reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból spojenia łonowego i pachwin

Odswieze trochę wątek :)
Obecnie 23tc i od wczoraj pobolewają mnie pachwiny 🫣 wiem, maluszek rośnie, ale zastanawiam się czy to tak ma byc, ze jedna i druga strona 😅 nie ukrywam, ze łono tez daje o sobie znać i myśle czym to może byc spowodowane. Jak byłam u lekarza to szyjka w normie, nie mam żadnych uplawow, krwawień czy plamien (tfu, tfu), ale wlasnie od przedwczoraj mi to zaczęło dokuczać a się w ogóle nie nadwyrężalam ani nie dźwigałam
 
reklama
Tworzy się nacisk na spojenie, ciężar tobi swoje.
Są fajne ćwiczenia na rozluźnienie i ,,odpoczynek" kości miednicowej.
Np tzw pozycja kolano- łokciowa i biodrami robić ,,ósemki" .
Mnie akurat pomogło na prawie całą ciążę, a ból miałam w spojeniu taki że na poważnie po schodach wejść nie umiałam.

Do tego zmienić nawyki ruchowe: ubierać się siedząc - bielizna, spodnie, skarpetki itp. Nie stawać na jednej nodze tylko siedzieć, ubrać co trzeba i wstać na obie nogi i powciągać .
Wstawanie z łóżka - nie wstawać z pozycji leżąc na plecach i chop siad jak do gimnastycznego brzuszka, tylko obrócić się na bok i siad bokiem, spuszczając wcześniej nogi za obręcz łóżka żeby sobie usiąść .

Takie niby proste zwykłe rzeczy a mnie pomogły kolosalnie.
 
Tworzy się nacisk na spojenie, ciężar tobi swoje.
Są fajne ćwiczenia na rozluźnienie i ,,odpoczynek" kości miednicowej.
Np tzw pozycja kolano- łokciowa i biodrami robić ,,ósemki" .
Mnie akurat pomogło na prawie całą ciążę, a ból miałam w spojeniu taki że na poważnie po schodach wejść nie umiałam.

Do tego zmienić nawyki ruchowe: ubierać się siedząc - bielizna, spodnie, skarpetki itp. Nie stawać na jednej nodze tylko siedzieć, ubrać co trzeba i wstać na obie nogi i powciągać .
Wstawanie z łóżka - nie wstawać z pozycji leżąc na plecach i chop siad jak do gimnastycznego brzuszka, tylko obrócić się na bok i siad bokiem, spuszczając wcześniej nogi za obręcz łóżka żeby sobie usiąść .

Takie niby proste zwykłe rzeczy a mnie pomogły kolosalnie.

Co to za ćwiczenia? Masz jakiś link do nich?
 
Co to za ćwiczenia? Masz jakiś link do nich?
To lekarz mi je podał.

Przyjmujesz pozycję na ,,pieska" z tym że nie opierasz się dłoniach tylko schodzisz niżej na łokcie. Pupa i miednica są wtedy wyżej od reszty ciała i ciężar całej ciąży schodzi delikatnie w stronę płuc, odciążając miednicę. Dodatkowo można sobie ruszać bioderkami na boki albo robić takić takie kółeczka .

Podczas leżenia na plecach podkładać pod pupę poduszki, też w celu uniesienia części biodrowej, np gdy się ogląda tv .

w 2trymestrze dawałam radę, teraz gdy mam ostatni miesiąc a mam do tego spory brzuch to ćwiczenia te mnie dobijają, ale póki mogłam to sobie je robiłam.
Po 10-15 minut albo ile da się radę bo im dalsza ciąża tym było mi już ciężej .
 
Do góry