reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
beata26 nie chce sie wtracac w kłotnie ale ja tez mialam cc i tez mialam jasia pod koniec operacji zaczelam panikowac nie wiem co sie dzialo i uslyszalam tylko ze cos podaja dozylnie i mialam jasia co prawda zaraz doszlam do siebie ale mialo cos takiego miejsce bo wyjezdzajac z operacji czekala na mnie rodzina i podobno bylam zaplakana i krzyczalam a tego juz nie pamietam ......


sama piszesz, ze "pod koniec", czyli najpierw znieczulona byłaś inaczej??
Moze źle dobrali dawkę i musieli Cię "donieczulić";) ale na pewno nie robią cięcia przy głupim Jasiu
 
Miałam CC i też dostałam "głupiego jasia" w trakcie, więc to że Wy nie dostałyście nie oznacza, że nie praktykuje się tego w określonych sytuacjach.

sama piszesz, ze "pod koniec", czyli najpierw znieczulona byłaś inaczej??
Moze źle dobrali dawkę i musieli Cię "donieczulić";) ale na pewno nie robią cięcia przy głupim Jasiu
Krupka, ale Karina/ Sara wcale nie napisała, że została znieczulona "głupim jasiem", więc nie wiem skąd to stwierdzenie..

I w całej tej dyskusji moim zdaniem brakuje wzajemnego szacunku do siebie..

Co do maseczki z tlenem, to uważam że podają go matce, żeby lepiej jej się oddychało,a nie po to żeby płód był dotleniony (na pewno powodem tego, że dziecko było sine nie było odsunięcie maseczki z tlenem).
W poniedziałek mam CC i z ciekawości aż zapytam;-)
 
Ostatnia edycja:
byłam ostatnio na dniach otwartych w jednym z krakowskich szpitali i położne mówiły, że w ekstremalnych sytuacjach kiedy rodząca jest bardzo zdenerwowana podają gaz rozweselający ;)
Oczywiście poza znieczuleniem ZZO :]
 
No rzeczywiście, nie napisała tego - na szczescie:)

:-D

Ja chyba dostałam Dolargan w trakcie (nie jestem pewna, ale na pewno lek narkotyczny jakiś), a to dlatego że czułam dość mocno grzebanie w bebechach i zaczęłam jęczeć.
Ale ja to panikara jestem straszna;-)

Teraz już panikuję przed poniedziałkiem;-)
 
szuszu888ja mam termin za 2,5 mc a juz o niczym innym myslec nie moge i zastanawiam sie jak to bedzie. I mam jeszcze do tego szpitalo-fobie ;)
podziwiam wszystkie kobitki, ktore ida rodzic czy to poprzez sn czy cc na jako takim luzie. Wiele bym dała zeby umiec opanowac ten strach;)
 
szuszu888ja mam termin za 2,5 mc a juz o niczym innym myslec nie moge i zastanawiam sie jak to bedzie. I mam jeszcze do tego szpitalo-fobie ;)
podziwiam wszystkie kobitki, ktore ida rodzic czy to poprzez sn czy cc na jako takim luzie. Wiele bym dała zeby umiec opanowac ten strach;)

Do tej pory jakoś się nie stresowałam, ale wielki dzień nadchodzi wielkim krokami i stres daje się już we znaki.
Zwłaszcza, że pamiętam ból po I CC i to mnie trochę przeraża, chociaż ja wbrew temu co tutaj było napisane słyszałam, że kolejne CC znosi się już dużo lepiej, tego się trzymam:-)

A że brzuch już baaardzo ciąży czekam na dzień aż znowu zobaczę swoje stopy:-D
 
ja rowniez balabym sie ryzykowac cc. Dobrze powiedziane wzrok ma sie jeden. A w koncu bedziesz musiala sie zajmowac dzieckiem. Czy az tak jest wazny porod rodzinny? Chyba nie, wazna jestes Ty:))
 
reklama
Nie ma żadnej dziewczyny, która miała 4 cesarki:(???

Czesc

Ja mialam 3 cesarki po drugiej lekarz w Polsce zabronil mi ponownego zajscia w ciaze,straszyl ze peknie macica lub dziecko bedzie wczesniakiem itd .Zachodzac w 3 ciaze balam sie ze cos pojdzie nie tak,cale szczescie z dzieckiem bylo wszystko ok,mialam troche komplikacji ze wzgledu na nisko usadowione lozysko ktore dodatkowo bylo przodujace ale to nie wina cesarek.Planuje miec jeszcze jednego babelka ale jak narazie ze staranek nic nie wychodzi ...Trzeciego synka urodzilam w Uk a tu lekarze podchodza inaczej do tego,moj lekarz powiedzial ze juz po 3 miesiacach od cesarki mozna zajsc w ciaze :szok: mam znajoma ktora nie jest polka i miala juz 5 cesarek i wszystko jest ok i z nia i jej dziecmi pare miesiecy temu urodzila synka i mowi ze to jej ostatnie dziecko ale to sie jeszcze zobaczy :-):-)
Tak wiec ona rodzila prawie co roku i nic jej nie jest,tak wiec co kraj to obyczaj ...

Zycze Ci abys znalazla dobrego lekarza ktory nie bedzie patrzyl po ilu cesarkach jestes tylko zajmie sie tym czym powinien czyli opieka nad Toba i dzieckiem.


Co do bolu po cc to mnie bolalo najbardziej przy pierwszym porodzie, przy drugim i trzecim bol byl do zniesienia ...
 
Do góry