reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból spojenia łonowego i pachwin

Magda_J

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2006
Postów
45
Witam! Czy Wy też miałyście straszny ból pachwin? Jestem w 33 tygodniu ciąży i bardzo mnie bolą pachwiny, tak że czasami trudno mi wstać czy chodzić. Nie boli mnie brzuch a bolą nogi. Czy to normalne??? Czy powinnam się tym martwić?
 
reklama
nie wiem czy dokładnie o to chodzi ale mnie właśnie bolały te ścięgna w pachwinach
ale to normalne to dlatego że się wszystko rozchodzi i przygotowuje do porodu mi też nieraz tak strzeliło coś że czasem nie miałam siły nogą ruszyć ale po porodzie wszystko ok także nie martw sie
 
mam tą samą dolegliwość :( Czasem jest idealnie, ale są takie dni gdy naprawdę ledwo chodzę. Wiem, że wszystko się rozchodzi, szykuje do porodu i musi boleć, ale nie wiem czy aż tak??? Trochę się boję, gdyż moja szwagierka miała dokładnie to samo (no mam nadzieję, że jednak nie to samo ;) ) i okazało się, że wzięli ją do szpitala i już do samego porodu leżała na wyciągu z tyłkiem w górze, wstawała tylko na siusiu, a to dlatego, że kości miednicy tak jej się rozeszły, że lekarz powiedział, że gdyby dłużej to ignorowała i jeszcze rodziła naturalnie to mogłaby być już skazana na wózek inwalidzki do końca zycia. Oczywiście właśnie przez to miała cesarkę. Wiem, że opisałam skrajny przypadek, bo w większości przypadków nawet gdy boli, to nic takiego się nie dzieje, ale się boję... :(
 
Ból w pachwinach w czasie 3 trymestru to normalka dla większości dziewczyn. To dzidzia napiera na nerw kulszowy, a to uniemożliwia czasami normalne poruszanie się. Sama miałam takie okropne bóle w drugiej ciąży. Czasami to aż jakby prąd przechodził przez całą nogę i prawie ścinało z nóg. Lekarz radził mi, żeby położyć się na czymś twardym na boku lub poruszać miednicą tak żeby mała przesunęła chociaż trochę swoją łepetynkę.
 
Dziewczyny taki ból pachwin koniecznie trzeba zgłosić ginekologowi na wizycie, bo to on stwierdza czy miednica właśnie nie rozchodzi się za szybko i za bardzo. Też w ciąży chodziłam jak kaczuszka bo mnie bolała prawa strona do tego stopnia, że pod koniec nie mogłam spać, ale po porodzie wszystko minęło.
 
Witam kobietki
ja mam coś podobnego, bardzo boli mnie b rzuch , a czasem pachwina - szczególnie z prawej strony. Nie moge się zginać, boli jak przewracam się w nocy z boku na bok, i nie mogę też zginać nogi do brzucha. U Was piszecie ze to normalne, pod koniec ciąży
a ja? jestem dopiero przed 18 tyg. Bylam na wizycie u lekarza ale poiwedzial ze to normalne w zwiażku z poszeżajacą się macica
Napiszcie proszę czy Wy wcześniej tez mialyście takie bóle?
Pozdr. milej niedzielki
pa
 
Dopisuję się do listy z bolącą pachwiną, z tym, że mnie boli głównie z lewej strony i czasem promieniuje na nogę, ból podobny jak po naciągnięciu ścięgna, albo przetrenowaniu. Ale też cały czas bolą mnie rozciągające się wiązadła (tak to sie chyba nazywa). Zapytam gina, ale wierzę, że to nic poważnego tylko taka uroda ciąży.
 
reklama
Bo to nie jest nic bardzo poważnego, jak widać spotyka się z tym większość kobiet.Zawsze są jakieś skrajne przypadki dlatego warto zwrócić na to uwagę żeby spokojnie spać, no prawie spokojnie :)

Elexi nie pamiętam dokładnie kiedy mi się to zaczęło ale też dość wcześnie,ok. 5 miesiąca, nie pamiętam jak to się przelicza :) mogę Cię tylko pocieszyć, że nie powinno Ci się to pogorszyć ale jest niestety dokuczliwe.
 
Do góry