reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

hej kobitki...
Czy któraś z was rodziła przez cesarskie cięcie w Madurowiczu w Łodzi??
Ja mam wrodzoną wadę neurologiczną ,czy ostateczną decyzję o cc podejmuje moja ginekolog??
Jak to wygląda??
z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
efinka - nie wiem czy dobrze główkuję ale jeśli ma sie jakieś "schorzenie zdrowotne" to zaświadczenie o potrzebie rozwiązania porodu drogą cc wystawia lekarz specjalista od danego schorzenia. U mnie akurat standardowe okulistyczne - poszłam do mojej lekarki, która od ręki wypisała mi takie zaświadczenie. Pokazałam je mojemu gin i bez problemu wpisał mi do książeczki ciąży że poród będzie przez cc.
 
Alicja,byłam u neurologa i on wypisał mi zaświadczenie ,cytuję "Neurologicznie bez przeciwwskazań do znieczulenia nadoponowego.Możliwy poród metodą cesarskiego cięcia". Lekarz powiedział mi,że decyzję o cc podejmuję ostatecznie lekarz prowadzący ciążę,więc ja już sama nie wiem ;(
A jak sformułowane było Twoje zaświadczenie??
 
hmmm..u mnie troszkę inaczej: "zw względu na wysoką wadę wzroku oraz znaczne zwyrodnienie siatkówki wskazane rozwiązanie ciąży drogą cesarskiego cięcia" i to samo wpisał mi gin w książeczkę ciąży..
 
Kurcze to ja już sama nie wiem...w czwartek mam wizytę u gin ,więc się więcej dowiem...Jeśli coś nie tak będzie to czeka mnie znów wizyta u neurologa ;/ mnie bardzo zależy by rodzić przez cc,ponieważ boję się o zdrowie maluszka,że nie dam rady go sama urodzić(ze względu na moją chorobę) i stanie mu się coś złego...a tego bym sobie raczej nie wybaczyła:(
 
trzymam kciuki żeby Twój gin opowiedział się za opcją bardziej Ci odpowiadającą :) zauważyłam że ostatnio nie chcą ryzykować powikłań więc częściej zgadzają się na cesarki. Daj znać jak już będziesz coś wiedziała
 
Dwa miesiace temu urodziła się moja pierwsza córeczka w 24tc, niestety żyła tylko 29dni. Ból jest przeogromny i równie wielka chęć posiadania dziecka(moze niektórym wyda to się dziwne). Mam pytanie czy po cc w tak wczesnej ciaży także trzeba odczekać minimum rok? Zastanawiam się nad tym i szukam wszędzie opinii na ten temat. Jeśli trzeba czekać, aż tak długo bede musiała jakoś sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
Moja ciocia urodziła w 33 tygodniu przez cc ale niestety jej dzidzius tez zył tylko kilka godzin :( gdy pytała lekarza jak długo musi czekaac by móc miec drugiego dzidziusia to powiedział 8 miesięcy przynajmniej. I tak po równych ośmiu miesiącach ciocia urodzila równiez przez cesarskie ciecie dziewczynke :) śliczną i zdrową :)
 
reklama
Nie wazne czy urodziłas we wczesnej czy w zaawansowanej ciązy...cięcie to samo,rana taka sama... musi miec czas na zabliźnienie...Ja słyszałam ze trzeba odczekać 2 lata ...bo pod wpływem rosnącego brzuszka wewnetrzne szwy mogą puścic...rana sie rozejdzie..albo pęknie macica....
Ja miałam cesarke 5 lat temu i niedlugo czeka mnie drugi porób...mimo ,że tak duzo czasu minelo...nadal sie boje
 
Do góry