reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Mnie moja ginekolog sama do dentysty wysyłała, żebym w razie czego poleczyła zęby. Na wizycie poinformowałam, że jestem w ciąży i biorę leki przeciwzakrzepowe.
 
reklama
A czy którejś z Was w niedługim czasie po odkryciu ciąży ruszyły ósemki? Miałam dwie wyrwane, dwie zostały choć niewyrżnięte. Miałam je usunąć, ale po pierwszych dwóch miałam taką traumę, że przez rok się nie zdecydowałam. Nie są zniszczone, tylko zatrzymane. Miałam tyle lat spokoju… A teraz jak na zawołanie dziąsło wokół dolnej 8 rozpulchniło się i zaczęło strasznie boleć. Czuję, że już mi idzie na ucho i gardło ten ból, ewentualne zakażenie. Doraźnie biorę paracetamol, przykładam watkę z dentoseptem. Jak mogę jeszcze sobie ulżyć?
 
A czy którejś z Was w niedługim czasie po odkryciu ciąży ruszyły ósemki? Miałam dwie wyrwane, dwie zostały choć niewyrżnięte. Miałam je usunąć, ale po pierwszych dwóch miałam taką traumę, że przez rok się nie zdecydowałam. Nie są zniszczone, tylko zatrzymane. Miałam tyle lat spokoju… A teraz jak na zawołanie dziąsło wokół dolnej 8 rozpulchniło się i zaczęło strasznie boleć. Czuję, że już mi idzie na ucho i gardło ten ból, ewentualne zakażenie. Doraźnie biorę paracetamol, przykładam watkę z dentoseptem. Jak mogę jeszcze sobie ulżyć?
Mi ósemki dopiero zaczęły wychodzić po drugiej ciąży. Potem je usunęłam
 
Ja miałam w ciąży wyrywaną ósemkę i nie było żadnych komplikacji. Najlepiej jakbyś spytała ginekologa i dentystę, co będzie dla ciebie korzystniejsze ;)

Skoro juz polecamy sobie tutaj stomatologów, mogę dać namiar na gabinet stomatologiczny w Gdańsku

klinikastomatologiczna.com.pl/

Jest to gabinet prywatny, ale można tam liczyć na najwyższej jakości leczenie. I najlepsze materiały.
;)
 
Ostatnia edycja:
Ale wiesz, że nie każdy ma możliwość leczenia się prywatnie? :/ Sama miałam tak z 11 lat temu, miałam ciężko finansowo i nie było mnie stać na prywatne gabinety. Weź też to pod uwagę. Każda przyszła mama ma inną sytuację.
 
Witajcie dziewczyny! Jestem dentystą i pozwolę sobie wypowiedzieć się w temacie znieczuleń- istnieją znieczulenia całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży, jak ktoś wcześniej napisał, bez środków obkurczających naczynia. Także nie bójcie się znieczuleń! Bez sensu się męczyć bez znieczulenia, bo to jest stres, który nie pozostaje bez wpływu na maluszka. Leczenie zębów nie wpływa też zupełnie na stan zdrowia dziecka, ani wypełnianie (plombowanie), ani leczenie kanałowe- tylko zdjęcie rtg wykonuje się po porodzie. Nieprawdą też jest, że jak są małe ubytki, to lepiej je zostawić i leczyć po porodzie- po pierwsze brakuje wtedy czasu, po drugie dziecko w czasie ciąży i późniejszego karmienia wysysa mnóstwo minerałów, co przyspiesza psucie się zębów i z tych małych, mogą się zrobić naprawdę poważne ubytki. A najbezpieczniejszym czasem w ciąży na różne zabiegi stomatologiczne jest drugi trymestr.

babyduck, ząb trzeba obejrzeć, tak na odległość i przez monitor trudno cokolwiek powiedzieć, ale generalnie, jeśli miazga nie została obnażono i prawidłowo reaguje na bodźce, to można próbować odbudować ząb i pozostawić do obserwacji- wizyta kontrolna za 3 m-ce. Ale tak jak mówiłam, trzeba obejrzeć :) pozdrawiam
Bardzo proszę o odpowiedz . Nie wiedziałam ze jestem w ciazy 3 tydzień plus 4 dni i islam znieczulenie zwykle z adrenalina . Czy mogło zaszkodzić ???
 
Wydaje mi się, ze nie, ale najlepiej jakbyś się skontaktowała z lekarzem ginekologiem, powiedziała mu o sytuacji. Na pewno będziesz wówczas pod bardziej ścisłą kontrolą ;)
 
W ciąży koniecznie trzeba isc do dentysty, nawet kontrolnie, powiadomić dentyste ze jest się w ciąży i on już leczenie poprowadzi odpowiednio. Absolutnie nie zostawiac tego na później... Ja w ciązy normlanie leczylam swoje zeby i Pan doktor wlasnie podkreslal, ze w ciazy kazda kobieta powinna wyleczyć wszystkie ubytki, nie bać sie. Polecic moge wszystkim Paniom z krakowa mojego doktora Maciej Lepszy się nazywa, naprawde super fachowiec, zna się na rzeczy i absolutnie nie ma sie czego bać. Ja chodze do niego do kliniki na placu szczepańskim. Namawiam wszystkie panie w ciązy i nie tylko.
 
W ciąży trzeba leczyć zęby! Zdrowie jamy ustnej jest szalenie ważne. Moja siostra leczyła wszystkie 5-tki i jeszcze kilka innych zębów, strasznie jej się posypały :/ Perfekcyjnie zajęli się nią w Gabinecie Lubińska Stomatologia Ortodoncja w Szczecinie. Była bardzo zadowolona. O ile dobrze pamiętam, to leczenie skończyła jakoś w 8 miesiącu ciąży.
 
reklama
W ciąży trzeba leczyć zęby! Zdrowie jamy ustnej jest szalenie ważne. Moja siostra leczyła wszystkie 5-tki i jeszcze kilka innych zębów, strasznie jej się posypały :/ Perfekcyjnie zajęli się nią w Gabinecie Lubińska Stomatologia Ortodoncja w Szczecinie. Była bardzo zadowolona. O ile dobrze pamiętam, to leczenie skończyła jakoś w 8 miesiącu ciąży.
Ty pod każdym postem reklamujesz innego lekarza?🤦🏻‍♀️
 
Do góry