reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Włączę się do rozmowy bo bardzo mi zależy na takich informacjach. Podobnie jak koleżanka Sonkal jestem zdecydowana na cesarkę i też się nie dam przekonać do porodu naturalnego (mimo iż nie jestem jeszcze w ciąży) dla mnie to jest pomyłka kogoś na górze. Rozumiem kobiety, które rodzą naturalnie i podziwiam za odwagę, ale to nie dla mnie i nie rozumiem dlaczego Wszyscy Nas tak krytykują za to że nie chcemy rodzic naturalnie, czy my was krytykujemy? NIE więc Wy też Nas zrozumcie i nie przekonujcie. Wracając do klinik to podobno w Katowicach na Łubinowej robią cesarke na życzenie nawet piszą to na swojej stronie internetowej Łubinowa 3 :: bezpłatne porody w luksusowych warunkach :: prowadzenie ciąży :: kameralne porody. Opinie o klinice mam od kobiet które tam rodziły naturalnie i miały cesarki, Wszystkie wypowiadały się pozytywnie. Wiadomo, że zawsze może się coś stac czy to prywatna klinika czy szpital miejski... Pozdrawiam i życzę wytrwałości w swoich decyzjach :-)
 
reklama
a ja Wam dziewczyny powiem że jeszcze jak nie byłam w ciąży i staraliśmy się z mężem (a troszkę to trwało) to cały czas powtarzałam wszem i wobec że będę rodzić tylko przez cesarskie cięcie w ogóle nie było mowy o porodzie naturalnym....gotowa byłam zapłacić tysiące złotych byle bym tylko miała cesarkę...zaszłam w ciążę i moje zdanie zmieniło się o 180 stopni...według mnie wynika to z jednej podstawowej rzeczy....gdy jeszcze nie nosiłam pod sercem maleństwa to myślałam tylko o sobie...dlaczego ja mam cierpieć....męczyć się....nigdy wtedy nie pomyślałam o dziecku...jak kobieta jest w ciazy to zmienia się nastawienie do całego życia tym całym życiem jest ten mały bąbel w brzuszku i nie liczy się nic więcej....dlatego jestem zdecydowana na poród naturalny (choć wierzcie mi że gdyby ktoś mi powiedział jeszcze niecały rok temu że będę miałą takie zdanie to stwierdziłabym że ma niepokolei w głowie)....wiem że może się stać tak że cesarka będzie konieczna ale mam nadzieję że jednak damy z maleńką radę wspólnymi siłami bez potrzeby ingerencji hirurgicznej........dużo rozmawiałam z lekarzem o tym dużo się naczytałam i naprawdę jeśli nie ma przeciwskazań to kobieta powinna rodzić naturalnie bo to jest lepsze dla maluszka!!!!! Nie będę tutaj wymieniała punkt po punkcie co przemawia za porodem naturalnym (chyba że któraś z dziewczyn tego sobie zazyczy) chciałam tylko wtrącić swoje parę groszy :-p
Pozdrawiam
 
Jak już koleżanka Sonkal napisała o dobrych i złych stronach porodu naturalnego czy cesarki wypowiadajcie się na innych forach może komuś pomożecie w wyborze. My jesteśmy zdecydowane i nie wam to osadzać czy jest to dobry czy zły wybór, i nie masz racji mówiąc że myślę o cesarce bo patrzę tylko na siebie. Akurat do tego, że poród naturalny jest lepszy dla dziecka Mnie osobiście nie przekonasz, myślę że mojego lekarza również. Mimo to jak już wczesniej napisałam szanuje Cię za tą decyzję za odwagę i życzę powodzenie dla Was jestem pewna, że dacie radę!
A ja bardzo proszę o konkrety może jest jakaś osóbka która miała cesarkę na życzenie na łubinowej w Katowicach? :-) Pozdrawiam.
 
To miło, że mnie rozumiesz. Co do prywatnych klinik to może ta na Łubinowej w Katowicach? Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Czyżby nikt nie miał cesarki na życzenie, czy nie chcecie o tym rozmawiać? Ja uważam, że mam prawo wybrać taki poród, ale niestety niektórzy myślą, że przez to jestem wyrodną matką:-(

jaka tam wyrodna ja miałam CC z powodu ułożenia pośladkowego i drugie dziecko tylko przez CC bym chciała mieć .
Zawsze jest jeszcze inne wyjście mozna załatwić sobie papierek że oczka itd itp i zrobić w normalnym szpitalu , tak też podobno da rade. Trzeba tylko pokombinowac .
Ta klinika w bielsku naprawde tania zaskoczyła mnie ta cena . W wawie oprócz tego o czym pisała Gagunia jest jeszcze klinika Damiana a tam cena to ok10-11tyś .
Zawsze możesz przybyć do wawy bo przecież taka cesarka i tak jest zwykle planowana na ok dwa tygodnie przed terminem.

Nina - Ty wolisz , ale chyba nie o tym ten wątek .
ja kiedyś tez byłam za porodem naturalnym , a teraz bym nie chciała tak rodzić , chociazby dlatego ze w naszych szpitalach nacinanie to rutyna. A ja tego nie chce wole miec małą blizne na brzuchu.
 
Fajnie wiedzieć, że są osoby które mnie rozumieją. :tak: Aniam141 DZIĘKUJĘ za tą wypowiedz. :-) Cy mogła byś napisać jakie miałaś znieczulenie do cesarki i jakie polecasz? Pozdrawiam Was
 
Dziewczynki ja was nie potepiam bo na poczatku ciazy nie wyobrazalam sobie rodzic inaczej niz przez cc Panicznie boje sie bolu dlatego myslalam ze to najlepsze rozwiazanie dla mnie Ale z czasem dojrzalam do mysli o porodzie naturalnym Cesarka ma wiele plusow ale sa tez minusy ktore mnie skutecznie do niej zniechencily Za 5 dni mam termin i wierze ze urodze naturalnie bez zadnych komplikacji Trzymajcie kciuki:tak:
glitteryourway-3a8cacd6.gif
 
dziewczyny witam was serdecznie:tak:
ja mialam 3 porody naturalne bez znieczulenia nacinania oksytocyny itp ale absolutnie nie potępiam waszej decyzji ja uważam że to powinna być decyzja każdej kobiety i powinna być brana pod uwagę przez lekarza prowadzącego i ciąża prowadzona pod tym kontem kobieta która boi sie porodu naturalnego nie powinna być do niego zmuszana tylko powinna mieć praeo do bezpłatnego cięcia.Przykład proszę bardzo moja bratowa bardzo bała się porodu naturalnego strasznie chciała cesarke ale niestety na prywatne cięcie nie mieli kasy a lekarz nie rozumiał jej argumentów w efekcie rodziła naturalnie nie współpracowała z lekarzami położną skupiła sie tylko na swoim bóludla niej to byla jej osobista tragedia i owszem urodziła ale bardzo długo nie mogła swojej córeczki zaakceptować odważe się nawet napisać pokochać tak jakby miała żal do niej za ten ból który przeszła miała długo depresje a trauma została jej tak duża że mimo że od tego porodu mineło 15 lat ona nigdy nie zdecydowała sie na drugie dziecko....dziś mówi że gdyby wtedy wiedziała że wystarczy pogadać np z okulistą i wystawi zaświadczenie o przeciwskazaniach do porodu naturalnego napewno by to zrobiła!!!!!!
dlatego dziewczyny rozumiem was i popieram...trzymajcie się ciepło i życzę wam szczęśliwych rozwiązań i kochanych maluszków u boku
 
dziewczyny witam was serdecznie:tak:
ale absolutnie nie potępiam waszej decyzji ja uważam że to powinna być decyzja każdej kobiety i powinna być brana pod uwagę przez lekarza prowadzącego i ciąża prowadzona pod tym kontem kobieta która boi sie porodu naturalnego nie powinna być do niego zmuszana tylko powinna mieć praeo do bezpłatnego cięcia.
Zgadzam się z Tobą w 100% i mam nadzieję, że jest więcej ludzi takich jak ty, ludzi którzy rozumieją moją decyzję. A co do twojej bratowej boje się, że ze mną mogło by być podobnie. Pozdrawiam
 
Fajnie wiedzieć, że są osoby które mnie rozumieją. :tak: Aniam141 DZIĘKUJĘ za tą wypowiedz. :-) Cy mogła byś napisać jakie miałaś znieczulenie do cesarki i jakie polecasz? Pozdrawiam Was

Miałam znieczulenie w kregosłup , narkozy raczej bym się bardziej bała, a tak rozmawiałam sobie z anestezjologiem, mogłam od razu zobaczyć synka , a potem na sali pooperacyjnej wysyłałam sobie smski zamiast spać . Polecam taki typ znieczulenia. Wstalam po 10 godzinach , ważne żeby wstać i od razu dużo chodzić , na początku boli ale zawsze możesz poprosić o tabletke albo zastrzyk. Jak zaczniesz szybko chodzić i się nie cackać nad soba , to szybciej dojdziesz do pelnej sprawności
 
reklama
Do góry