałam 5 dni w łóżeczku, odpoczęłam, zrelaksowłam się i teraz naprawdę widzę porawę. Weź dobrą relaksująca książkę lub film i po prostu odpocznij w pozycji leżącej, mi to naprawdę pomogło. Wcześniej prawie co do minutybrałam nospę forte a teraz zapominam, sama do końca nie wiem czy moja macica się już "rozluźniła" bo wizytę mam dopiero 16 ego, ale już nic mnie nie boli i nie kłuje a to chyba dobry znak.
pozdrawiam i trzymaj się cieplutko
 
Ja sma nie mam jeszcze tych zmartwień, ale moja szwagierka która jest teraz chyba w 26 lub 27 tc. wlaśnie wyszła ze szpitala gdzie miała zakładany szew na szyjce bo się jej skracała. Powód: druga ciąża (szyjka jest "słabsza") i póltoraroczny synek w domu, który lubi być czasem noszony na rękach. Teraz sytuacja jest opanowana, Honorata ma szew, nie podnosi dziecka i duzo leży.
a co do mnie - któraś z was pisała o tym, że jak boli ja brzuch to później rośnie brzuch. U mnie tak samo! Kilka dni temu pisałam że boli w dole brzucha. Potem przestało i zaraz po tym brzuch wyskoczył do przodu. Wiem, że wy dziewczyny juz finiszujecie, ale mój brzuch dotąd był płaskawy (choć obwód mi się powiększył) i  w tym tygodniu uwypuklił, co jest dla mnie zjawiskowe.
Pozdrawiam zatem. Trzymta się.
a
 
Brunetko, ale czy Tobie się ta szyjka skraca czy poprostu masz z natury krótką i "taka Twoja uroda"? Wtedy to chyba nie ma takich środków ostrożności jak przy skracającej się. Poza tym wydaje mi się, że jakby co to lekarz sam by Cię poinformował o zakazie przytulanka z mężusiem.
 
Oj tak tak, lepiej zadzwoni c i się dopytać - czasem lekarzowi może się zapomnieć. Ja już dawno zapomniałam o miłosnych igraszkach i z niecierpliwością liczę na palcach ile m-cy zostało do miłosnych uniesień ;D
Trzymajcie się dzieweczki i duuuuuuuuużo odpoczywajcie.
 
Brunetko - o tą forte też zapytaj lekarza. Ja na twardy brzuch biorę fenoterol (ale od 32 tc), gdyby po nospie nie przeszło to zapytaj gina - może też zaczniesz go zażywać? Chociaz moim zdaniem powinnas poprostu dużo wypoczywac i tak jak dziewczyny juz tu pisały - napewno Ci się polepszy.
 
Brunetko, ja biorę nospę forte 2X1, tak mi przepisał gin. na twrdą macicę i bole w brzuszku.
Można brać forte lub dwie tabletki zwykłej, tu chodzi o jednorazową dawkę, ale przede wszystkim zapytaj lekarza co ci wolno i ile, sama raczej nie decyduj.
i relaksuje się
 
hej,dołączę się.Ja mam skracającą się szyjkę,dwa tyg, temu miała 3 cm.od trzech tyg leże i mam zakaz seksu.Ile macie tej szyjki?
 
Witam
Gabi lez bo grozi ci przedwczesny porod. Ja jestem bliska finishu a szyjka ma normalna dlugosc i narazie nie zapowiada sie na zmiany.A probowalam wielu "pomocy" by dzidzius zdecydowal sie wyjsc i nic :(
Jesli chodzi o brzuszek o mam twardy jak kamien ale to jest spowodowane tym ze dzidzia jest zle ulozona i juz od kilku tygodni mam skurcze calej macicy. Mimo bolu zalecenia lekarza sa jasne- duzo chodzic ::) Lekow zadnych nie biore poza witaminkami (Materna). Tak ze juz z utesknieniem wypatruje daty skierowania do szpitala na cesarke, tymczasem musze jeszcze troszke pocierpiec....
Pozdrawiam


 
reklama
kochane,jestem w 6tyg i 2 dn.i od czasu kiedy powinien zacząć sie okres (czyli od dwóch tygodni)mam od czasu do czasu podobne skurcze lub kłucia w dole brzucha jak w czasie miesiączki a miesiączki nie mam. testy wyszły pozytywne, macica podobno jest powiększona. mowiłam tp pani doktor a ona mnie wysłała na USG, które mam zrobić nie wcześniej niż za 2 tyg. i powiedziała że jeszcze nie jest w stanie stwierdzić co jest ich przyczyną. prosze Was, jeśli któraś miała coś podobnego powiedzcie co robić i czy to coś poważnego.
 
Do góry