reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

u mnie tez by nikt nie czekal na rozpoczacie akcji porodowej gdyby sie ona nie zaczela akurat w terminie,czyli w dniu gdy mialam przyjechac na cc,ale jak juz porod sie zaczal to czekają jak sie troche rozchusta bo to wtedy lepiej,tak przynajmniej mowią na Zaspie
 
reklama
Witam
u mnie już od połowy ciąży było wiadomo, że muszę mieć CC i nie urodzę naturalnie, jednak nikt się nie kwapił żeby zrobić mi je ot tak, dopiero gdy zaczęła się akcja porodowa, i to już prawie skurcze parte, zawieźli mnie na blok operacyjny:baffled:
tak więc: u nas na przykład nie ma czegoś takiego, jak wyznaczanie terminu cesarek.
a sama operacja to nic strasznego i wspominam dość miło - nie ma się co bać:-)
 
z tym wyznaczaniem teminu cc moze byc roznie... u mnie jest tylko jeden szpital polozniczy wiec moze wyznaczaja dlatego termin zeby sie potem nie okazalo ze brakuje im miejsca na sali porodowej ;-) najblizsze szpitale poloznicze sa oddalone o 40- 50 km... jak juz tu ktos napisal co szkola to inne metody ;-)
 
witam.
od początku ciąży przekonywano mnie że będę mieć cesarskie cięcie ze względu na moje oczy. okazało się jednak że muszę jeszcze posiadać zaświadczenie od neurologa do przeprowadzenia cc.nie wiem teraz dlaczego oraz jakie są neurologuczne wskazania do cc.dlaczego nie wystarczy zaświadczenie od samego okulisty? mam straszne wady wzroku, po naturalnym porodzie mogę całkowicie stracić wzrok, więc dlaczego ten neurolog????
 
Hmm... rzeczywiście dziwne. A kto Ci powiedział, że musisz mieć zaświadczenie od neurologa? Może jakieś przejęzyczenie?:confused: Masz już jakiś dokument od okulisty mówiący o wskazaniu do cc, czy na razie tylko Ci o tym mówili? Bo papier bezwzględnie musi być i przejść przez ręce Twojego gina. Najlepiej też, jeżeli naprawdę grozi Ci utrata wzroku, żeby okulista napisał Ci, że masz BEZWZGLĘDNE wskazanie do cc.

Ja też mam okulistyczne wskazanie do cc - silna wada wzroku (-7, -8) i rozwarstwienie siatkówki i fakt faktem, musiałam się po lekarzach na konsultacje nalatać, ale wyłącznie po okulistach. U nas jest anty-cesarkowa polityka w szpitalu i mój gin uprzedził, że najlepiej mieć sprawę skonsultowaną z ordynatorem okulistyki z tegoż szpitala - wtedy nikt nie będzie dyskutował. Trochę to było śmieszne, bo miałam badania robione w klinice okulistycznej w Szczecinie i po połogu mam mieć podklejaną siatkówkę, ale to było za mało.

W każdym razie dowiedz się, czy w Twoim szpitalu honorują wskazania spoza danej placówki. Niby nie wolno im "olać" takiego zaświadczenia, ale decyzję o przeprowadzeniu cc podejmuje ginekolog, a okulista czy lekarz innej specjalności jedynie daje wskazanie. Oczywiście jak zmuszą Cię do porodu naturalnego mimo wskazań okulisty do cc i coś Ci się stanie, możesz pozwać pół szpitala do sądu, ale chyba lepiej oszczędzić sobie stresu i ryzyka i sprawdzić jak to dokładnie w Twoim przypadku jest. Jak to u nas - co szpital to obyczaj.

Powodzenia ;-)
 
niedawno byłam na porodówce i koleżanka obok miała dużą wade wzroku miala zaświadczenie od okulisty i od ginek miała napisane na skierowaniu że cc z powodu wady wzroku i zrobili jej cc ,bez zadnych obiekcji ,,,pozdrawiam i powodzenia:tak:
 
Ja dziewczyny jestem w podobnej sytuacji. Do szpitala trafiłam w 23 tyg. ciąży z podejrzeniem cukrzycy ciążowej. Gdy na obchodzie lekarz poprosił mnie do swojego gabinetu na badanie pytał czy mam jakies inne dolegliwości. U mnie wzrok sie w zastraszającym tempie pogorszył i dlatego między innymi badaniami odwiedziłam oddział okulistyczny.Wady nie mam takiej dużej ale właśnie stan mojej siatkówki jest w opłakanym stanie i dlatego ordynator oddziału okulistycznego wypisała mi wskazania do CC.I tak jak ty all4seasons zaraz po porodzie mam sie zgłosić do szpitala na zabieg laserowy przyklejenia siatkówki. Dodam , że wcześniej dwa razy naturalnie rodziłam.
Na wizycie u mojej ginki po okazaniu wypisu ze szpitala z notatką od okulisty o CC rozwiałam swoje wątpliwości. Po prostu takie badanie szpitalne okulistyczne jest bardziej wiarygodne niż zaświadczenie od jakiegoś innego (np. prywatnego) okulisty.
Moja gin powiedziała, że to jest ewidentny powód do CC i nie robiła mi żadnych komplikacji. Nawet powiedziała, że wypisze mi wcześniej jeszcze skierowanie, bo to trzeci poród i akcja porodowa może nastąpić błyskawicznie.A tak na spokojnie będę doszykowana do CC.
Z tego co wiem, to nie wada wzroku a właśnie stan siatkówki przyczynia sie do tego czy poród odbedzie się SN czy przez CC.
Dziwne, że tobie 85 beata każą do neurologa jeszcze iść.Po co? Może mają jakieś wątpliwości.A tak w ogóle to twój gin ci każe tam iść?Nie mówił w jakim celu?
 
mam zaświadczenie do cc od mojego lekarza okulisty, do którego chodzę od zawsze.
jednak w szpitalu, w którym mam rodzic powiedziano mi, że nie respektują takiego zaświadczenia i muszę przejść badania u nich na oddziale okulistycznym. Tylko że problem w tym, że okulistka tam zbadała mi wzrok tylko za pomocą zwykłej latarki!!! powiedziała, że chce oszukać szpital, bo nic mi nie jest i ściemniam. Nakrzyczała, że ona też rodziła naturalnie i żadnych wskazań nie wypisze.
Jeśli chodzi o moją wadę to pogarsza się ona na skutek wysiłku, ponieważ na dnie oka rozszerzają mi się jakieś naczynia, które mogą przy nadmiernym wysiłku po prostu popękać.
nalegałam w szpitalu, na konsultację z innym lekarzem okulistą. ten też nie zauważył nic niepokojącego, stwierdził, że nie prowadził mnie od początku, więc nie wie co mi jest, ale to na pewno nie kwestia typowo okulistyczna i dał mi skierowanie do neurologa. nie wiem już co mam robić. Chyba pozbieram pieniądze na prywatną klinikę, żeby nie użerać się tutaj z tymi lekarzami
 
Kurczę, okuliści też potrafią mieć różne zdania na ten temat. Jedni już samą znaczną wadę uznają za wskazanie, inni uznają że wszystko jest w porządku póki siatkówka cała i ciśnienie w oku jest dobre. Jedno czego na pewno możesz się domagać, to rzetelnego badania. Na Twoim miejscu chyba sprawdziłabym którzy okuliści z Twojego szpitala przyjmują prywatnie i poszła do któregoś wybranego (najlepiej wcześniej popytaj kto jest w miarę "normalny" i uznawany za dobrego fachowca). Niech Cię zakropi, obejrzy dokładnie to dno oka, a nie w 5 minut na korytarzu z nastawieniem z góry na nie. Jeśli i on nic nie zobaczy, to proponuję wizytę w klinice okulistycznej żeby sprawdzić diagnozę swojego okulisty. Jeśli tam potwierdzą wskazanie do cc, to chyba nie pozostaje Ci nic innego jak zmiana szpitala położniczego.
Uzbrój się w cierpliwość - to w końcu Twoje oczy i masz prawo być pewna swojego bezpieczeństwa. Pozdrawiam ;-)
 
reklama
A co ma piernik do wiatraka, czyli neurolog do okulisty? :confused:
Neurolog zajmuje się głównie schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy.. Bezsens :confused:
Jak pokażesz zaświadczenie o wadzie wzroku, muszą Cię ciąć - nie mogą ryzykować:no:
 
Do góry