reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból po wyrwaniu zęba

reklama
Ja tez mialam problem z ósemka, nadaje sie do wyrwania, wczesniej bolala mnie ze 4 miesiace temu, teraz tfu tfu nie boli, mam nadzieje ze wytrzymam jeszcze te 2 miesiace i po porodzie wyrwe. Ale do rzeczy jak rozmawialam z moim ginekologiem to kazal brac mi przez 4 dni (2dni przed wizyta i 2 po wyrwaniu) antybiotyk Augmentin 625, oslonowo. A na bol mozesz wziac paracetamol, ale nie wiem czy to cos pomoze na tak silny bol...
 
dentosept jest to płyn do płukania jamy ustnej, ziołowy napewno nie zaszkodzi, to się wypluwa, zaszkodzic nie zaszkodzi jak juz to pomoze, tez płukalam tym po wyrwaniu ale pamietaj żeby gwałtownie nie płukac(bo po swieżej ekstrakcji tak się nie robi), tylko nabrac do ust i delikatnie, potem wypluj. Ale to tez odrazu po wyrwaniu tego się nie robi.Nie ma co zawracac sobie glowy, tylko do stomatologa:tak:zdrówka dużo:tak:
 
No to ladnie bo za dwa tygodnie mialam isc do wyrwania zeba... Tylko korzen zostal i ropa sie zebrala w dziasle.... Chcialam poczekac chociaz do koncowki trzeciego miesiaca....
Moj gin powiedzial ze mam isc jak najszybciej, ale sie boje....
Aaaa i na takie bole tylko apap....
Z tym ze ja panadol biore !!!
 
Dziękuję wam ślicznie. Niestety muszę wybrać się jeszcze raz do stomatologa choc jest to dla mnie koszmarem ale najwazniejsze jest zdrowie malenstwa które nosze pod sercem.
Jeszcze raz dziekuje i nie zycze nikomu by przez to przechodzil. Poki co chwytaja mnie przerozne dolegliwosci jak nie bol zeba to bol pod lopatka ehhh:/ na szczescie ten juz minal.
 
Uratował mnie apap:) Dzisiejszą noc przespałam jak dziecko tylko raz się obudziłam po 6 godz snu i nawet nie ciezko bylo mi zasnać. Jestem bardzo uszczesliwiona ze nie zobacze dentysty i ze nie musze faszerowac się przeciwbolowymi tabletkami. :)
 
Dziewczyny ja również miałam wyrywana dolną ósemke, bólu większego nie ma ale spuchlam jak nie wiem, miałam też szycie, jutro cofam się do lekarza żeby zobaczył ta opuchlizne ale buzi szerzej jak łyżeczka nie mogę otworzyć, najgorsze ze mam jakieś korzenie do wyrwania po oby stronach, gdzie później mam mieć robione mosty aż się boję następnych wizyt, ale mój stomatolog powodziala że koniecznie muszę to zrobić ze względu na maleństwo, żeby przypadkiem nie zarazić je próchnica. Jak myślicie odłożyć to? Nie wiem czy następne takie rwania zaniosę.. Właśnie zaczęłam 13 tydz ciąży..
 
Witam , 5 dni temu wyrwano mi szóstkę... Do dzisiaj rana boli i mam opuchliznę, biorę antybiotyk od 2 dni . Czy potrzebna będzie wizyta czy przejdzie samo ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Spokojnie, wygląda normalnie. Po wyrwaniu zęba zostaje otwarta rana, przez warunki które panują w jamie ustnej (ciepło i wilgoć) dłużej się goi. Pół roku temu sama miałam wyrywane dwie ósemki. Stomatolog mówił że po ok. 2 tygodniach poczuję dopiero względny komfort. Uważaj na to co jesz, jak myjesz zęby, żeby nie urazić rany. I nie dotykaj tego miejsca językiem.
 
reklama
Do góry