reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Ja swoja cesarkę wspomina bardzo fajnie,miałam planowana ze znieczuleniem w kręgosłup od pasa w duł nic nie czułam. Bałam sie jak cholera samego wkucia przez anestezjologa ale nic nie bolało. Atmosfera była jak na pikniku, anestezjolog ciągle mnie zagadywał ale faktycznie popłakałam sie jak usłyszałam płacz mojej małej. Co prawda jak zaczynało działać zgłupiałam jak lekarz sprawdzał czy juz działa bo psikał mnie wodą i ciągle czuje pani to a to a tu a tam :). Nie słyszałam nic co mój ginekolog tam robił ani stukot narzędzi. Zrobiło mi się błogo jak leżałam na tym stole bo pielęgniarka tak mi wsadziła cewnik,że myślałam że mi nosem wyjdzie i piekło i trochę bolało. nawet mnie nie zdenerwowało,że na golasa musiałam przejść przez sale operacyjną, no było zabawnie. I byłam całkowicie wyluzowana. Potem leżałam jak kłoda 12 godzin i czekałam na mega ból po tej cesarce ale bolała tylko jak na okres. Generalnie w moim wydaniu nawet przed cesarka byłam wyluzowana :)
 
reklama
witajcie ja mialam dwa cc,jedno w ogolnym znieczuleniu zero bolu,nic nie widzialam nic nie slyszalam,po jakis 12 godz moglam wstac i chodzi i nawet sie umyc!!!to bylo 7 lat temu:-)a druga mialam 2 lata temu juz znieczulenie w kregoslup lezenie 24 godz jak kloda i troche bolu bylo jak "zchodzilo"znieczulenie to czulam ze mam brzuch,ale ogolnie sama cesarke wspominam bardzo dobrze sam anestezjolog super facet caly czas mnie zagadywal i zaraz po narodzinach synka wszystko mi powiedzial jaki duzy i w ogole,bolu nie czulam tylko takie jakby szarpniecia i mialam wrazenie ze za chwile spadne z tego stolu hihihi;-)i po 24 godz chodzilam juz sama i dostalam dzidziola na stale a na trzeci dzien po cieciu bylam juz w domciu:-)
 
Ja nawet bardzo milo wspominam. Po kilkunastu godzinach probowania ''naturalnie'' zostałam w końcu skierowana na cc, a po znieczuleniu byłam już w siódmym niebie że skończył się ziwerzęcy ból i dala bym sie nawet w drobne kawałeczki pokroić.
Czułam co nieco, jak rozsuwają mi skore, jakieś tam szarpnięcia ale to tyle. Cały czas był obecny tatunio i ...mógł nawet dokonać symbolicznego przecięcia pępowiny. Bartoszek był przy mnie w niespełna godzinę po porodzie i tak już przez cały czas, na szczęście spał w większości. Ja chyba byłam rekordzistką bo zaczęłam chodzić (no to może za dużo powiedziane: wlec się raczej) niespełna 8 godzin po cesarce.
 
jejku ja mam miec cesarke ze wzgledu na ulozenie dzidzi troche mnie te wasze pierwsze posty przestraszyly, moja dzidzia lezala poprzecznie a teraz nie wiem jak lezy dowiem sie 18 ego czerwca, jutro zaczynam 30 tydzien ciazy
 
napiszczie mi czy cesarka boli no i jak to naprawde jest z pologiem po cesarce


ja miałam 2 cesarki :tak:
i potwierdzam że sama operacja nie boli nic a nic ...generalnie nie czujesz bólu :-)
tylko ...dotykanie ..czujesz jak cie dotykają ..ale to nie boli :-)
po cesarce już nie jest zbytnio kolorowo :baffled:...ale da sie przeżyć .
najgorzej zwlec sie pierwszy raz z łózka ...a potem to poprostu trzeba zacisnąć zęby i jak najwiecej sie ruszać :tak:...chodzić nawet zgieta w pół ale sie ruszać :tak:
Mnie bolało tak do 2-3 doby bo miałam założąny dren i dopiero jak mi go wyciagneli to juz mnie nic nie ciągło :tak: ...wyszłam ze szpitala w 4 dobie po cc
 
Prawdopodobnie za słabo mnie znieczulil,bo w trakcie cc lekarz coś mi podawał,a w końcu jak mi podał to taką dawke że nie mogłam oddychać i musieli mi podać tlen.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie
Moje pierwsze dziecko rodziłam siłami natury i bardzo dobrze to wspominam choc wymęczyłam się.Teraz jestem w 24 tc i lekarz mówił ze będe miała cc z powodu 2 poronien poprzednio i dlatego ze mam zespół antyfosolipidowy czyli rozrzedzam sobie krew zastrzykami aby nie miec zakrzepów. Bardzo boje się cesarki i tego bólu co później przychodzi.Ale wiadomo dla dziecka zrobi się wiele a powiedziałabym ze nawet wszystko. Pozdrawiam ciepło
 
Do góry