reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból po wyrwaniu zęba

D

daffodill

Gość
Dziewczyny mam problem. Wczoraj wyrwałam zęba bo ból był juz nie do zniesienia i nie było innego wyjścia. Najgorsze jest to że ból dziąsła jest tak mocny że nie mogę sobie z nim poradzić a nie bardzo wiem co mogę zażyć przeciwbólowo. Jestem w 30tyg ciąży a mój lekarz jest czasowo niedostępny. Czy wiecie może co można bezpiecznie zażyć i móc przespać w nocy chociaż 3godz????
Prosze pomóżcie
 
reklama
Kochanie ja nie jestem w ciąży, ale 3 tyg.temu przechodzilam to samo, nawret dostalam szczękośćisku...i jak wychodzilam od lekarza to mowil zeby absolutnie nic nie brac! tylko oklady zimne...ale oklady naprawde pomagają kup w aptece nexcare taki żel do chlodzenia...do zamrazarki go włóż potem w sciereczke i przykładaj, tylko to ci poradzeę, u mnie skonczylo się na antybiotyku....bo mowię-szczękoscisk, opuchlizna, bol migdała...:no: wogole to cię podziwiam ze w ciąży mialas ekstrakcje:eek::szok: ale kochanie powiem tyle-będzie bolalo jeszcze troszke, bo rwanie zęba to nie jest prosta sprawa...
 
Mnie ginekolog mowil że tylko Paracetamol jest bezpieczny w ciąży, ale nie wiem czy Ci pomoże przy takim silnym bólu.
Zadzwoń albo idź do dentysty, coś poradzi!
 
nie było już wyjścia ząb tak bolał a do leczenia się nie nadawał. myslałam ze do porodu się nie ujawni i od razu później bym go usunęła. Poniekąd wina w tym jest moja. Chciałabym choć na troche sprawić sobie ulgę. Czytalam ze niekiedy ból utrzymuje sie nawet do tyg. ale tyle nie jestem w stanie wytrzymac bo to wszystko promieniuje aż do ucha;( w aptece polecili mi dentasept ale strasznie boje sie brac cos na wlasna reke bo to moja pierwsza ciaza a nie chcialabym skrzywdzic malenstwa.
 
No nic nie poradzę bo lekarzem nie jestem, ale powiem tylko tyle że właśnie planujemy z mężem rozpocząć starania o drugie dziecko, na przyszły rok i dlatego 5 października idę wyrwać ósemki, żeby potem nie mieć tego problemu ;-)
 
Jeżeli ból się tak długo utrzymuje to pewnie się skończy na antybiotyku. Dla kobiet w ciąży podaje się z gr. penicylin (np, duomox, amotax) lub cefalosporyn (np. zinnat). Ale nie obędzie się raczej bez ponownej wizyty u stomatologa.
 
Dziewczyny mam problem. Wczoraj wyrwałam zęba bo ból był juz nie do zniesienia i nie było innego wyjścia. Najgorsze jest to że ból dziąsła jest tak mocny że nie mogę sobie z nim poradzić a nie bardzo wiem co mogę zażyć przeciwbólowo. Jestem w 30tyg ciąży a mój lekarz jest czasowo niedostępny. Czy wiecie może co można bezpiecznie zażyć i móc przespać w nocy chociaż 3godz????
Prosze pomóżcie

Ja wiem tylko jedno. Po wyrwaniu zęba można czuć jakiś dyskomfort, ale jeżeli dziąsło boli i jest to ostry ból, to jak nic doszło do zakażenia. Pędź do lekarza. Miałam identyczną sytuację, ale nie byłam wtedy w ciąży i skończyło się podaniem antybiotyku. Nie wiem jak to jest z kobietami w ciąży :no: Ale radzę Ci nie czekaj tylko idź do dentysty.
 
wcale nie musiało dojśc do zakażenia. Czasami przy rwaniu moze dojsć do "obruszenia" kości szczeki i potem boli. Ja rwałam zęba 13.08 i przez tydzien chodziłam jak trup tak mnie bolało. Okazało się, ze mam suchy zębodól, poszłam do dentysty i wsadził mi tam jakąs tabletkę. Pomogło. Pozatym powiedział, że moge brac paracetamol. tyle tylko, że ja jestem juz mamą karmiąca a nie noszacą:)..mój synek miał wtedy 1,5 miesiąca.
 
reklama
wcale nie musiało dojśc do zakażenia. Czasami przy rwaniu moze dojsć do "obruszenia" kości szczeki i potem boli. Ja rwałam zęba 13.08 i przez tydzien chodziłam jak trup tak mnie bolało. Okazało się, ze mam suchy zębodól, poszłam do dentysty i wsadził mi tam jakąs tabletkę. Pomogło. Pozatym powiedział, że moge brac paracetamol. tyle tylko, że ja jestem juz mamą karmiąca a nie noszacą:)..mój synek miał wtedy 1,5 miesiąca.

Pomogło, bo tabletka, którą Ci tam włożył lekarz zlikwidowała stan zapalny. Moja dentystka, która doprowadzła mi dziąsło do takiego stanu, też mówiła, że zakażenia brak :wściekła/y: ale jakoś jej nie zaufałam i poszłam do innej, która stwierdziła zupełnie co innego :wściekła/y:

Ale w sumie to nie jest istotne co która z nas miała :sorry: istotne jest to, że koleżanka, która prosiła o poradę powinna iść do dentysty jak najszybciej. Bo ciąża to stan kiedy dbamy nie tylko o siebie, ale tez o malutka istotkę..... i nie powinno się bagatelizować takiego bólu, a juz na pewno nie powinno leczyć się na własną rękę.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry