reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

W tym przypadku muszą Ci zrobić CC,masz do tego wszelkie podstawy, bo poród może zagrażać Twojemu zdrowiu. A co do zdrowia maleństwa, przez CC z punktu widzenia dziecka jest mniej możliwych komplikacji niż przy porodzie naturalnym.
 
reklama
Bardzo proszę dziewczyny, które miały cc o napisanie paru słów. O przygotowaniach (lewatywa, golenie, cewnik itp.), przebiegu, rekonwalescencji. Kiedy wstawałyście, jak pielęgnuje się ranę, i wszystko co uznacie za ważne. Z góry dziękuję.
 
Cześć. Lewatywy nie miałam ani przed jedna ani przed drugą, ogolic lepiej się samej☺ ranę po cc kazała mi poelegniarka tylko myć wodą i mydlem biały jelen bardzo ładnie i szybko mi się zagoila, wstawalam po pierwszej cc 24 godziny bo tak było przedtem teraz urodziłam o 16 wstalam na drugi dzień o 8, jak już się wstanie to jest z górki dwa ciecia przeszłam dobrze. Po pierwszej musiałam wziąść tabletke przeciwbólowa jak wstalam potem już funkcjonowalam bez, teraz musialam wziąść dwie.
 
Na początku jest opatrunek ale to pielęgniarki zmieniają, w domu już nie ma. Zastrzyki w brzuch przez 10 dni są ale mi położna robiła
 
Czy na zabieg idzie się w swojej koszuli czy w jakimś szpitalnym ubranku? A później w czym się leży do momentu pierwszego wstania, i czy po wstaniu i kąpieli można się już normalnie ubrać- w piżamę czy legginsy, czy tylko w koszulę nocną? Wiem, że dużo tych pytań ale będę rodzić daleko od domu i będę mieć ograniczone mozliwości dowiezienia na bieżąco jeśli czegoś nie wezmę.
 
W miarę możliwości odpowiem, chociaż trochę rzeczy już zapomniałam☺ na zabieg u nas dają taką niby koszulke krótka wiązana z przodu.I w tym lezalam do czasu wstania. Potem przychodzi pielęgniarka wyciąga cewnik pomaga się obmyc na siedząco przy zlewie( nie wiem czy wszędzie tak jest) i najlepiej mieć koszule bo leginsy raz że cisną w ranę to rana musi oddychać.
 
reklama
Do góry