reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Nietety dokładnie tak jest..CC to poważna operacja i rana musi się zabliznic, wzmocnić...Nie ważne na jakim etapie ciazy była wykonana...Brzuszek będzie rósł a jesli rana nie będzie dobrze zablizniona moze peknac macica..To prawda, że słyszałam różne opinie...Rok, dwa lata...Ale najczęsciej słyszałam o dwóch latach, tak dla pewności...Tymira strasznie Ci wspólczuje i wcale nie uwazam, ze dziwne, że tak bardzo pragniesz znowu mieć Dzieciatko...Życze Ci aby stało się to jak najszybciej...Życie nie jest sprawiedliwe...
(*)
 
reklama
Droga Tymiro.
bardzo mi przykro z powodu Twojej Córeczki. Jestem 6 mies po cesarce i mam w rodzinie 2 kobiety po cesarce w tym lekarza. i od mojego gin (bardzo dobry lekarz) wiem że powinno odczekać sie minimum rok a najlepiej 2 przed ciążą. oczywiście jest to optymalny okres na zagojenie sie wewnętrznych ran po cc. Wybacz ale szczerze uważam że powinnaś odczekac troche zanim postaracie sie o dzidziusia nie tylko ze wzgedu na aspekty gin ale także psychologiczne. Zdaje sobie sprawe że utrata dziecka musi być strasznym ciosem. nie napisze ze wiem co czujesz bo tak nie jest, ale wydaje mi się że teraz powinnaś zadbać o siebie aby być silna i zdrowa na druga ciąże, bo nie chce złorzeczyć ale psychika wiele potrafi zdziałać i zaszkodzić zwłaszcza w ciąży.

Trzymaj sie i pisz w razie problemów i jak bedziesz chciala i potrzebowala porozmawiac

POzdrawiam MamaFFia
 
Dwa miesiace temu urodziła się moja pierwsza córeczka w 24tc, niestety żyła tylko 29dni. Ból jest przeogromny i równie wielka chęć posiadania dziecka(moze niektórym wyda to się dziwne). Mam pytanie czy po cc w tak wczesnej ciaży także trzeba odczekać minimum rok? Zastanawiam się nad tym i szukam wszędzie opinii na ten temat. Jeśli trzeba czekać, aż tak długo bede musiała jakoś sobie z tym poradzić. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Ja zaszłam po 11 m-cach od urodzenia córki drogą cc. Teraz lada dzień urodzę, różnica jest 1,5 roku- tyle ma moja córka. Ja się dobrze czuję i jeszcze nie wiem czy będzie konieczne drugie cc. Dowiem się na dniach. Mi lekarz nigdy nie odradzał drugiej ciąży od razu. Uprzedzał tylko jak zaszłam jakie mogą być powikłania. Moja znajoma miała 2 cesarki w tym samym roku. Zaszła po 2 m-cach. Było to jakieś 26 lat temu, wtedy cesarskie cięcia były inne, bardziej niebezpieczne. Jak masz aż takie wątpliwości to poradż się dobrego i zaufanego lekarza. I powodzenia :)
 
Część ja jestem po 3 cc pierwsza w 2000r, druga w 2002r, trzecia w 2009r, teraz czeka mnie czwarta na przełomie październik/listopad.czy jest jakaś mama po 4 cc?
Witaj ja jestem po jednym cc w tamtym roku. Teraz jestem w prawie 39 tygodniu, ale według m-czki, bo według usg to już w prawie 42 tyg. Jeszcze nie wiem czy będe miała drugie cc, dowiem się jutro, albo dopiero w szpitalu. Lekarz mówi, że mój organizm spisuje się bardzo dobrze jak po tak krótkim okresie. Myślał, że może urodzę siłami natury, ale jeszcze nie urodziłam i dziecku coś się nie śpieszy. Chociaż już ma około 4 kilo.
Czy będę czekać do mojego terminu z m-czki, czy może zrobią mi cesarkę jak mnie przyjmą do szpitala. Pytałam się mojego lekarza, i on powiedział, że będzie chyba cc, ale kiedy to on nie wie, bo to zależy od szpitala, a on już nie przyjmuje porodów w szpitalu.

A co do tylu cesarek to nawet nie wiedziałam, że można mieć aż 4. Kiedyś tylu nie robiono, a teraz widzę, że można mieć więcej dzieci po cc-co mnie bardzo cieszy.
Życzę ci powodzenia i zdrowego dzieciątka :)


 
Ostatnia edycja:
Witam
Nurtuje mnie pytanie na które niestety nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi otóż czy duża waga dziecka powyżej 4kg jest wskazaniem do CC??
 
Witam!
Asiorek nie wiem czy duża waga dziecka może być wskazaniem, ale cienko to widzę, bo ostatnio dwie moje znajome mimo wagi dzieci po 4500 i 4300 były zmuszane do naturalnego porodu. Po długich męczarniach (nikogo nie strasząc) udało urodzić się SN.
Życzę Ci lekkiego rozwiązania:)
 
mój gin powiedział, że w naszym szpitalu jest tak , że pierworódka która ma dziecko ułożone poprzecznie, posladkowo lub pow. 4 kg to jest dla nich wskazaniem do cc. Ale co szpital to obyczaj... najlepiej zapytaj swojego gina, albo w szpitalu :)
 
Asiorek, duża waga dziecka jest wskazaniem do CC jeśli Ty jesteś drobna lub Twoja budowa wskazuje na to, że dziecięciu będzie trudno wyjść (tzw. niewspółmierność porodowa). Ale w szpitalu, gdzie rodziłam pierwszą córkę, jeśli którejś z dziewczyn na usg robionym na oddziale wyszło 4kg to z automatu była kierowana na cesarkę. Więc jak widzisz dużo zależy również od podejścia lekarzy w danym szpitalu.
 
4 kg to jeszcze nie aż tak dużo w dzisiejszych czasach...
Wszystko zależy jakiej jesteś budowy, a konkretnie jak szeroką masz miednicę.
Jeżeli lekarz prowadzący nie powiedział Ci konkretnie, że to wskazanie, to go o to zapytaj.
W każdym razie w szpitalu w którym ja rodziłam, rutynowo mierzy się rozstaw miednicy.
Jeżeli masz bardzo wąską miednicę, to oczywiście, może to być wskazanie do cc inaczej dziecko po prostu nie przejdzie, albo utknie.
 
reklama
4 kg to jeszcze nie aż tak dużo w dzisiejszych czasach...
Wszystko zależy jakiej jesteś budowy, a konkretnie jak szeroką masz miednicę.
Jeżeli lekarz prowadzący nie powiedział Ci konkretnie, że to wskazanie, to go o to zapytaj.
W każdym razie w szpitalu w którym ja rodziłam, rutynowo mierzy się rozstaw miednicy.
Jeżeli masz bardzo wąską miednicę, to oczywiście, może to być wskazanie do cc inaczej dziecko po prostu nie przejdzie, albo utknie.
 
Do góry