reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
Mnie ginekolog na pierwszej wizycie po połogu (około 6 tyg po cc) powiedziała,że mogę zacząć delikatnie ćwiczyć brzuch jak skończę 2 miesiące po porodzie i najlepiej jakby były wykonywane w pasie ściągającym ...
Tak też zrobiłam,ale powiem szczerze,że jak troszkę poćwiczę / niekoniecznie brzuszki / to ciągnie mnie wszystko w środku..

Po cesarce trzeba bardzo ostrożnie wykonywać ćwiczenia typu brzuszki,bo rany w środku znacznie dłużej się goją,mimo że z zewnątrz już wszystko super wygląda :tak:
 
Witam, ja robię brzuszki od miesiąca, niby od 4 m-ca już szwy wew. zanikają i można bezpiecznie, robię te 6 Weidera. Naliczyłam że teraz robię około 288 brzuszków, daję radę, ale rezultatów nie widać, ja jestem po drugiej cc i to rok po roku. Po pierwszym cc, jak zaczęłam ćwiczyć po 4 m-cach po cc brzuch mi zszedł bardzo szybko, nie był płaściutki, ale nie sterczał. Teraz po drugim cc mam brzuch jak w małej ciąży, mięśnie się rozeszły i ciężko się schodzą. A brzuszki robię na wzmocnienie, według tej 6tki zostały mi jeszcze 21 dni, ale na bank nie bede miała płaskiego brzucha.
 
Ale jak komuś skóra wisząca została mieśnie się rozlazły to nawet jakby cały dzień i całą noc ćwiczylt o nic to mu nie da
 
Co do skóry to czasem nie udaje się, żeby wróciła całkowiecie do stany sprzed ciąży.
Ale mozna wspomagać się kremami ujędrniającymi.
Ale mięsie owszem można wyćwiczyć tak, że brzuch jest płaski......nawet te, które są rozlazłe.
Po to mamy si.lownie i wszelkiej maści fitnesy.
 
ja tez jestem po cc pierwszy raz w zyciu i zastawiam sie czy moge juz isc na silownie
moj ginekolog nawet nie wspomnial o cwiczeniach a miejsce szwu juz mnie nie boli wcale
 
witam, jeśli chodzi brzuszki, to nimi nie wyrzeźbi się karoryfera, ale o tym nawet nie myślę po cc, ja chce tylko, żeby mi się mięśnie wzmocniły, bo się rozeszły, a brzuszki są przede wszystkim na wzmocnienie, bieganie i pływanie najszybciej spłaszcza brzuch, bo najszybciej można zgubić sadło, skórę można ujędrnić kremami, ale nie wszystkie są skuteczne, masowanie też pomaga i czas. Wiadomo predyspozycje genetyczne, ja pisałam, że po pierwszym cc, szybko brzuch mi spłaszczał, nie miałam umięśnionego, ale nic mi nie odstawało i nie zwisało. Teraz po drugim cc, prawie pół roku i nic nie działa, tak jakbym chciała, zgadzam, się z Pysią, że brzuszki same nie podziałają na brzuch jak się mięśnie rozeszły, rozmawiałam z kulturystką i mówiła, że trzeba ćwiczyć i czekać. Nie jedna kobieta rodziła i doszła do siebie, ale nie wszystkie dochodzą w 3 mce :)
 
reklama
kroma nie musisz dochodzić do siebie w 3 miesiące po cc...........tym bardziej, że to drugie cc.

Ja poo cc zaczęłam robić A6W ale wymiękłam w połowie:baffled:
Nie miałam dużegoo brzucha tylko właśnie takie rozlazłe i nie trzymające ssię kupy.
Wzięłam się ostatnio za siebie i od 2 tygodnie robię codziennie brzuszki.
100 co 3 godziny........dziennie 500-600
Efekty są super.
Wiadomo, że nie mam kaloryfera ale nie mam sflaczałego brzucha i nie musze go za okrągło wciągać.
Jak siedzę to nie wylewa mi się z za spodni.

kroma daj sobie trochę czasu a napewno po jakimś czasie zauważysz efekty.
Jak nie to zrób kolejną serię.....mięśnie to mięśnie i ćwiecznie ich musi dać efekt.......
Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Do góry